نقد و بررسی بازی It Came From Space and Ate Our Brain

نقد و بررسی بازی It Came From Space and Ate Our Brain

زمانی که خبری از کنسول‌های قدرتمند فعلی نبود، بازی‌های آرکید با دوربین‌های ایزومتریک و گیم‌پلی خود بودند که بازیکنان را ساعت‌ها پای بازی‌ها می‌نشاندند. البته که امروزه نیز بازی‌هایی با داشتن موارد ذکر شده ساخته و منتشر می‌شوند، اما تعداد و کیفیتشان به نسخه‌های قدیمی از این سبک نمی‌رسد. اما در این مقاله، قصد داریم تا به نقد و بررسی یک بازی جدید با کیفیت از نسل گذشته اشاره کنیم که حرف اولش را گیم‌پلی می‌زند. با نقد و بررسی بازی "It Came From Space and Ate Our Brain" با عصرارتباط همراه باشید.

نقد و بررسی It Came From Space and Ate Our Brain

این بازی در تاریخ ۲۸ ژانویه، توسط استودیوی Triangle ساخته شد و وظیفه‌ی نشر آن را All in بر عهده گرفت. شاید مهم‌ترین نکته‌ی بازی که در ابتدا باعث جلب توجه شود، نام طولانی و عجیب و غریب آن باشد که بازیکنان را به سمت خود جذب می‌کند. این بازی با اینکه داستان ندارد و از نظر گرافیکی نیز در سطح متوسطی قرار دارد، اما گیم‌پلی‌اش به قدر کافی جذاب است تا بتواند ساعت‌ها بازیکنان را پای خود بنشاند.

از همین رو از بخش گیم‌پلی بازی نقد را آغاز می‌کنیم. هسته‌ی اصلی گیم‌پلی این بازی، به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت تجربه به صورت چند نفره، می‌توان لذت بیشتری از آن برد. این بازی از یک تا چهار بازیکن همزمان پشتیبانی می‌کند. از طرفی، درجه سختی بالای بازی، طوری است که تجربه‌ی تک نفره‌ی بازی و پیش بردن آن تقریباً غیر ممکن خواهد بود، مگر اینکه بخواهید بازی را روی درجه‌ی سختی متوسط یا ضعیف قرار دهید. در مجموع گیم‌پلی بازی حالتی جذاب دارد، اما ممکن تا بعد از گذشت چند ساعت روندی تکراری پیدا کند.

نقد و بررسی It Came From Space and Ate Our Brain

این بازی چند بخش متفاوت نظیر Campaign و Survival را شامل می‌شود. بخش کمپین بازی، خود شامل ۶ مرحله است و هر مرحله دارای یک Safehouse است که به نوعی نقطه شروع و پایان همان مرحله خواهد بود. علاوه بر وجود بخش‌های مختلف، قابلیت خرید و ارتقای اسلحه‌ها نیز در این بازی وجود دارد و می‌توانید به وسیله‌ی امتیازهای خاصی که دریافت می‌کنید، برای خود اسلحه‌های جدیدی بخرید و ارتقا دهید.

بخش Survival بازی نیز شامل ۱۲ مرحله است که تفاوت خود و بخش کمپین را در نوع هجوم دشمنان می‌بیند. همانطور که از نام این بخش مشخص است، بازیکنان در این بخش با موج‌های مختلفی از دشمنان مواجه خواهند شد که باید تلاش کنند تا مدت زمان بیشتری زنده بمانند.

نقد و بررسی It Came From Space and Ate Our Brain

علاوه بر تعداد مراحل بالا و بخش‌های مختلف، تعداد اسلحه‌ها نیز قابل قبول هستند و ارتقای آن‌ها کاملاً موثر خواهد بود. بخش گرافیک بازی، موسیقی و تنوع در طراحی مراحل، همه از مواردی هستند که به خوبی در بازی پیاده سازی شده‌اند. در مجموع، بازی it came from space and ate our brain می‌تواند برای چند ساعت شما و دوستانتان را با یکدیگر پای خود بنشاند تا از آن لذت ببرید. این بازی با داشتن گیم‌پلی کلاسیک و ظاهری جدید، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای سرگرمی‌های چند ساعته‌ی شما باشد.

نقد و بررسی بازی Skellboy

نقد و بررسی بازی Skellboy

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی بازی 7th Sector

نقد و بررسی بازی 7th Sector

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی THIEF TOWN

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه