نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!

امروزه با توجه به افزایش تعداد خریداران کالا از طریق اینترنت، تعداد فروشگاه‌های اینترنتی نیز نسبت به چندین سال گذشته افزایش چشمگیری را به خود می‌بیند و روزانه افراد بسیاری از این فروشگاه‌های مختلف کالاهای مختلفی را خریداری می‌کنند. ناگفته نماند که اختلاف قیمت بین فروشگاه‌ها به منظور رقابت و یا هر علت دیگر، اصلی است که همیشه وجود دارد و ارتباطی به مجازی بودن یا نبودن فروشگاه‌ها ندارد.

در خرید از فروشگاه‌های فیزیکی انتخاب محصول و کالای مدنظر با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت ممکن به دلیل تعدد و مسافت بین بازارها و فروشنده‌های مختلف تقریباً غیرممکن بوده و همیشه امکان دارد که برای کالایی خاص بهایی بیش از اندازه بپردازیم. در نقطه مقابل تعدد فروشگاه‌های اینترنتی نیز تقریباً همین مساله را وارد فضای مجازی کرده بود اما به دلیل بی‌معنی بودن مسافت در دنیای مجازی، امکان رفع این مشکل به وسیله سازوکارهایی در قالب اپلیکیشن که به مقایسه قیمت‌ محصولات مختلف از جانب تمامی فروشگاه‌های اینترنتی می‌پردازد، راه حلی مناسب برای این مساله است. اپلیکیشن "ایمالز" اپلیکیشنی است که با ارائه چنین سرویسی خیال خریداران را آسوده نموده و در این مقاله قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم؛ باعصرارتباط همراه باشید.

 

 

سرویس ایمالز که پیش‌تر از به عنوان یک وبسایت موفق و پرطرفدار با آن آشنا بودیم، حال با توجه به کاربردی‌تر و پرطرفدارتر شدن گوشی‌های همراه اپلیکیشن خود را با همین نام طراحی و عرضه نموده است. همانطور که اشاره شد اپلیکیشن ایمالز، اپلیکیشنی است که با قراردادن قیمت‌های مختلف یک محصول از جانب فروشگاه‌های اینترنتی مختلف در یک نقطه، این اجازه را به خریداران می‌دهد تا بتوانند پس از مقایسه قیمت‌ها بهترین انتخاب را در خرید کالای خود داشته باشند. به علاوه این اپلیکیشن به همان اندازه که برای خریداران کالاها مفید است، می‌تواند برای فروشندگان نیز مفید واقع شود و با ایجاد فضایی رقابتی فروش بیشتری را نصیب هرکدام از آن‌ها کند. 

رابط کاربری

رابط کاربری و طراحی ظاهری اپلیکیشن ایمالز با توجه به کاربرد فروشگاهی آن کاملاً استاندارد و البته ساده است. تمامی بخش‌های مختلف این اپلیکیشن در صفحه اصلی آن قرار گرفته و هیچ پیچیدگی خاصی برای استفاده از ایمالز وجود ندارد. کاربران ایمالز پس از ورود به اپلیکیشن، مستقیماً وارد صفحه اصلی آن خواهند شد. در قسمت بالایی صفحه اصلی این اپلیکیشن آیکون‌های منو کناری و علامت اشتراک گذاری وجود دارد. در قسمت زیرین این صفحه نیز سه بخش صفحه اصلی یا خانه، جستجو و دسته بندی قرار گرفته‌اند.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!

با خیالی راحت خرید کنید!

اما بخش میانی و اصلی این صفحه مربوط به اسلایدر تبلیغاتی، تگ‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف از کالاهای تصادفی ارائه شده توسط فروشگاه‌های مختلف است. کاربران پس از انتخاب هریک از آگهی‌های موجود در بخش اسلایدر مستقیماً به وبسایت ایمالز و صفحه مربوطه هدایت خواهند شد. همچنین پس از انتخاب تگ‌های موجود مانند لپ‌تاپ و کامپیوتر، به دسته‌بندی‌های جزئی‌تری دسترسی پیدا خواهند کرد. و در پایان پس از انتخاب هرکدام از محصولات، می‌توانند به قیمت‌های فروشندگان، تصاویر کالا، آگهی‌های مشابه در شیپور، محصولات مشابه، مشخصات کالا و نظرات در یک صفحه دسترسی داشته باشند که این نکته مهم‌ترین نقطه قوت و دلیل محبوبیت ایمالز است.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!

به علاوه کاربران پس از انتخاب گزینه لیست کامل فروشندگان در هر صفحه مجزای هر محصول می‌توانند تمامی قیمت‌های موجود کالا از جانب تمامی فروشگاه‌ها را با سه دسته‌بندی ویژه، قیمت و گارانتی مشاهده نمایند. 

جست‌وجو و دسته‌بندی

دو بخش جست‌و‌جو و دسته‌بندی دیگر بخش‌هایی هستند که از طریق گزینه‌های مربوطه در قسمت پایینی صفحه اصلی اپلیکیشن ایمالز در دسترس کاربران قرار دارند. با جستجوی کلمه‌ی مربوط به هر محصول در نوار جستجو می‌توان لیست کالاها و قیمت آن‌ها را مشاهده نمود. به علاوه امکاناتی نظیر تفکیک و انتخاب بازه قیمتی و حتی جستجوی صوتی نیز در این بخش گنجانده شده‌اند. به دلیل تعدد بسیار بالای کالاها در ایمالز وجود بخش دسته‌بندی از ملزومات چنین اپلیکیشنی است. به‌طور کلی بخش دسته‌بندی تمامی کالاهای موجود در ایمالز را را در دسته‌‌های مختلف قرار داده است تا دسترسی به هرکدام آسان‌تر شود. از جمله این دسته‌بندی‌ها می‌توان به "گوشی موبایل و تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر، لوازم خانگی، زیبایی و سلامت، ورزش و سرگرمی، خودرو و لوازم، فرهنگ و هنر و …" اشاره کرد.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!

منوی کناری

منوی کناری اپلیکیشن ایمالز از طریق آیکون سه خط خود در صفحه اصلی در دسترس است که شامل بخش‌های ورود و ثبت نام، لیست پیگیری قیمت، آخرین مشاهدات، جست‌و‌جوی قیمت‌ها، لیست دسته‌بندی کالاها و فعال/غیرفعال نمودن مرورگر داخلی می‌شود. 

کاربران به منظور دریافت بهتر خدمات می‌توانند در سرویس ایمالز ثبت نام نموده و از طریق بخش مربوطه در منوی کناری وارد حساب کاربری خود شوند. لیست پیگیری قیمت نیز مربوط به بخشی است که کاربران پس از علامت گذاری کردن محصولی خاص، از طریق آن می‌توانند پیگیر قیمت کالای مدنظر خود باشند و بخش آخرین مشاهدات کالاهایی که پیش‌تر کاربران آن‌ها را رصد نموده‌اند را به نمایش می‌گذارد.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!

در پایان لازم به ذکر است که ایمالز اپلیکیشنی پرکاربرد و بسیار ساده است که به‌خوبی از پس وظیفه خود یعنی ارائه خدمات در زمینه خرید کالای به صرفه اینترنتی است برمی‌آید و درمجموع نقطه ضعفی که بتوان آن را ایراد تلقی کرد در آن مشاهده نمی‌شود.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز، با کمترین قیمت ممکن خرید کنید!


../../../دریافت از کافه بازار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه