نقد و بررسی THIEF TOWN

بازی Thief Town، یک بازی مخفی کاری و چند نفره است که چندی پیش برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شد. با نقد و بررسی این بازی با عصرارتباط همراه باشید.

همانطور که اشاره شد، بازی Thief Town یک بازی مخفی کاری چند نفره است که در عین تعجب، گیمرها را مجبور می‌کند تا به دوستان خود خیانت کنند. در این بازی دو تا چهار بازیکن باید در نقش سارقین ایفای نقش کنند و پس از مخفی شدن در نقاط مختلف نقشه، دیگر دوستان خود را بیابند تا با خیانت کردن به آن‌ها، آن‌ها را به قتل رسانیده و آیتم‌های آن‌ها را بربایند.

لازم به ذکر است که Thief Town، تنها از بخش چند نفره‌ی محلی (Local) پشتیبانی می‌کند و طبعاً نمی‌توان به صورت آنلاین به انجام آن پرداخت. از طرفی دیگر، برای شروع بازی باید حداقل دو بازیکن به یکدیگر متصل باشند و با توجه به اندک بودن جامعه‌ی دارندگان کنسول نینتندو سوییچ در ایران، لذت بردن از این بازی اندکی در هاله‌ی ابهام قرار می‌گیرد. از طرفی دیگر، نبود بخش تک نفره در یک بازی در سراسر دنیا قابل تامل است، هرچند با توجه به محتوای این بازی می‌توان دلیل این امر را درک نمود.

نقد و بررسی THIEF TOWN

از نظر تنوع در گیم‌پلی، حالت‌های درنظر گرفته شده و حتی مراحل بازی نسبتاً محدود هستند. در حال حاضر تنها دو منطقه‌ی بیابان و قبرستان در دسترس بازیکنان این بازی قرار دارد. از طرفی دیگر، تنظیمات روز و شب و آب و هوا و حتی نحوه‌ی قرار گرفتن عناصری مانند سنگ قبرها در هر بازی به صورت پویا عمل می‌کند. طوفان‌های مهیب، می‌توانند هر کسی را که در مسیر خود قرار دارد، نابود کنند. علاوه بر حالت استاندارد Thief Town که در ابتدای نقد توضیح داده شد، حالت Spy Town و Drunk Town نیز در بازی قرار داده شده‌اند. بخش Spy Town شامل مواردی مانند اسلحه و بمب های دود شده و بخش Drunk Town نیز، یک بازیکن را همانند یک کلانتر و دیگران را همانند همکاران او به بازی می‌فرستد.

نقد و بررسی THIEF TOWN

گرافیک بصری و جلوه های صوتی بازی به صورت یکسان یادآور بازی‌هایی هستند که در سال‌های دور توسط آتاری ساخته می‌شد. از طرفی دیگر، موسیقی‌های بازی گهگاه به هیجان بازی می‌افزاید و به طرز قابل توجه‌ای کیفیت بالای خود را به رخ می‌کشد. این هیجان با یک تایمر شروع به تزریق شدن می‌کند و هرچه به جلوتر می‌رود، همراه با افزایش تعداد NPCهای بازی، ریتم موسیقی نیز تند تر می‌شود.

در پایان، Thief Town یک بازی نسبتاً کوتاه چند نفره‌ی محلی است که علیرغم تمامی کمی و کاستی‌هایی که دارد، گیم‌پلی سرگرم‌کننده‌ای نیز در خود می‌بیند. به علاوه، اگر به دنبال بازی سرگرم کننده‌ای هستید که حال و هوای روزهای دور آتاری را به شما بدهد، این بازی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی بازی Skellboy

نقد و بررسی بازی Skellboy

نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی بازی In Other Waters

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه