نقد و بررسی بازی Assassin's Creed III Remastered

نقد و بررسی بازی Assassin's Creed III Remastered

نسخه ریمستر Assassin’s Creed III عرضه شد و قطعاً برای کسانی که عاشق این مجموعه هستند می‌تواند تجدید خاطره‌ای پرزرق و برق‌تر از گذشته را رقم بزند. با عصربازی و نقد و بررسی این بازی همراه باشید.

 

 

سال 2012 به عبارتی فصل سوم و قسمت پنجم از مجموعه بازی Assassin's Creed آغاز شد و طرفداران این مجموعه قسمتی کاملاً متفاوت از گذشته را شاهد بودند. AC III با گیم‌پلی متحول شده، داستانی قابل قبول و المان‌های جدیدش تا حدود بسیار زیادی توانست تا مخاطبان متعصب این مجموعه را پس از پایان داستان اتزیو راضی کند. به نظر بسیاری از منتقدین نسخه Revelations از این مجموعه بیش از اندازه سعی در کش دادن داستان Ezio داشت و جست‌وجوی چند کتاب مرموز و دستیابی به کتابخانه الطائر افسانه‌ای هدفی نامعقول برای سری اساسینز به شمار می‌رفت. چه بسا بسیاری از بازیکنان ارائه این قسمت را (فارغ از بخش‌های خوب و بدش) سوء استفاده از محبوبیت بسیار بالای اتزیو میخواندند. به هر حال یوبیسافت با تصمیمی درست که باید پیش‌تر گرفته می‌شد دست به تحولی نسبتاً عظیم در این مجموعه زد و اساسینز کرید 3 را عرضه نمود و در ادامه به یادآوری مختصری از آن خواهیم پرداخت.

بازی AC III داستان خود را باز هم روی محوریت دزموند مایلز و این بار نه در ایتالیا و ترکیه بلکه در حساس‌ترین برهه ایالات متحده روایت می‌کند، یعنی دوره Colonial. در این برهه از تاریخ بسیاری از بومیان و سرخ‌پوستان این کشور به فجیع‌ترین اشکال مختلف مورد حمله قرار گرفتند و قهرمان داستان بازی نیز از دل همین بومیان بیرون آمده بود. Connor یا همان Ratonhnhaké:ton (نام بومی شخصیت اصلی بازی) از پدری بریتانیایی و تمپلار و مادری سرخ پوست متولد شده و پدر بریتانیایی کانر به دلیل اتفاقاتی که در کشورش رخ می‌دهد مجبور به ترک انگلستان شده و به بوستون جایی که داستان اصلی بازی از این نقطه شروع خواهد شد می‌رود. به طول کلی کانر قصد دارد تا از مردمانش در برابر تمپلارهایی که آن‌ها را مورد اذیت قرار می‌دهند نجات دهد، اما رفته رفته وارد داستانی پیچیده تر شده و درگیر آن‌ها خواهد شد.

اما یکی از بخش‌های بسیار مثبت بازی نحوه روایت داستان است. بازی به قدری در ارائه داستان بازی قوی عمل می‌کند که محال است کسی مجذوب پیچیدگی داستان بازی که سرشار از انتقام، عشق و نفرت و وفاداری است نشود. پیچیدگی‌های داستان بازی به نحو احسن کانر، استادش، اهالی قبیله و دوستانش، دشمنانش، پدرش و حتی پس از یک سال و در داستانی متفاوت پدر بزرگش را به یکدیگر متصل خواهد کرد که داستان هرکدام از این شخصیت‌ها و چندین شخصیت دیگر دیدنی هستند. 

مبحث شخصیت پردازی که از جمله بخش‌های همیشه موفق مجموعه اساسینز حتی در ضعیف‌ترین بخش‌هایش محسوب می‌شود، در این بازی نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. خوشبختانه به دلیل داستان پربار و جذابی که بازی دارد به خوبی می‌توان با تمامی شخصیت‌های بازی ارتباط گرفت. به عبارتی دیگر بازی در معرفی شخصیت‌هایی نظیر مادر کانر و اتفاق ناگواری که برایش می‌افتد تا کانر و بازیکن را از مسببان این قضیه متنفر کند و یا وقتی که مسبب این قضیه برای بازیکنان آشکار می‌شود و دوگانگی که بازی ایجاد می‌کند، همه و همه نشان از قدرت شخصیت‌پردازی بازی دارند. به علاوه حتی NPCهای بازی و افرادی که در اطراف بنادر مشغول تجارت هستند، افرادی که در ماموریت‌های فرعی بازی از کانر مطالباتی دارند و افراد قبایل و کشورهای مختلف همه شخصیت‌های منحصر به فرد و گویش‌های متنوعی دارند.

نقد و بررسی بازی Assassin's Creed III Remastered

اما علاوه بر بخش داستانی که حس می‌کردیم این مجموعه به شوک عظیمی نیاز دارد و این بازی همان شوک را وارد کرد، در بخش گیم‌پلی نیز این بازی حرف‌های جدیدی برای گفتن دارد. اساسینز III در ابتدا کنترل پدر کانر که به همراه پدر بزرگ کانر همه از یک خانواده مشهور در دنیای بازی هستند را می‌دهد. شاید به یادماندنی‌ترین بخش بازی همان مرحله ابتدایی باشد که بازیکنان هیچ‌گاه آن اتمسفر فوق‌العاده در سالن تئاتر را فراموش نخواهند کرد. اما پس از مدت زمانی کوتاه و درست زمانی که بازیکنان به شخصیت پدر کانر، سرگذشت و اهدافش پی بردند، کنترل کانر را به آن‌ها داده خواهد شد و بازیکنان باید کانر را از همان دوران کودکی تا زمانی که به کمک مربی خود به یک اساسین تبدیل شود، کنترل کنند. در ادامه و پس از پیشروی در داستان بازی می‌توان فعالیت‌هایی نظیر شکار در دشت‌ها، قدم زدن در شهرها و حتی دریانوردی را انجام داد که هرکدام در نوبه خود بسیار لذت بخش هستند.

