نقد و بررسی اپلیکیشن ایزی پیکاسو، افکت‌های مختلف برای ویرایش تصاویر

نقد و بررسی اپلیکیشن ایزی پیکاسو، افکت‌های مختلف برای ویرایش تصاویر

با اضافه شدن شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به زندگی روزمره بسیاری از افراد، دیگر هنر عکاسی یک هنر خاص مربوط به تعداد محدودی از افراد نیست و هرکس که با شبکه‌های اجتماعی سرو کار داشته باشد بنا به سلیقه خود سعی در گرفتن عکس‌های خاص و منحصر به فرد و در نتیجه اشتراک آن در شبکه‌های اجتماعی است. در این میان افراد بسیاری نیز هستند که عکاسی و انتشار آن را کافی نمی‌دانند و می‌خواهند تا عکس‌های خود را از فیلتر افکت‌های خاصی بگذرانند. از همین رو اپلیکیشن‌های بسیاری در زمینه ویرایش عکس وجود دارند که در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از آن‌ها بپردازیم. با نقد و بررسی اپلیکیشن "ایزی پیکاسو" همراه عصرارتباط باشید.

اپلیکیشن ایزی پیکاسو، یک ابزار با محتوای بسیار ساده و مفید در زمینه ویرایش تصاویر است که به‌وسیله افکت‌های خود می‌تواند خلاقیت کاربرانش را روی تصاویر مربوطه پیاده کند.

رابط کاربری و طراحی ظاهری

همانطور که اشاره شد، اپلیکیشن ایزی پیکاسو از نظر محتوا و طراحی ظاهری حالتی جمع و جور و بدون هیچ پیچیدگی خاصی را داراست که از برخی زوایا دور بودن اپلیکیشن از زرق و برق و سادگی بیش از حد آن اصطلاحاً کمی توی ذوق میزند. کاربران برنامه پس از ورود به آن کاملاً متوجه موارد ذکر شده خواهند بود و در صفحه اصلی این برنامه تنها دو گزینه اصلی (دوربین و انتخاب عکس) و سه گزینه فرعی (درباره ما، اشتراک گذاری و امتیاز به ما) وجود دارد. در نتیجه کاربران برنامه پس از انتخاب نحوه بارگزاری تصاویر می‌توانند پروسه ویرایش عکس خود را آغاز نمایند.

مرحله اول : برش تصاویر

پس از گذر از بخش انتخاب نحوه بارگزاری تصاویر، کاربران برنامه بنا به انتخاب خود به دوربین و یا گالری گوشی خود جهت انتخاب تصویر مورد نظر هدایت خواهند شد. اما پس از انتخاب عکس، کاربران به مرحله اول ویرایش تصاویر هدایت می‌شوند که در صورت تمایل بایستی در آن تصویر خود را برش بزنند.

در این بخش ابعاد پیش فرض به همراه سه قابلیت زوم کردن، سایز و چرخش جهت کمک به این فرآیند درنظر گرفته شده است.

مرحله دوم : اعمال فیلتر

پس از انتخاب و برش تصویر، کاربران برنامه به قسمتی هدایت خواهند شد که در آن باید فیلتر مورد نظر خود را از بین ده‌ها فیلتر متنوع نظیر نقاشی، سیاه و سفید، سیاه قلم، نئون، نگاتیو و... انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که همانطور که وجود بیش از پنجاه فیلتر متنوع در برنامه خود نقطه قوتی بسیار خوب برای ایزی پیکاسو به شمار می‌رود، اما اعمال فیلتر با توجه به محدودیت‌های اپلیکیشن مذکور به شرط حجم تصویر و اتصال به اینترنت صورت خواهد گرفت که می‌توان آن را نقطه‌ی ضعف برنامه دانست. 

مرحله سوم : ذخیره تصویر نهایی

پس از انتخاب فیلتر کاربران از طریق منوی سه نقطه سمت راست می‌توانند تصویر نهایی را ذخیره نمایند. به علاوه پیش از ذخیره کاربران قادر خواهند بود تا با حرکت دادن انگشتان خود درصد فیلترینگ را معین نمایند. در نهایت و پس از ذخیره سازی می‌توان به صورت مستقیم تصاویر را در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام و یا اینستاگرام به اشتراک گذاشت و بدین ترتیب این فرآیند به پایان راه خود خواهد رسید.

همانطور که در ابتدا اشاره شد این اپلیکیشن بدون هیچ پیچیدگی خاصی طراحی شده تا به ساده ترین شکل ممکن کاربرانش را از داشتن یک اپلیکیشن ویرایش تصویر بهره‌مند سازد. ایزی پیکاسو همانقدر که ساده و مفید است، به همان اندازه ضعف‌هایی دارد که به صورت کامل به آن‌ها اشاره شد و انتظار می‌رود تا به وسیله بروزرسانی این ضعف‌ها را به حداقل رسانند. "ایزی پیکاسو" هم اکنون برای سیستم‌عامل اندروید در دسترس و قابل دانلود است.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایزی پیکاسو، افکت‌های مختلف برای ویرایش تصاویر


../../../دریافت از کافه بازار