نقد و بررسی دستبند هوشمند مایکروسافت (Microsoft Band) / پشتیبانی نکردن از زبان فارسی و ضدخش و ضد آب نبودن مشکلات اصلی دستبند هوشمند مایکروسافت

نقد و بررسی دستبند هوشمند مایکروسافت (Microsoft Band) / پشتیبانی نکردن از زبان فارسی و ضدخش و ضد آب نبودن مشکلات اصلی دستبند هوشمند مایکروسافت

این روزها دستبندهای هوشمند تبدیل به ابزاری قابل اعتماد برای سنجش میزان سلامتی افراد شده اند در ادامه به بررسی این گجت پوشیدنی می پردازیم.

دسبند هوشمند مایکروسافت دارای بندی ساده و نسبتا خوش فرم است. باوجود سادگی ظاهری اما این دستبند ضخیمتر از آن چیزی است که در عکس ها دیده می شود.

طراحی آن  به شکلی است که بخش بزرگی از آن را صفحه نمایش گرفته است.

 دستبند هوشمند مایکروسافت از نظر تعداد سنسورها و قابلیت ها امکانات خوبی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دو سمت این بند ساختاری ساده و داشته و می‌توان داخل آن برآمدگی‌هایی را دید که واحد‌های پردازشی و در آن قرار دارند.

 در قسمت تحتانی، دو لبه بندها به هم می‌رسند که در انتها حالت آزادانه‌ای دارد.

 روی لبه‌ سنسور ضربان سنج قرار دارد همچنین مایکروسافت طراحی هوشمندانه و بسیار خوبی را برای چفتِ بند در نظر گرفته است، بخشی از بند روی بخش دیگر قرار می‌گیرد و از طریق یک چفت شل و سفت می‌شود تا براساس سایز دست شما، به خوبی روی دست جای بگیرد و کاملا ثابت باشد.

این بند با سه سایز مختلف عرضه شده تا بتواند برای افراد با اندازه مچ های متفاوت مناسب باشد.

مهمترین مشخصات فنی مایکروسافت بند عبرت هستند از:

بند پلاستیکی مجهز به قابلیت تنظیم اندازه

نمایشگر ۱.۴ اینچی رنگی TFT لمسی خازنی

سنسورهای سنجش ضربان قلب اپتیکال، شتاب‌سنج، ژیرومتر، جی‌پی‌اس، سنسور نور، سنسور UV، سنجش دمای بدن، سنسور خازنی و سنسور GSR یا پاسخ برقی پوست

بلوتوث 4 میکروفون و موتور ویبره

سازگار با  iOS 7.1، ویندوز فون 8.1 و اندروید 4.3 به بالا

دو باتری ۱۰۰ میلی‌امپرساعتی لیتیوم-یون با قابلیت شارژدهی تا ۴۸ ساعت در استفاده معمولی

این گجت پوشیدنی یک صفحه‌ی نمایش رنگی OLED تخت دارد و برخلاف گیر فیت اس سامسونگ خمیده نیست؛ همین امر باعث شده علی رغم ظاهر زیبا در استفاده طولانی مدت دست را خسته کند.

 روی صفحه‌ی نمایش آن اعلانیه‌های مربوط به ایمیل‌ها و پیام‌های دریافتی نشان داده می‌شود. در لبه‌ی صفحه‌ی نمایش دو کلید فیزیکی تعبیه شده که یکی از کلید‌ها برای خاموش و روشن کردن صفحه‌ی نمایش و دیگری برای فعال کردن قابلیت‌های خاص ورزشی و کنترل فعالیت است.

مایکروسافت جهت شارژ این گجت از یک شارژر مغناطیسی استفاده کرده است.

روکش پلاستیکی استفاده شده روی صفحه‌ی نمایش،اما خط و خش پذیر است و پس از مدتی استفاده بر روی آن خط می‌افتد که برای یک دست بند هوشمند سلامتی در شرایطی همچون فعالیت‌های ورزشی اصلا مناسب نیست. یکی دیگر از نقاط ضعف این دست‌بند ضد آب نبودن آن است که برای گجتی با این کاربرد یک نقطه‌ی ضعف بزرگ محسوب می‌شود.

در آخر باید گفت مشکل مهم دیگر "مایکروسافت بند" پشتیبانی نکردن از زبان فارسی است؛ درواقع متون نامه‌ها یا پیغام‌های فارسی بصورت علامت سوال نمایش داده می‌شوند. البته ممکن است این مشکل در آینده و از طریق بسته‌ی بروز رسانی یا هک‌های غیر رسمی رفع شود اما تا آن زمان به نظر می رسد که این گجت نقاظ ضعفش برای کاربر ایرانی بیش از نقاط قوتش است و بهتر است که لااقل فعلا آنرا نخرید.

نقد و بررسی دستبند هوشمند مایکروسافت (Microsoft Band) / پشتیبانی نکردن از زبان فارسی و ضدخش و ضد آب نبودن مشکلات اصلی دستبند هوشمند مایکروسافت