بررسی دوربین کانن مدل 700D

بررسی دوربین کانن مدل 700D

شرکت کانن زمانی که دوربین EOS 700D را معرفی کرد یک جانشین خوب برای مدل سال گذشته خود یعنی کانن 650 انتخاب نمود اما با این وجود لازم است بگوییم که هرچند با تغییرات زیادی همراه بوده ولی این محصول جدید، نسخه ی به روز رسانی شده ی دوربین EOS 600D می باشد.

بررسی دوربین کانن Canon EOS 700D

اول مشخصات فنی این دوربین را مورد ارزیابی قرار دهیم. که اگر صادقانه بگوییم دوربین عکاسی کانن 700D تقریبا هیچ تفاوتی با 650D ندارد. ولی سه تفاوت بین این دو وجود دارد :  تغییر اول، پیچ تنظیم مودهای عکاسی توانایی چرخش 360 درجه‌ای دارد که این چرخش بسیار جذاب می باشد. تغییر دوم، قدرت نمایش ، Creative Filter در Live view است. وتغییر بعدی بهبود جنس بدنه می باشد.

 کانن 700D از سنسور تصویر 18مگاپیکسلی Hybrid CMOS، سیستم فوکوس خودکار 9 نقطه‌ای، نمایشگر 3اینچی بسیار باکیفیت و لمسی ، فیلم‌برداری با کیفیت Full HD و سیستم نورسنجی 63 نقطه‌ای iFCL بهرهمند است.

 700D یکی از دوربین‌های DSLR بسیار سریع است که کارکردن با 700D تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی را به آدم می دهد. سیستم فوکوس خودکار در کنار لنزکیت 18-55 موتور فوکوس STM سریع، و بدون مکث، برای فیلم‌برداری ایدئال هستند زیرا معمولا صدای موتور فوکوس در فیلم‌برداری با دوربین‌های DSLR برای کاربران دردسرساز می‌شود.

درباره‌ی 700D با اطمینان می‌توان گفت که ممکن است این دوربین در زمینه‌ی کیفیت عکس بی‌نقص نباشد؛ اما مسلما در قسمت دوم، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و یکی از دوربین‌های برتر در این زمینه است.

به‌طورکلی شاید بتوان عملکرد یک دوربین دیجیتال را به دو قسمت تقسیم کرد. اولین فاکتور، کیفیت عکس است؛ فاکتوردوم که مهمتر از فاکتور اول است ،عواملی هستند که به شما کمک می‌کنند تا درمرحله اول عکس را به خوبی به ثبت برسانید فاکتورهایی نظیر داشتن ارگونومی خوب بدنه و چیدمان مناسب دکمه‌ها، پاسخ‌دهی بی‌درنگ دوربین به ‌فرمان‌ها، توانایی فوکوس روی سوژه‌ با سرعت زیاد و بسیاری از موارد دیگر که مهم هستند.

بررسی مشخصات کانن ای او اس 700 دی Canon EOS 700D  :

توانایی عکاسی پیاپی 55 فریم در ثانیه

دارای سنسورهیبرید CMOS 18 مگاپیکسلی

دارای سیست فوکوس اتوماتیک تشخیص فاز بر روی سنسور در حالت فیلمبرداری و دیده زنده

دارای ایزو استاندارد 100 تا 12800 و ایزوی تقویت شده تا 25600

دارای سیستم فوکوس اتوماتیک متوالی و تعقیب سوژه در حالت فیلمبرداری

دارای پردازنده ی DIGIC 5 14 بیتی

دارای سیستم فوکوس اتوماتیک 9 نقطه ای از نوع Cross-سنسور مرکزی F2.860D))

دارای نمایشگر لمسی و چرخشی 3 اینچی ClearView II LCD

توانایی نور سنجی 63 منطقه ای iFCL

توانایی فیلمبرداری Full HD همراه ضبط صدای استریو با سرعت 30 فریم در ثانیه با میکروفون داخلی یا خارجی

 این دوربین نسبت به مدل پیشین شرکت کانن یعنی 600 دی شاهد پیشرفت زیادی نبوده؛ ولی همراه این دوربین، یک کیت لنز جدید معرفی و همراه شده است: لنز 18-55 F/3.5-5.7 IS STM.که با خرید دوربین این لنز همراه آن می باشد

لنز کیت Canon EOS 700D

اگر بخواهیم بیشتر درباره لنز این دوربین صحبت کنیم می توان گفت، فوکوس خودکار سریع و کم‌صدایی دارد با لرزش‌گیر تصویر بسیار قدرتمند و دیافراگم آن از نوع 7 تیغه‌ای و دایره‌ای و کمینه‌ی فاصله‌ی فوکوس آن 25 سانتی‌مترمی باشد. واما از همه جالب‌تر اینکه سیستم فوکوس آن داخلی است؛ بدین معنی که هنگام فوکوس‌کردن شیشه‌ی بیرونی لنز نمی‌چرخد یا خود لنز تغییر طول نمی‌دهد. البته اگر بخواهید آن را به صورت جداگانه تهیه کنید، حدود 250 دلار قیمت دارد که به هر حال به صورت کیت لنز می‌تواند با قیمت پایین‌تری خریداری شود.

کیفیت فیلمبرداری Canon EOS 700D

بسیاری از علاقه مندان این دوربین را برای فیلمبرداری تهیه میکنند. پس لازم است کمی درباره این خصوصیت توضیح دهیم. توانایی فیلم‌برداری رویDSLR های سطح مبتدی کانن، از دوربین 500D  پا به عرصه‌ی ظهور گذاشت. کیفیت فیلم‌برداری خوب، ولی فوکوس خودکار درهنگام فیلم‌برداری تقریبا غیرممکن بود. دراین دوربین هر بار که می‌خواستید عمل فوکوس خودکار را انجام دهید، می‌بایست دکمه‌ی ستاره را می‌فشردید و فوکوس پرسروصدا شروع می‌شد؛ حتی گاهی اوقات دوربین، اکسپوژر را بالا می‌برد تا بهتر بتواند این کار را انجام دهد. دوربین 600D  تقریبا به همین منوال بود تا بالاخره کانن در 650D سنسور تصویر هیبریدی را ساخت که از فوکوس خودکار phase Detection جهت فوکوس هنگام فیلم‌برداری استفاده می‌کرد که این امکان  بهبود یافته تر بر روی 700D وجود دارد.

توانایی فوکوس خودکار هیبریدی

این توانایی می توان گفت یک تکنولوزی منحصر بفرد کانن میباشد. و طراحی این سیستم فوکوس خودکار هیبریدی اساسا ابزاری جهت استفاده در فیلمبرداری بوده است.سیستم تشخیص فاز روی سنسور تصویر به این منظور است که سیستم فوکوس خودکار قادر است تا حد زیادی از قابلیت تشخیص فاز و تعقیب سوژهکمپانی بهره ببرد. و بدین معنی است که اگر در حوالی مرکز سوژه فوکوس می کنید، وسوژه شما در حال حرکت می باشد دوربین همواره خواهد دانست در چه جهتی می بایست فوکوس را ادامه دهد. این ضعف در سیستم های فکوس کنتراستی بوده است و سیستم هایی که تنها بر پایه تشخیص کانتراست بنا نهاده شده اند ولی در مواقعی نیز شما شاهد این خواهید بود که برای فکوس چندین بار باید این کار را تکرارا کنید