نقد و بررسی سرفیس پرو 6 مایکروسافت/سرفیس پرو 6، لپ تاپ گران قیمتی که باید کیبوردش را جداگانه بخرید!

نقد و بررسی سرفیس پرو 6 مایکروسافت/سرفیس پرو 6،  لپ تاپ گران قیمتی که باید کیبوردش را جداگانه بخرید!

سرفیس پرو در سالهای اخیر، به دلیل طراحی منحصر‌به‌فرد و سخت‌افزار توانمندش، پرچم‌دار دستگاه‌های هیبریدی و سبک به‌شمار آمده است.

درواقع بدنه‌ی دو نسل اخیر این تبلت هیبریدی تفاوتی با یکدیگر ندارند. از جنبه‌های گوناگون، سرفیس پرو هنوزهم دستگاهی مدرن به‌حساب می‌آید و طراحی خاص آن را در کمتر محصولی می‌توان پیدا کرد.

ابعاد ۲۹۲ در ۲۰۱ در ۸.۵ میلی‌متری و وزن حدودی ۷۸۰ گرمی سرفیس پرو ۶ گویای آن است که مهندسان مایکروسافت تغییرخاصی در اندازه های بدنه‌ی این تبلت به‌وجود نیاورده‌اند.

بدن این لپ تاپ از جنس آلیاژ منیزیم است که ترکیب سطح تخت و مورب لبه‌ها با انحنای کم کناره‌ها، شیار ترکیب جالبی را به وجود آورده اند و می توان بدنه آن را خوش ساخت ارزیابی کرد.

 

نسبت تصویر استاندارد ایده‌آلی برای علاقه‌مندان به تولید محتوا است و ضمنا استفاده از دستگاه را نیز درمقایسه‌با نمونه‌هایی با نمایشگر عریض‌تر آسانتر می‌کند. کلیدهای پاور و کنترل صدای سرفیس پرو مثل گذشته در گوشه‌ی بالا و سمت چپ هستند و دسترسی به‌ آن‌ها به راحتی فراهم است.

سرفیس پروهای مایکروسافت با گذشت زمان مشکلاتی همچون کالیبره‌نبودن نمایشگر را برطرف کرده و حالا ردموندی‌ها به این بخش مهم توجه بیشتری از تبلت‌هیبریدی خود دارند.

مایکروسافت همانند گذشته از پنل ۸ بیتی منطبق بر فضای رنگی sRGB در سرفیس پرو ۶ استفاده کرده است.

از نظر زاویه‌ی دید باید اعتراف کرد که با یکی از بهترین پنل‌های IPS بازار کامپیوترهای حمل‌شدنی مواجه هستیم. کم شدن روشنایی و رنگ‌ها در نمایشگر سرفیس پرو بسیار کم است. سرفیس پرو ۶ در زیر نور مستقیم خورشید هم خوانایی قابل قبولی دارد.

سرفیس پرو ۶ در خصوص اسپیکر هم تفاوتی با گذشته ندارد و از همان اسپیکرهای استریویی بهره می‌برد که در دو سمت نمایشگر قرار گرفته اند. این اسپیکرهای ۱.۶ واتی توان مناسبی دارند و می توان گفت که شفافیت و وضوح صدا نیز در صدای تولیدی آنها به گوش می رسد.

مایکروسافت مثل قبل از حسگری ۸ مگاپیکسلی به‌عنوان دوربین اصلی سرفیس پرو ۶ استفاده کرده است. با اطمینان نمی‌توان کیفیت تصاویر ثبت‌شده‌ی این دوربین را با پرچم‌داران دنیای گوشی‌های هوشمند قیاس کرد بااین‌حال، عملکرد سرفیس پرو در زمینه‌ی عکاسی قطعا شما را راضی می کند.

مایکروسافت سرفیس پرو را لپ‌تاپ قلمداد می کند لذا وجود صفحه‌کلید برای آن ضروری به‌نظر می‌رسد؛ اما مایکروسافت صفحه‌کلید سرفیس پرو را به‌صورت جداگانه با برچسب قیمتی ۱۲۹،۹۹ می فروشد.

براساس ادعای مایکروسافت، سرفیس پرو ۶ می‌تواند تا ۱۳.۵ ساعت حین پخش ویدئو شما را همراهی کند.

در مجموع باید گفت: نسل ششم سرفیس پرو قدرتمندتر و ارزان‌تر از نسل قبل است؛ اما دقیقا از همان بدنه ای بهره می‌برد که که در تبلت‌های هیبریدی محبوب مایکروسافت استفاده شده است.

وجود حاشیه در سرفیس پرو باعث شده تا حدودی احساس قدیمی بودن در خصوص این محصول احساس شود. نقطه مثبت این لپ تاپ خوش ساختی و کیفیت بالای بدنه است و نقاط ضعف آن هم طراحی قدیمی و گران قیمت بودن هستند.

نقد و بررسی سرفیس پرو 6 مایکروسافت/سرفیس پرو 6، لپ تاپ گران قیمتی که باید کیبوردش را جداگانه بخرید!