بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو نسیم صبح (هواشناسی)

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو نسیم صبح (هواشناسی)

امروزه با فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند، بسیاری از افراد تمایل دارند که از تقویم و مناسبات روزهای مختلف و البته از اعلان‌های اوقات شرعی به‌وسیله گوشی‌های هوشمند خود آگاه شوند که همیشه دردسترس آنها قرار دارد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از اپلیکیشن‌های پرکاربرد در این زمینه به نام تقویم هوشمند نسیم صبح بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

همانطور که اشاره شد شیوه زندگی امروزی به گونه‌ای است که غالب فعالیت‌های هر فرد توسط گوشی‌های هوشمند او صورت می‌گیرد. این وسیله با توجه به در دسترس بودن آن در هرمکان و زمانی باعث شده است که بسیاری از ابزارهای مفید در قالب اپلیکیشن‌های مختلف روی آن نصب گردند. یکی از این ابزارهای مفید می‌تواند تقویم باشد.

 

تقویم اذان‌گوی نسیم صبح یک اپلیکیشن کاربردی و سخنگو است که چندین قابلیت‌ مختلف را در خود جای داده و کاربر خود را از این ابزارها بی‌نیاز خواهد کرد. این قابلیت‌ها به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند که در بخش اصلی آن‌ها شاهد وجود قابلیت‌هایی نظیر پخش اذان، قبله‌نما، اطلاعات آب‌وهوا، آلارم هشدار، تقویم‌های گوناگون و مناسبت‌های هرروز و در بخش فرعی، آلارم و ساعت سخنگو، ویدجیت هوشمند، قلم قرآنی، تعطیلی یاب، استخاره و ... هستیم.

 

 

رابط‌ کاربری

اولین مشخصه‌ی یک رابط کاربری خوب برای هراپلیکیشن، محیط جذاب و استفاده از رنگ‌بندی و متریال ساده و کاربر پسند است. این برنامه با محیط جذاب، استفاده از رنگ‌بندی، فونت مناسب، جلوه‌های بصری زیبا و ترتیب چینش گزینه‌های خود توانسته است تا نظر مثبت بسیاری از کاربران خود را جلب کند و از این حیث کم‌نقص بوده‌است.

چینش خوب المان‌های این اپلیکیشن یکی از نقاط قوت آن است، به‌طوری‌که کاربر این برنامه به محض ورود به آن تقویم ماه جاری را به صورت کامل در میانه صفحه مشاهده خواهد کرد. زبانه‌های اوقات شرعی، سخن روز، حدیث روز و وقایع روز نیز در قسمت زیرین صفحه اصلی گنجانده شده‌اند. به‌علاوه تاریخ میلادی و تاریخ قمری روز به همراه گزینه‌های هواشناسی، قبله‌نما، آلارم هشدار، تنظیمات و آیکون سه‌خط منو در قسمت بالایی صفحه اصلی اپلیکیشن نسیم صبح قرار دارند.

 

 

همانطور که اشاره شد تقویم ماه جاری با جزئیات کامل در میانه صفحه اصلی برنامه قرار دارد و کاربر برنامه با لمس صفحه به راحتی می‌تواند بین تاریخ‌های هفته و ماه‌ها جابه‌جا شود. به‌علاوه پس از اولین ورود کاربر به برنامه تاریخ روز جاری در نوار اعلان گوشی‌هوشمند او به نمایش در خواهدآمد.

 

قابلیت‌های اصلی برنامه

حال قصد داریم تا به بررسی تمامی قابلیت‌های اصلی و فرعی موجود در برنامه بپردازیم. اولین بخش از قابلیت‌های اصلی این اپلیکیشن به قسمت هواشناسی آن مربوط می‌شود که از طریق آن می‌توان وضعیت آب وهوایی روز و حتی روز بعد شهر انتخابی را ملاحظه کرد. بخش قبله‌نما نیز کاربر خود را در هرمکانی و تنها با قراردادن گوشی خود در محلی صاف و هموار در پیدا کردن قبله یاری خواهد کرد. قابلیت دیگر برنامه آلارم و هشدار است که هشدارهای کاربر خود را در زمان مقرر به او یادآوری کرده و بخش تنظیمات نیز مربوط به فعالیت‌هایی است که در پخش اذان نظیر انتخاب اذان و موذن دلخواه دلالت دارند.

 

 

قابلیت‌های فرعی برنامه

اما در کنار این قابلیت‌های مهم در برنامه شاهد حضور چندین قابلیت فرعی هستیم که از طریق آیکون سه خط منو در دسترس هستند و به اختصار به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. آلارم و ساعت سخنگو اولین بخش‌های منوی برنامه هستند که با تنظیم ساعت و روز و تعیین گوینده خانم یا آقا، هشدار و یا ساعت را در قالب یک گویش یادآوری می‌کنند. بخش ویدجت هوشمند همانطور که از نامش مشخص است یک ویدجت غنی از اطلاعات مختلف را با قابلیت شخصی‌سازی در اختیار کاربر خود برای قرار دادن در صفحه اصلی گوشی خود قرار می‌دهد. 

 

 

بخش قلم قرآنی در منوی برنامه به کاربر خود اجازه می‌دهد که در صورت داشتن قلم، به قرآئت قرآن با استفاده از آن بپردازد. بخش مفاتیح هوشمند نیز گنجینه‌ای از مفاتیح را در اختیار کاربران خود به همراه قابلیت‌هایی نظیر تغییر فونت، ترجمه، حالت روز و شب و حرکت خودکار قرار می‌دهد. بخش مبدل تاریخ یکی دیگر از بخش‌های کاربردی و خوب این برنامه است و کاربر برنامه با استفاده از این گزینه می‌تواند تاریخ مورد نظر خود را به تاریخ میلادی، شمسی و یا قمری تبدیل کند.

 

 

بخش‌های فرعی دیگری در منوی برنامه نظیر تعطیلی‌یاب، تولدیاب، سخن بزرگان، استخاره، ویدئو فرهنگی و صلوات شمار وجود دارند که هرکدام بنا به نام خود امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

 

جمع‌بندی

در مجموع نسیم صبح با ارائه قابلیت‌های بسیار متفاوت در قالب یک اپلیکیشن کم حجم، کاربر خود را از نصب چندین اپلیکیشن فضاگیر بی‌نیاز می‌کند.این قابلیت‌ها شامل برنامه هواشناسی، برنامه تبدیل تاریخ، مفاتیح و ... می‌شوند که این اپلیکیشن را جامع و محبوب در بین کاربران ساخته‌اند.

 

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو نسیم صبح (هواشناسی)


../../../دریافت از کافه بازار