نقد و بررسی گوشی نوکیا X7 / نوکیا X7 مقاوم اما کم نور!

نقد و بررسی گوشی نوکیا X7 / نوکیا X7 مقاوم اما کم نور!

نوکیا که سال ها نبض بازار گوشی های میان رده در ایران و جهان را در اختیار خود داشت این بار قصد دارد با قدرت نمایی در عرصه گوشی های هوشمند خودی نشان دهد.

گوشی ایکس ۷ یکی از محصولات میان‌رده‌ جدید نوکیا است که قرار است جای گوشی نوکیا ۷ پلاس را بگیرد.

این گوشی درست مثل نمونه های سال های دور نوکیا به لحاظ ساخت و جنس گوشی کیفیت بالایی دارد. به جای فلز در ساخت آن از شیشه‌ای مقاوم با نام Dinorex استفاده شده است.

وزن 180 گرمی این گوشی باعث شده تا بسیار خوش دست باشد و کار کردن با آن با یک دست به راحتی امکان پذیر باشد.

 نوکیا ایکس ۷،  دربرابر نفوذ آب مقاوم نیست اما جک ۳.۵ میلی‌متری صدا و درگاه USB نوع C در این گوشی از قابلیت های ویژه آن هستند.

کیفیت لمس گوشی بالا بوده و نمایشگر آن به خوبی قادر به تشخیص تاچ هایی است که کاربر روی صفحه نمایش دارد.

صفحه نمایش  بزرگ و ۶.۱۸ اینچی نوکیا X7 رزولوشنی معادل ۲۲۸۰ در ۱۰۸۹ پیکسل دارد که کیفیت مناسبی از تصاویر را ارایه می دهد و این میزان کیفیت در میان گوشی های میان رده بسیار مناسب ارزیابی می شود.

به لحاظ میزان درخشندگی تصویر اما نوکیا همچنان با برندهای شناخته شده گوشی های هوشمند مثل سامسونگ فاصله زیادی دارد و X7 نمی تواند روشنایی را که میان رده های سامسونگ دارند ارایه دهد؛ به همین دلیل در زمان تست این گوشی زیر نور آفتاب نوشته ها به هیچ وجه خوانا به نظر نمی رسند.

کیفیت اسپیکرهای X7 بین گوشی های میان رده متوسط ارزیابی می شود و با توجه به نامطلوب شدن کیفیت صدا در حجم بالا باید گفت که نوکیا می توانست در این خصوص عملکرد بهتری داشته باشد.

نوکیا ایکس ۷ برخلاف نسخه‌ی بین المللی این گوشی، یعنی نوکیا ۸.۱، اندروید وان ندارد و اچ‌ام‌دی به رابط کاربری شخصی‌سازی‌شده‌ای اکتفا کرده است. همچنین نبود صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها از دیگر نقاط ضعف آن است که امکان اضافه‌کردن آن نیز وجود ندارد.

در مجموع می توان مدعی شد که نوکیا X7 در میان گوشی های میان رده امتیاز قابل قبولی دریافت می کند و یکی از گوشی های خوب سطح متوسط است.

نقد و بررسی گوشی نوکیا X7 / نوکیا X7 مقاوم اما کم نور!