نقد و بررسی بازی موبایلی انتقام سلاطین، جنگ‌جویانی از دل تاریخ

نقد و بررسی بازی موبایلی انتقام سلاطین، جنگ‌جویانی از دل تاریخ

معمولاً بازیهای استراتژیک از دیرباز جایگاه ویژهای در بین ایرانی‌ها داشته اند و از جمله آن‌ها می‌توان به عصر امپراطوری‌ها، وارکرفت و جنگهای صلیبی اشاره کرد. البته که این بازی‌ها با سبک دوست‌داشتنی‌شان هم اکنون نیز طرفداران بسیاری دارند و با پیشرفت صنعت گوشی‌های هوشمند، شاهد عرضه از این دست بازی‌ها برای این گوشی‌ها بوده‌ایم که بعضی از آن‌ها همانند بازی Clash of Clans به طرز عجیبی محبوب شده‌اند.

اما اکنون قصد داریم تا به بررسی یکی از این بازی‌های استراتژیکی، فارسی و محبوب بپردازیم که انتقام سلاطین نام دارد. با نقد و بررسی این بازی موبایلی با عصرارتباط همراه باشید.

 

 

پیش از پرداخت به المانهای مختلف بازی، بد نیست بدانید که انتقام سلاطین، نسخه‌ی بومی شده یک عنوان بین‌المللی و مشترک است و  بازیکن‌های ایرانی می‌توانند بهترین تجربه ممکن را در رقابت با بازیکنانی دیگر از سایر نقاط جهان به خصوص کشورهای همسایه مانند ترکیه و اعراب حوزه خلیج فارس داشته باشند.

داستان بازی

در این بازی بازیکنان باید در نقش شاهزاده‌ی جوان قبیله‌ای که در یک صحرای وسیع قرار دارند ایفای نقش کنند. هدف از بازی نیز هدایت نیروها، سعی در گسترش قلمرو و همچنین دفاع از مردم قبیله در برابر حملات دشمنان است. داستان بازی انتقام سلاطین به دوران شاهان قدیم ایرانی و عربی برمی‌گردد و حال و هوای آن زمان را دارد. انتقام سلاطین با شبیه سازی جنگ های سرد زمان‌های قدیم توانسته است که مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.

این بازی تمامی پارامترهای استراتژیکی را دارد، حتی بیشتر!

گیم‌پلی بازی اهداف متنوعی دارد که بازیکنان می‌توانند به انجام فعالیت‌های مختلف بپردازند تا به اهداف مورد نظر خود برسند. برای مثال بازیکنان برای بالا بردن امتیاز خود در بازی و همچنین تهیه‌ی منابع مورد نیاز برای حمله به دشمنان، بایستی فعالیت‌های مختلفی از قبیل کشاورزی و کاشت غلات انجام دهند و با برداشت محصولات برای خود قلعه و پادگان‌های جدیدی را بسازند تا در هنگام حمله به دشمنان با دست پر به میدان نبرد وارد شوند.

اما در مورد نبرها و جنگ‌های بازی لازم به ذکر است که نیروهایی با خصوصیات منحصر به فرد در انتقام سلاطین وجود دارند تا به جذاب شدن هرچه بیشتر این بازی کمک کنند. نیروهایی که در این بازی وجود دارند متشکل از پیاده نظام، کماندار و سواره نظام هستند که برای حمله به یک مکان بازیکنان باید روی آن محل در نقشه کلیک نمایند تا نیروهایشان به آن محل یورش ببرند. 

اما یکی دیگر از راه‌هایی که می تواند روند پیشرفت و افزایش منابع بازیکنان را در این بازی سریعتر کند، از بین بردن هیولاهای صحرایی است که با از بین بردن این هیولاها منابع بیشتری برای بازیکنان درنظر گرفته میشود. با اینکه گیم‌پلی بازی عاری از اشکال نیست اما در مجموع آن را می‌توان نقطه قوت اصلی بازی نامید. محدود بودن منابع برای ساخت و ساز که این روند را کند می‌کند از جمله اشکالات گیم‌پلی بازی است که به تجربه بازی لطمه می‌زند. 

گرافیک بازی

در مجموع می‌توان ادعا کرد که سازندگان انتقام سلاطین در طراحی گرافیکی این بازی چیزی کم نگذاشته‌اند. یکی از نقاط قوت بازی را نیز می‌توان گرافیک فانتزی آن نامید که حالتی جذاب به بازی بخشیده است. اما درکنار این نقاط قوت، بازی چندین و چند نقاط ضعف ریز و درشت را نیز به خود می‌بیند. هنگ کردن بازی در مواردی محدود، مصرف اینترنت غیر معمول، اشکال در برخی از ترجمه‌های بازی از جمله ایرادات فنی بازی هستند که می‌توان به وسیله بروزرسانی‌هایی در آینده آن‌ها را مرتفع نمود.

جمع‌بندی

در پایان باید اعتراف کرد که انتقام سلاطین با همه اشکالات ریز و درشت خود، یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک فارسی است. به علاوه انتقام سلاطین از جمله بازی‌هایی استراتژیکی است که با توجه به اصل بازی‌های استراتژیکی یعنی نیازمند بودن به صبر و حوصله، چندان خسته کننده نیست و به وسیله هدیه‌هایی که به بازیکنان خود می‌دهد، سرعت پیشرفت و انجام ماموریت‌های گوناگون آن‌ها را افزایش داده تا بیش از پیش جذاب‌تر شود. اگر شما هم عاشق بازی‌های استراتژیک هستید و جزئیات را دوست دارید، بازی انتقام سلاطین می‌تواند یکی از گزینه‌های ایرانی برای شما باشد.

نقد و بررسی بازی موبایلی انتقام سلاطین، جنگ‌جویانی از دل تاریخ


../../../دریافت از کافه بازار