نقد و بررسی بازی Assassin's Creed III Remastered

اما اینکه گیم‌پلی بازی و تفاوت‌های آن برای شما نمایان شده و یا حتی خوب و بد تلقی شوند، مشروط به این موضوع هستند که آیا از طرفداران و بازیکنان قدیمی این مجموعه هستید و یا از قسمت Origins به بعد وارد دنیای اساسینز شده‌اید. اگر از دسته اول هستید باید اشاره کرد که نقاط قوت گیم‌پلی بازی از همین بخش به بعد نمایان خواهند شد و شاهد تفاوت‌های عمدتاً مثبتی در مبارزات که بخش اعظمی از گیم‌پلی را تشکیل می‌هند هستیم. اما اگر از دسته دوم هستید متاسفانه با یک گیم‌پلی خسته کننده در مبارزات به همراه هوش مصنوعی ضعیف دشمنان روبرو خواهید شد و می‌توانید با زمان‌بندی درست هر تعداد دشمن که بخواهید را در یک مبارزه و بدون اینکه کشته شوید شکست دهید.

نقد و بررسی بازی Assassin's Creed III Remastered

ورود AC III به نسل هشتم

به طور کلی در بررسی یک ریمستر داستان بازی نقش چندانی ندارد و از آنجایی که در Assassin’s Creed III Remastered گیم‌پلی بازی نیز دچار تغییرات چندانی نشده است، پس به همان توضیحات فوق‌الذکر بسنده خواهیم کرد. البته در بخش‌هایی نظیر مینی‌مپ و چند بخش جزئی دیگر شاهد تغییراتی در این نسخه از بازی هستیم اما به قدری که باید چشم گیر نیستند. به هرحال بازی AC III Remastered شامل نسخه اصلی بازی اسسینز کرید 3 به علاوه‌ی تمامی بسته‌های الحاقی عرضه شده برای آن و نسخه Liberation می‌شود. به همین دلیل حتی کسانی که در گذشته این بازی را تجربه نمودند نیز می‌توانند تا نسخه کامل‌تری از بازی را در این ریمستر تجربه کنند. 

 

 

اما درست برخلاف داستان بازی، بخش گرافیک بازی مهم‌ترین بخش در یک ریمستر محسوب می‌شود. Assassin’s Creed III Remastered از نظر بصری دچار تغییرات مثبتی شده و از این نظر با بهبودی‌هایی بسیار خوبی روبرو هستیم. در واقع در اکثر ابعاد بازی به طور مثال دشت‌ها، شهرها، جنگل‌ها، خیابان‌ها و حتی دریاها در بازی از کیفیت بصری بسیار خوبی بهره می‌برند و تماشای هرکدام در کنار موسیقی و افکت‌های صوتی خوب بازی لذت بخش است. این بازی در کنسول‌های PS4 و Xbox One با رزولوشن 1080p و در نسخه‌های پرو و ایکس این دو کنسول و البته رایانه‌های شخصی با رزولوشن 4K قابل اجراست. به علاوه قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی HDR نیز برای این بازی درنظر گرفته شده تا تجربه‌ی بهتری از گرافیک بصری آن در اختیار مخاطبان قرار داده شود.

نقد و بررسی بازی Assassin's Creed III Remastered

گذشته از بحث بصری همچنان این بخش گرافیک فنی بازی است که گویا مجموعه اساسینز در این بخش طلسم شده و همواره شاهد مشکلات عجیب و غریب در بازی هستیم. از جمله مشکلات در گرافیک فنی بازی می‌توان به وجود باگ‌های متعدد که در نسخه اصلی بازی نیز به وفور دیده می‌شد و یا کیفیت پایین انیمیشن چهره‌ها و بافت‌ها اشاره نمود که همچنان در بازی خود نمایی می‌کنند. 

در پایان باید Assassin’s Creed III Remastered را یک ریمستر قابل قبول دانست که تجربه کامل‌تری از بازی را در اختیار کسانی که پیش‌تر موفق به تجربه‌ آن شدند خواهد گذاشت. به علاوه حتی اگر گیم‌پلی بازی برای کسانی که در گذشته موفق به تجربه‌ی آن نشدند حالتی قدیمی داشته باشد، اما گرافیک بصری و به‌روز و از همه مهم‌تر داستان بی‌نظیر ریمستر اساسینز III به اندازه کافی مجذوبشان خواهد کرد که از انجامش لذت ببرند.

نقد و بررسی بازی Days Gone

نقد و بررسی بازی Days Gone

نقد و بررسی بازی Far Cry New Dawn

نقد و بررسی بازی Far Cry New Dawn

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11

نقد و بررسی بازی Marvel’s Spider-Man

نقد و بررسی بازی Marvel’s Spider-Man

نقد و بررسی بازی Crackdown 3

نقد و بررسی بازی Crackdown 3

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه