نقد و بررسی بازی Operencia: The Stolen

نقد و بررسی بازی Operencia: The Stolen

بازی‌های سبک Dungeon Crawler، یکی از نوستالژی‌ترین بازی‌های نقش آفرینی هستند که پس از سال‌ها، به‌نظر می‌رسد که به وسیله‌ی بازی‌های متعدد دوباره یادآوری شدند. بازی Operencia: The Stolen Sun نیز عنوانی است که قصد دارد تجربه‌ای امروزی از این سبک را ارائه بدهد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی به عصرارتباط همراه باشید.

در گام اول، محیط‌های بازی را مورد نقد خود قرار می‌دهیم، جایی که فضای تاریک و ترسناک بازی به‌خوبی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. همچنین نورپردازی بازی نیز به خوبی صورت گرفته است و به‌راحتی می‌تواند بازیکن‌ها را راضی نگه دارد. البته، داستان این بازی نیز چنین حکم می‌کند که برای غرق شدن در آن باید از تم تاریک و تیره بهره گرفته شود. همچنین در زمینه تکسچر و گرافیک فنی این بازی خوب عمل کرده است البته مشکلات ریزی وجود دارد و به خوبی طراحی محیط و نورپردازی و رنگ بندی نیست اما در حد نام استودیوی سازنده‌ی این بازی می‌تواند قابل قبول باشد. به عبارت دیگر، این بازی از نظر فنی، باگ‌های ریز و درشتی در خود می‌بیند که صدالبته به لطف نرخ فریم آن می‌توان از آن‌ها اندکی چشم‌پوشی نمود و امیدوار بود تا در به‌روزرسانی‌های آینده این باگ‌ها نیز رفع و رجوع شوند.

نقد و بررسی بازی Operencia: The Stolen

در بخش گیم‌پلی بازی، با اینکه این بازی اصولاً یک عنوان نقش‌آفرینی است، اما سازندگان آن طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که حتی کسانی که تمایلی به تجربه‌ی این سبک ندارند نیز بتوانند از آن لذت ببرند. همچنین، علاوه بر نحوه‌ی صحیح طراحی گیم‌پلی بازی، می‌توان به رابط کاربری بسیار خوب آن نیز اشاره کرد که عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. در واقع، هرچند که با بازی‌ای کم‌وبیش دشواری روبرو هستیم، اما غالب این دشواری‌ها را پازل‌های بازی تشکیل می‌دهد و به‌نظر نمی‌رسد تا بین بخش‌های مختلف آن توازن وجود داشته باشد.

اما داستان این بازی راجع به تاریکی و نابودی روشنایی است که همواره در دنیای بازی‌های ویدیویی شاهد چنین داستان‌هایی هستیم. در این بازی نیرویی از درون تاریکی برخواسته تا با غصب دنیا به کنترل کننده‌ی آن تبدیل شود و در این بین بازیکنان باید با این نیروی اهریمنی مبارزه کنند. هرچند که در نگاه اول محتوای داستان بازی کاملاً کلیشه‌ای است، اما با گذر زمان می‌توان تفاوت‌هایی در آن یافت و آن را قابل قبول دانست.

نقد و بررسی بازی Operencia: The Stolen

در زمینه‌ی موسیقی‌های بازی نیز به جرات می‌توان گفت که با نقطه‌ی قوت اصلی بازی روبرو هستیم. موسیقی‌های این بازی دقیقاً همان‌چیزی هستند که برای اتمسفر آن نیاز است و قطعاً بازیکنان پس از مدتی جذب آن‌ها خواهند شد.

درپایان، می‌توان بازی Operencia: The Stolen Sun را یک عنوان قابل قبول برای علاقه‌مندان به سبک RPG دانست. اگر داستان کلیشه‌ای این بازی را فاکتور بگیریم، این بازی با دارا بودن موسیقی‌های بسیار جذاب، اتمسفری گیرا و گیم‌پلی روان خود می‌تواند برای چند ساعت‌ بازیکنان را جذب خود کند.

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی بازی Skellboy

نقد و بررسی بازی Skellboy

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه