نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

حتما متوجه شده‌اید که همه چیز در حال آنلاین شدن است. سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خبری به جای روزنامه ها و مجلات، فروشگاه‌های اینترنتی به جای فروشگاه‌های فیزیکی، اپلیکیشن بانکی به جای شعبات بانک‌ها و...

از ایراداتی نظیر نابودی برخی مشاغل انسانی که بگذریم این سرویس‌ها فواید بسیاری دارند و راحتی آن‌ها احساس نیاز هرچه بیشتر به آنلاین شدن هر چیزی را در ما پدیدار کرده است. هرچند آینده انسان با وجود این راحتی‌طلبی و گسترش اختیارات کامپیوترها کمی نگران کننده است نظیر آنچه درباره سرنوشت انسان صاحب فناوری فوق‌پیشرفته در پویانمایی وال‌ای دیده‌ایم.

اسنپ را تا پیش از این بیشتر بعنوان یک سرویس برخط تاکسی شناخته و می‌شناسیم. اما اخیرا کسب‌وکارهای اسنپ گسترش بسیاری داشته است و نام اسنپ از تاکسی اینترنتی به یک خانواده کسب‌وکارهای آنلاین تبدیل شده است. نام‌هایی نظیر اسنپ مارکت، اسنپ فود، اسنپ تریپ، اسنپ‌کیو و... که نشان از علاقه شدید این کمپانی به گسترش کسب وکارش دارد.

با تمام این حرف‌ها ما امروز میزبان یک اپلیکیشن خوشمزه با طعم‌های متنوع در عصر ارتباط هستیم. اسنپ فود یکی از کسب‌وکارهای اسنپی است که به عنوان سرویس آنلاین سفارش غذا عرضه شده است. در ادامه با نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود همراه ما باشید.

 

رابط کاربری و طراحی ظاهری

همانند تمام هم‌خانواده‌های اسنپی، اسنپ‌فود نیز با یک صفحه ساده و بدون پیچیدگی برای هدایت کاربر به بخش عضویت یا ورود به حساب کاربری شروع می‌شود و در بخش عضویت نیز به سادگی و با یک شماره تلفن همراه عضویت اولیه انجام خواهد گرفت.

اگر قبلا با این شماره حسابی ساخته باشید به بخش ورود ارجاع داده شده و رمز عبور خود را بایستی وارد کنید در غیر اینصورت بایستی اطلاعات خود را جهت تکمیل ثبت نام وارد کنید.

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

پس از ورود به صفحه اصلی خواهید رسید که بخش‌های اصلی چهارگانه رستوران، شیرینی، کافه و سوپر مارکت قرار دارند. و سپس برترین رستوران‌ها و پس از آن دسته‌بندی غذاها را خواهید یافت. در پایین صفحه نیز بخش جستجو قرار گرفته است. در بخش بالایی دکمه منو، گزینه اطراف شما و دکمه پیام‌ها دیده می‌شود.اسنپ‌فود در این بخش با توجه به تنوع موارد و گزینه‌ها تمام تلاش خود را کرده است که مهم‌ترین گزینه‌ها را به خوبی در معرض دیدتان قرار دهد.

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

منو کاربری

در بخش منو 12 گزینه وجود دارد که کارکرد هریک به شرح زیر است:

1- نام شما : ابن گزینه شما را به صفحه ویرایش حساب کاربری خواهد برد

2- اعتبار شما : این گزینه نشان دهنده اعتبار کنونی شماست و با کلیک بر روی آن به بخش افزایش اعتبار خواهید رفت.

3- لیست سفارش‌ها : تمام سفارش‌های قبلی شما

4- پیام‌ها : حاوی تمام پیام‌های ارسالی اسنپ‌فود به شماست.

5- موردعلاقه‌ها : حاوی رستوران‌های موردعلاقه شماست.

6- معرفی رستوران : این بخش به منظور معرفی رستوران موردعلاقه یا رستوران شخصی‌تان به اسنپ‌فود است.

7- بسته‌های خدماتی : معرفی بسته‌های خدماتی اسنپ‌فود

8- آپلود عکس : ارسال عکس سفارش و نظردهی درباره رستوران

9- چت با پشتیبانی : !احتمالا به منظور چت با پشتیبانی تعبیه شده اما هر بار که کلیک کردیم به یک صفحه سفید رسیدیم!

10- پشتیبانی : تماس با پشتیبانی اسنپ‌فود

11- معرفی به دوستان : معرفی به دوستان و کسب امتیاز

12- خروج : خروج از حساب کاربری

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

اطراف شما / آدرس شما

در این بخش می‌توانید آدرس‌های مختلف به حساب کاربری خود اضافه کنید. و با انتخاب هر کدام لیست رستوران‌های اطراف آدرس شما نمایان خواهد شد.

