بررسی لپ‌تاپ میت‌بوک ایکس پرو هواوی/ MateBook X Pro  يك انتخاب مناسب براي تايپيست‌ها

بررسی لپ‌تاپ میت‌بوک ایکس پرو هواوی/ MateBook X Pro  يك انتخاب مناسب براي تايپيست‌ها

هواوی در کشور ما بیشتر با ارایه گوشی‌هاي ميان رده و نسبتا ارزان قيمتي كه عرضه كرده است شناخته شده است و شايد تصور ورود آن به عرصه توليد لپ‌تاپ كه نام هاي شناخته شده و قديمي در حوزه توليد آن فعاليت مي كنند براي برخي چندان خوشايند نباشد.

هواوي از سال 2016 وارد عرصه توليد لپ تاپ شده و البته توليدات اين كمپاني نيز همواره با انتقاداتي از جمله محكم نبودن پد، نامناسب بودن سيستم خنك كننده و كم بودن تعداد پورت هاي آن مواجه شده است.

عرضه لپ‌تاپ MateBook X Pro هواوي در سال 2018 اما نشان داد كه اين شركت قدم هاي مناسبي براي حل مشكلات قبلي برداشته است.

به لحاظ طراحي بايد گفت كه اين لپ تاپ از طراحي مناسبي برخوردار است و جنس ساخت بدنه نيز اگرچه بالاترين نمره را نمي گيرد اما پيشرفت خوبي نسبت به مدل هاي قبلي هواوي دارد و به نظر مي رسد بر روي ساخت اين لپ تاپ دقت بيشتري نسبت به نمونه هاي قبلي صورت گرفته است.

از نكات ويژه اين لپ تاپ حداكثر استفاده از صفحه نمايش آن است و بايد اذعان داشت كه ميزان زائد صفحه نمايش در اين لپتاپ به كمتر از 10 درصد مي رسد كه بسيار جالب توجه است.

براي استفاده از وب كم اين لپ تاپ مي بايست دكمه‌اي كه بين F6 و F7 قرار دارد را فشار دهيد؛ به اين ترتيب دكمه بالا آمده و يك دوربين با قدرت 1 مگا پيكسل از زير آن نمايان مي شود. كيفيت ضبط تصاوير اين دوربين چندان مناسب نيست و به علاوه قرار گرفتن آن بر روي كيبورد باعث مي شود تصاوير كاربر از زاويه پايين نمايش داده شود كه چندان دلچسب و مناسب نيست.

بررسی لپ‌تاپ میت‌بوک ایکس پرو هواوی/ MateBook X Pro  يك انتخاب مناسب براي تايپيست‌ها بررسی لپ‌تاپ میت‌بوک ایکس پرو هواوی/ MateBook X Pro  يك انتخاب مناسب براي تايپيست‌ها

عمق  کلیدهای کیبورد ۰.۷ میلی‌متراست كه باعث مي شود اين لپ تاپ براي تايپيست ها و كساني كه زياد تايپ مي كنند انتخاب مناسبي باشد. ضخامت لپ‌تاپ نيز  ۱۴.۶ است كه مانع شنيده شدن صداي ناهنجار در هنگام تايپ كردن مي شود.

براي ورود به دستگاه نيز قابليت استفاده از حسگر اثر انگشت به عنوان رمز ورود وجود دارد.در خصوص كيفيت تصوير صفحه نمايش نيز بايد گفت كه از رزوليشن مناسبي برخوردار است. در مورد كيفيت اسپيكرها اما اگرچه كه كيفيت صدا در حالت نرمال مطلوب است اما اگر صدا را بالا ببريد كيفيت پايين آمده و صداي نويز شنيده مي شود.نقطع ضعف اين لپ‌تاپ شايد پردازنده نه چندان قدرتمند گرافيكي آن باشد كه ضعیف‌ترین مدل پردازنده‌ی گرافیکی MX150 روي آن نصب شده و به نظر مي رسد علت آن تمايل سازنده به كاهش حرارت توليد شده باشد.

در خصوص توان باتري اين لپ‌تاپ نيز هواوي مدعي امكان استفاده 12 ساعته از آن است اما اين امر فقط در صورتي ممكن است كه روشنايي و صداي دستگاه كمي پايينتر از حد نرمال باشد.

در مجموع مي توان گفت باتوجه به قيمت بالا، كيفيت مناسب و قابليت هاي متوسط اين لپ تاپ نمره متوسطي براي آن در نظر گرفت و آن را به سبب مشخصات و رواني صفحه كليد آنرا انتخابي مناسب براي تايپيست ها ارزيابي كرد.

بررسی لپ‌تاپ میت‌بوک ایکس پرو هواوی/ MateBook X Pro  يك انتخاب مناسب براي تايپيست‌ها