نقد و بررسی اپلیکیشن بلد / مسیریابی در طرح ترافیک بدون ترس از جریمه

نقد و بررسی اپلیکیشن بلد / مسیریابی در طرح ترافیک بدون ترس از جریمه

مدتی است که وزارت ارتباطات تاکید زیادی بر لزوم ساخت و استفاده از مسیریاب های بومی دارد و در این سال ها چند مسیر یاب نیز با حمایت های این وزارتخانه ایجاد شده اند که تا این لحظه هیچ یک توفیق مناسبی بین کاربران ایرانی پیدا نکرده است.

عموما در مسیریاب های خارجی مثل ویز اگر شما عبارتی را برای مبدا یا مقصدتان جستجو کنید نزدیکترین مکان هایی که آن نام خاص برایشان ثبت شده است برایتان به ترتیب فاصله به نمایش در می آید اما در اپلیکیشن بلد این گونه نیست و گاهی مکان هایی که فاصله دورتری دارند در رتبه های بالاتری به نمایش در می آیند.

صدای کامپیوتری و بیش از اندازه جدی بودن گوینده در هنگام آدرس دهی و تعداد پایین رستوران ها و مراکز خرید ثبت شده  روی این اپلیکیشن باعث شده که برای کاربر جذابیت های کمتری نسبت به ویز داشته باشد.

از سوی دیگر اما فارسی بودن و امکان نمایش و جستجو به صورت متنی و نوشتاری به زبان فارسی و قدرت بالای این اپلیکیشن در تشخیص صحبت های مطرح شده به زبان فارسی از جمله ویژگی های مثبت آن است. افزون بر این امکان تنظیم صدای گوینده مرد و یازن به زبان های فارسی و ترکی در بخش تنظیمات این اپلیکیشن وجود دارد.

آن دسته از کاربرانی که از ویز استفاده می کنند به خوبی می دانند که مشخص نبودن محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد یک چالش جدی است که احتمال جریمه شدن را به شدت افزایش می دهد اما اپلیکیشن بلد با تشخیص مکان هایی که طرح است و اعلام هشدارهای مربوطه در این زمینه عملکرد بسیار مناسبتری دارد. اگر به بخش تنظیمات "بلد" بروید می توانید امکان مسیریابی در خارج از طرح ترافیک و یا طرح زوج و فرد را فعال کنید تا بدون برخورد به این طرح ها به سمت مقصدتان راهنمایی شود.

همچنین امکان مشاهده ترافیک زنده و مکان های منتخب از جمله امکانات دیگر این اپلیکیشن مسیریاب بومی است.

در نهایت مدت زمانی که این اپلیکیشن برای جستجو مقصد شما نیاز دارد بین 3 تا 5 ثانیه است که آن را نسبت به مسیریاب های خارجی اندکی کندتر می کند.

باتوجه به تمام نقاط مثبت و منفی اپلیکیشن بلد می توان نمره قبولی را به این اپلیکیشن داد و آنرا یکی از نمونه های موفق داخلی ارزیابی کرد هرچند که به لحاظ دقت و عملکرد این اپلیکیشن همچنان توان رقابت با مسیریاب هایی مثل ویز را ندارد.

نقد و بررسی اپلیکیشن بلد / مسیریابی در طرح ترافیک بدون ترس از جریمه


../../../دریافت از کافه بازار