نقد و بررسی بازی Skellboy

بازی پیکسلی و مستقل Skellboy به تازگی برروی نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه شده است و در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی آن بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

بازی Skellboy، پیش از آغاز گیمزکام ۲۰۱۹ توسط استریم نینتندو سوییچ معرفی شد. این بازی توسط استدیوی Umaiki Games ساخته شده است و به صورت انحصاری در دسترس دارندگان نینتندو سوییچ قرار دارد.

داستان بازی در سرزمینی به نام Cubold Kingdom روایت می‌شود و بازیکنان در آن باید به وسیله‌ی کاراکتر Skippy، جهان را از شر جادوگری شیطانی به نام Squaruman نجات دهند. با اینکه شخصیت اسکیپی در بازی از چند تکه استخوان ساخته شده است، اما سیستم شخصی سازی بازی برای او آیتم‌های ظاهری متفاوتی درنظر گرفته است. همچنین، اسکیپی می‌تواند پس از کشتن دشمنان، از آیتم‌های آن‌ها استفاده کند تا قدرت‌های آن‌ها را نیز بدست آورد. در واقع، بخش اعظمی از گیم‌پلی بازی وابسته به مبادلات آیتم‌ها و پوشیدن لباس‌ها است و همین موارد به اسکیپی کمک می‌کنند تا به مراحل بالاتر دست پیدا کند.

اگر بخواهیم به مقوله فنی بازی بیشتر بپردازیم، باید اذعان کنیم که بخش پازل و حملات شخصیت اسکیپی می‌تواند جذابیت بالایی داشته باشد، اما درنقطه‌ی مقابل، بخش پلتفرمینگ بازی ضعیف عمل می‌کند و ممکن است حتی پس از دقایقی کوتاه مخاطبان این بازی را فراری دهد. از طرفی دیگر، وجود نداشتن چک‌پوینت‌های متعدد در بازی و سخت بودن بخش‌های اولیه آن ممکن است تا به‌کلی به تجربه‌ی این بازی لطمه وارد کند؛ چرا که پس از هربار مردن باید مسیری طولانی و سخت را دوباره طی کنید و این موضوع می‌توانند ناخوشایند باشد.

از لحاظ تعدد سلاح‌های بازی می‌توان گفت که Skellboy شرایط نسبتاً خوبی دارد. سلاح‌های مختلفی از جمله شمشیر، نیزه، گرز، چماق و چند اسلحه‌ی دیگر که یک شوالیه باید داشته باشد، همه در بازی وجود دارند. 

گرافیک بازی جایی است که از چند زاویه مختلف می‌توان به آن نگاه کرد. در عین این‌که Skellboy گرافیک بصری زیبایی دارد، اما گاهی اوقات به عدم بالانس بودن نوپردازی، سایه پردازی و چند مورد جزیی گرافیکی دیگر در بازی برمی‌خوریم.

در مجموع، Skellboy را می‌توان یک بازی متوسط نامید و نه بیشتر. اسلحه‌های مختلف، مکانیزم‌های جالب و گرافیک بصری غالباً جذاب، از جمله نقاط قوت این بازی هستند و نقاط منفی آن به وجود ایراداتی در بخش فنی و پلتفرمینگ بازمی‌گردد. بازی Skellboy در دسترس دارندگان کنسول نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد.

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی بازی In Other Waters

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه