نقد و بررسی اپلیکیشن Call Recorder

نقد و بررسی اپلیکیشن Call Recorder

اگر مخاطبان این مقاله از آن دسته از افرادی هستند که در تجارت و زمینه‌های مشاهبه فعالیت دارند باشند، قطعاً اپلیکیشن مدنظر ما برای آن‌ها بسیار کارآمد و جذاب خواهد بود. همواره در بسیاری از موارد بعضی از تماس‌ها از اهمیت بسیار بالایی برای افراد برخوردار هستند و از آنجا که امروزه انجام اکثر کارهای روزمره نیز با تماس تلفنی صورت می‌پذیرد، پس در نتیجه وجود اپلیکیشنی که بتواند تماس‌ها را به صورت خودکار ذخیره کند نیز بسیار مهم شمرده می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی اپلیکیشنی بسیار ساده ولی کاربردی مفید به نام "Call Recorder" بپردازیم که در این زمینه می‌تواند کمک بسزایی به کاربرانش کند.

اپلیکیشن Call Recorder با کمترین میزان از بهره‌بری از حافظه رام گوشی به صورت خودکار تمامی تماس‌های دریافتی و خروجی از گوشی مورد نظر را در حافظه گوشی ذخیره می‌کند و بدین ترتیب بسیاری از نگرانی‌های مرتبط با چنین موضوعاتی را از بین خواهد برد و کاربران برنامه می‌توانند فایل صوتی تماس را همواره در دسترس خود داشته باشند.

رابط کاربری وطراحی

شاید انگلیسی بودن نرم افزار اندکی مخاطبان ایرانی را سردرگم کند اما برای به راه اندازی نرم افزار به هیچ وجه نیاز به انجام تنظیمات خاصی نیست و تنها چند تائیده که در قالب ناتیفیکیشن به کاربران نمایش داده خواهد شد، برنامه شروع به کار خواهد کرد.

قالب برنامه بسیار ساده اما مرتب و منظم و البته جذاب بوده و صفحه اصلی برنامه تمامی تماس‌های ذخیره شده را به کاربرانش نمایش می‌دهد. در کنار هرکدام از این فایل‌ها نشانی ستاره شکل وجود دارد که می‌توان تماس‌های مهم را نشان‌دار نمود و در کنار آن، آیکون سه‌نقطه‌ای وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل مدنظر را حذف و اشتراک گذاری کنند. به علاوه قابلیت تماس گرفتن با مخاطب و ویرایش قسمتی از هر فایل صوتی نیز از این منو موجود است.

در قسمت بالایی صفحه اصلی برنامه قابلیت جستجو، اشتراک گذاری و جذف کلی فایل‌ها و یا فایل‌های علامت گذاری شده نیز قرار دارد.

تنظیمات

بخش تنظیمات موجود در برنامه خود دارای قابلیت‌های بسیاری است. از این قابلیت‌ها میتوان به نشان دادن دیالوگ تماس پس از پایان آن، قابلیت تنظیم ذخیره خودکار برای تنها تماس‌های ورودی/خروجی، قابلیت ذخیره تماس با برخی از شماره‌ها و مخاطبین خاص، رمز گذاری روی برنامه، قابلیت ذخیره تماس‌ها در دو فرمت mp3 و wav و تغییر محل ذخیره فایل‌ها اشاره نمود.

منوی کناری

علاوه بر موارد ذکر شده منوی سه خط کناری نیز در برنامه قرار دارد تا دسترسی جداگانه و سریع به تماس‌های خروجی/ورودی و تماس‌های نشان گذاری شده را میسر کند.

در مجموع اپلیکیشن Call Recorder در ساده‌ترین قالب ممکن، بهترین و ساده‌ترین امکانات اساسی مورد نیاز برای یک اپلیکیشن ذخیره تماس را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.