در صفحه اصلی بخش‌های اصلی چهارگانه رستوران، شیرینی، کافه و سوپر مارکت قرار دارند. که با ورود به هرکدام لیست رستوران‌ها نمایان خواهد شد. بخش لیست رستوران‌ها به دو قسمت تقسیم شده است؛ 1- سفارش آنلاین و 2- رستوران‌گردی و پیش‌سفارش.

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

امکان فیلترکردن نتایج نیز براساس گزینه‌هایی نظیر ارسال رایگان، دارای تخفیف، فست‌فود و ... وجود دارد که کار را بسیار آسان‌تر می‌کند.

 

سفارش آنلاین

در قسمت سفارش آنلاین با ورود به صفحه هر رستوران از لیست غذاها مطلع شده و می‌توانید سفارش خود را انجام دهید. البته اگر خارج از وقت سرویس‌دهی آن رستوران باشید اخطاری به شما نمایان خواهد شد و می‌توانید غذای خود را پیش‌سفارش کنید تا در ساعت دلخواه شما روز آینده به دست شما برسد. بخش‌های دیگر این قسمت نظرات کاربران و کوپن می‌باشد. قسمت نظرات کاربران مربوط به دیدگاه کاربران درباره رستوران می‌باشد.

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

رستوران گردی

اگر علاقه‌مند به رستوران‌گردی باشید می‌توانید رستوران مورد نظر خود را انتخاب کرده و غذای خود را پیش‌سفارش کنید و در ساعت مقرر به رستوران مربوطه مراجعه کنید و غذای خود را میل کنید. یک ایراد جزئی در این بخش ساعت کاری امروز است که با عبارت از null تا null مشخص شده است. در بخش رستوران‌گردی توضیحات رستوران به همراه تصاویر و نظرات کاربران مشخص شده است و شما نیز می‌توانید تصویری از این رستوران را اضافه کرده و یا نظری درباره آن ثبت کنید.

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

سوپرمارکت

با وجود اینکه اخیرا اسنپ‌مارکت نیز به خانواده اسنپی‌ها پیوسته، گزینه سوپرمارکت در اسنپ‌فود نیز موجود است که کمی متفاوت از سایر دسته‌هاست.

در صفحه هر سوپرمارکت دسته‌های اصلی محصولات مشخص شده است. از لبنیات و تنقلات و نوشیدنی‌ها گرفته تا دخانیات! بله دخانیات! شاید برای شما هم سوال باشد که چه ارتباطی میان اسنپ‌فود و دخانیات باشد.

نقدوبررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!

نام غیرفارسی اپلیکیشن‌های ایرانی

از خود واژه استارتاپ گرفته تا نام بسیاری از این کسب‌وکارها هیچ نشانی از فرهنگ ایرانی و زبان پارسی وجود ندارد. بسیاری از صاحبان این کسب‌وکارها علاقه بی‌حدوحصری به استفاده از عناوین خارجی مخصوصا لاتین برای محصولات خود هستند و اسنپ یکی از سردمداران این کسب‌وکارهاست. در محصولات اسنپی کمترین نشان از زبان فارسی چه در نشان و چه در نام دیده نمی‌شود. البته این مورد نیازمند بررسی بسیاری است که به امید خدا در عصر ارتباط به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

 

جمع‌بندی

در مجموع می‌توان اسنپ‌فود را یک اپلیکیشن کم‌نظیر سفارش اینترنتی غذا و رستوران‌گردی دانست که امکانات خوبی همچون لیست رستوران‌های اطراف، امکان فیلتر جستجو و امکان درج دیدگاه و ثبت تصاویر رستوران‌‌ها دانست که البته در کنار این خدمات به فروش دخانیات نیز می‌پردازد. طبق مادهٔ ۱۲ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات: «فروش یا عرضه به افراد زیر هجده سال یا به واسطه این افراد» جریمهٔ نقدی در پی خواهد داشت. با اینکه فروش دخانیات را در وبسایت اسنپ‌مارکت مشاهده نکردیم ولی آیا اسنپ‌فود این موارد را کنترل می‌کند (چراکه هیچ بخشی برای درج سن در اپلیکیشن وجود ندارد)  یا به محلی امن برای نوجوانان برای تهیه دخانیات تبدیل خواهد شد؟

نقاط قوت

  • نمایش رستوران های اطراف کاربر
  • امکان ثبت نظر و امتیاز دهی به رستوران
  • امکان به اشتراک گذاری اطلاعات رستوران
  • امکان افزودن رستوران به لیست علاقه‌مندی‌ها

نقاط ضعف

  • نام غیرایرانی!
  • فروش دخانیات در سوپرمارکت!
  • برخی ایراد‌های جزیی که در متن اشاره شد


 

نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ‌فود؛ از سفارش آنلاین غذا و رستوران گردی تا فروش دخانیات!


../../../دریافت از کافه بازار