نقد و بررسی اپلیکیشن نود

بدون شک برنامه تلویزیونی نود یکی از پرمخاطب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی ایران در دهه‌ی اخیر بوده است. حال این برنامه اپلیکیشنی هم‌نام با خود را طراحی نموده تا طرفدارانش بتوانند در تمامی روزهای هفته برنامه‌ی محبوب خود را دنبال کرده، درنظرسنجی‌ها شرکت کنند و به پیش‌بینی بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران بپردازند. در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن بپردازیم. با نقد و بررسی اپلیکیشن "نود" با عصرارتباط همراه باشید.

همانطور که اشاره شد برنامه تلویزیونی نود در دهه‌ی اخیر توانسته است تا مخاطبان میلیونی را جذب خود کنند که هر هفته با شور و حرارت خاصی آن را دنبال کنند. اما بهترین راه برای ارائه خدمات و سرویس‌های بهتر و بیشتر به این هواداران بی‌شمار، می‌توانست طراحی یک اپلیکیشن چند منظوره باشد که در نهایت به این ایده شرکت آتیه داده پرداز جامه‌ی عمل پوشانید. در واقع اپلیکیشن "نود" با ارائه چندین و چند سرویس مختلف نظیر ساخت پروفایل، نمایش تعداد دفعات شرکت شده در هر نظر سنجی تا به امروز توسط هر فرد، شرکت در نظر سنجی‌ها از طریق اپلیکیشن، شرکت در پیش‌بینی مسابقات لیگ برتر و... می‌تواند یک اپلیکیشن جامع و کاربردی برای طرفداران این برنامه باشد.

طراحی ظاهری و رابط کاربری

اپلیکیشن نود، از جمله اپلیکیشن‌هایی است که توسط یک تیم طراحی حرفه‌ای تولید شده و به همین دلیل از نظر ظاهری و رابط کاربری در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. ظاهر اپلیکیشن بسیار به روز بوده و در مجموع از نظر رنگ‌بندی، فونت‌ها، طرز چینش گزینه‌ها و... این برنامه نمره خوبی دریافت خواهد کرد.

کاربران در ابتدای ورود به برنامه به منظور استفاده از مزیت‌های اپلیکیشن نود باید با استفاده از شماره تلفن خود به ایجاد حساب کاربری شخصی بپردازند. پس از ثبت نام، کاربر به صفحه اصلی برنامه هدایت خواهد شد که در بخش بالایی آن اسلاید خبرهای نود و در بخش پایینی اطلاعات شخصی نظیر دفعات شرکت در برنامه، امتیاز کاربر و مسابقه‌ی آینده تیم محبوب با تمامی جزئیات قرار گرفته‌است.

در مجموع اپلیکیشن نود پنج بخش اصلی دارد که به جز مورد فوق‌الذکر، بخش‌های پیام‌ها، پیش‌بینی لیگ برتر، اطلاعات نظر سنجی‌ها و حساب کاربری را شامل می‌شود. بخش پیام‌ها محل قرارگیری اطلاعیه‌های جدید برنامه نظیر نظر سنجی‌های هفته و پیام‌های دریافتی هر شخص از طرف برنامه نود است. بخش نظر سنجی نیز مربوط به نظر سنجی‌های گذشته‌ی برنامه به همراهی نتایج و جزئیات کامل آن‌ها است.

 

پیش‌بینی لیگ برتر

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های اپلیکیشن نود قابلیت پیش‌بینی مسابقات لیگ برتر و جمع آوری امتیازات لازم است. به علاوه که کاربران پیش از انجام پیش‌بینی‌ها می‌توانند نتایج پنج بازی اخیر و بسیاری از اطلاعات ریز و درشت دیگر را در مورد هر دو تیم را مشاهده نمایند. این قابلیت از طریق یکی از بخش‌های اصلی موجود در برنامه میسر خواهد شد که کاربران پس از ورود به این بخش، تمامی مسابقات هفته بعد را می‌توانند پیش بینی کنند.

دیگر امکانات 90 

یکی از قابلیت‌های خوب اپلیکیشن نود، قابلیت‌ پخش زنده برنامه نود و مسابقات لیگ برتر از طریق اپلیکیشن است. از دیگر امکانات جذاب اپلیکیشن 90 می‌توان به فعال سازی اعلانیه برای مسابقات تیم محبوب و شروع برنامه نود اشاره کرد. به طوری‌که پس از شروع هرکدام از آن‌ها، اپلیکیشن به کاربر خود اعلانیه‌ای مبنی بر شروع مسابقه و یا برنامه ارسال خواهد کرد. دیگر قابلیت خوب این اپلیکیشن را می‌توان نمایش جدول زنده و نمایش لحظه‌ای تغییرات در مسابقات لیگ برتر نامید. 

در پایان لازم به ذکر است که اپلیکیشن نود توسط سرویس‌ها و قابلیت‌های مختلفی که در اختیار کاربران خودش قرار می‌دهد، تا به امروز مانند برنامه نود توانسته است تا طرفدارن بی‌شماری را مجذوب خود کند. 

../../../دریافت از کافه بازار