نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون، دنیایی از کارتون و انیمیشن و موزیک

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون، دنیایی از کارتون و انیمیشن و موزیک

امروزه با پیشرفت چشمگیر صنایع بازی‌های ویدئویی، شاید تنها امید صنعت سینما در رده سنی کودکان و البته نوجوانان را انیمیشن‌ها زنده نگاه داشته‌اند. همچنین کودکان و نوجوانان ایرانی نیز از قاعده مستثنی نبوده‌اند و همیشه استقبال خوبی از انیمیشن‌ها، کارتون‌ها و نمایش‌های رده سنی خود دارند. البته لازم به ذکر است که علاقه‌مندی به انیمیشن‌ها فقط در این دو رده سنی خلاصه نمی‌شود و به لطف جذابیت خاص دوبلورهای مطرح ایرانی، بزرگسالان و جوانان نیز همواره مشتاق تماشای انیمیشن‌ها بوده‌اند.

از طرفی دیگر پیش‌تر شاهد اپلیکیشن‌هایی نظیر فیلیمو بوده‌ایم که توانسته بودند تا فیلم‌های سینمایی مختلف را در بستر یک اپلیکیشن برای دارندگان گوشی‌های هوشمند فراهم نمایند و بازخورد بسیار مثبتی نیز دریافت نموده‌اند. حالا در زمینه انیمیشن‌ها و محتواهای رده سنی کودکان اعم از کارتون‌ها و محتوای موزیکال، اپلیکیشن "دیجیتون" توانسته است تا جای خالی چنین اپلیکیشنی را پر کند. با نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون با عصر ارتباط همراه باشید.

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون کارتون و انیمیشن و موزیک

همانطور که اشاره شد سرویس دیجیتون که در دو بستر وبسایت و اپلیکیشن در حال ارائه خدمات به کاربران خود است، دسترسی آن‌ها را به دنیایی از کارتون‌ها، موزیک‌های شاد و انیمیشنها میسر می‌کند. از سری امکانات و قابلیت‌های اختصاصی دیجیتون نیز می‌توان به دوبله‌های ویژه و اختصاصی تیم دیجیتون برای انیمیشن‌ها و محصولات تولیدی سرگرمی و آموزشی که فقط در دیجیتون منتشر می شوند مانند قصه های ریزه میزه اشاره نمود. از دیگر مزیت‌های دیجیتون می‌توان به حمایت از محصولات ایرانی مانند بالش ها و دنیای شادی اشاره نمود که به خوبی به معرض نمایش در آمده‌اند.

به علاوه دیجیتون بستر نرم افزاری مناسب و هماهنگی کیفیت پخش با سرعت اینترنت کاربران خود را فراهم نموده است. لازم به ذکر است که کاربران دیجیتون از اینترنت رایگان آسیاتک و نیم بها در سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل (به زودی اینترنت تعداد زیادی از فراهم کنندگان اینترنت) بهره‌مند خواهند بود.

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون کارتون و انیمیشن و موزیک

طراحی ظاهری و رابط کاربری

طراحی ظاهری اپلیکیشن دیجیتون در یک کلام کاربر پسند و بسیار جذاب است. به علاوه قابل دسترس بودن تمامی بخش‌های این اپلیکیشن در صفحه اصلی باعث عدم وجود هیچگونه پیچیدگی خاصی در آن می‌شود و کاربران را سردرگم نمی‌کند. در واقع برای مشاهده یک انیمیشن خاص کافی است تا نام آن را جستجو و یا ویدئو خود را از دسته‌بندی‌ها انتخاب نموده و سپس وارد بخش تماشای ویدئو شوند. به علاوه در این قسمت پیش نمایش‌ها و نظرات کاربران نیز قابل مشاهده است.

کاربران دیجیتون پس از ورود به صفحه اصلی برنامه با شش بخش اصلی آن یعنی خانه، دسته‌بندی ویدئوها، جستجو، نشان شده‌ها، پروفایل کاربر و دانلودها روبرو خواهند شد. 

خانه

بخش خانه در اپلیکیشن دیجیتون، بخش اصلی برنامه و محل قرارگیری تمامی ویدئوهای موجود در این سرویس است که دسته‌های مختلف و ویدئوهای پیشنهادی از طرف سرویس دیجیتون را در یک صفحه در دسترس کاربرانش قرار می‌دهد.. از جمله این دسته‌بندی‌ها می‌توان به برترین‌ها، سریال‌های به روز شده، دوبله اختصاصی و... اشاره کرد.

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون کارتون و انیمیشن و موزیک

دسته‌بندی‌ها

این قسمت از اپلیکیشن ویدئوهای موجود را به صورت بسیار منظم در دسته‌بندی‌های مختلف قرار داده است تا دسترسی به ویدئوها از این طریق نیز به آسودگی فراهم شود. این دسته‌بندی‌ها که در نوار بالایی صفحه قرار دارد شامل ده‌ها دسته بندی مختلف نظیر پسرونه، دخترونه، رایگان و... می‌شود.

نشان شده‌ها

بخش نشان شده‌ها وظیفه بایگانی نمودن ویدئوهای نشان شده و علامت‌گذاری شده از جانب کاربران دیجیتون است تا در صورت نیاز به آسودگی بتوان آن‌ها را بازیابی نمود.

جستجو، دانلودها و پروفایل

همانطور که از نام این سه بخش مشخص است این سه قسمت به ترتیب وظیفه جستجو، ذخیره فیلم‌ها و انیمیشن‌های دانلود شده و ویرایش اطلاعات کاربران را بر عهده دارند. اما همانطور که مشخص است کاربران دیجیتون برای استفاده طولانی مدت از این سرویس نیازمند ساخت حساب کاربری و خرید اشتراک خواهند بود که در غیر این صورت، تنها قادر هستند تا از مزایای رایگان دیجیتون بهره ببرند.

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون کارتون و انیمیشن و موزیک

در پایان و برای جمع ‌بندی می‌توان به این نکته اشاره نمود که دیجیتون با چنین مجموعه کاملی که در اختیار خود دارد، چه در نسخه وب و چه در بستر اپلیکیشن کاملاً خوب ارزیابی می‌شود. دیجیتون با بازبینی محصولات و دفت در ارائه محتوا متناسب با رنج سنی کودک و نوجوان و صد البته به روزرسانی مداوم و روزانه محصولات خود در ازای خرید اشتراک، نمونه یک سرویس مجازی متعهد به کاربران خود است.

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون، دنیایی از کارتون و انیمیشن و موزیک


../../../دریافت از کافه بازار