نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ |Snapp سامانه هوشمند حمل و نقل

نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ |Snapp سامانه هوشمند حمل و نقل

سامانه حمل و نقل درون شهری اسنپ، سامانه حمل و نقل بسیار پرکاربرد، پرطرفدار، ایمن و به صرفه‌ای است که شبانه روز از طریق اپلیکیشن اسنپ درحال ارائه خدمات به کاربران خود است. در ادامه با بررسی اپلیکیشن نسخه اندروید 3.3.7 اسنپ با عصرارتباط همراه باشید.

 

سامانه حمل و نقل اسنپ اولین مجموعه‌در ایران است که سرویس حمل و نقل هوشمند را ارائه میکند. اسنپ با استفاده از ظرفیت‌های گوشی‌های هوشمند و به‌وسیله طراحی یک اپلیکیشن و درنتیجه ارائه سرویس حمل و نقل هوشمند، کاربران بی‌شماری را جذب خود کرده است. با استفاده از اپلیکیشن اسنپ میتوان در هرساعت از شبانه روز و از هرکجای شهرهای تهران، البرز، شیراز، اصفهان و مشهد به سرویس حمل و نقل درون شهری به‌صرفه و ایمنی چون اسنپ دسترسی داشت و تنها با چند کلیک در اپلیکیشن اسنپ به مقصد خود رسید. همچنین به تازگی کاربران این برنامه قادر خواهند بود تا از سرویس اسنپ باکس برای جابه‌جایی بسته‌ها و مرسولات خود نیز استفاده کنند.

 

 

نحوه درخواست اسنپ

شیوه عملکرد برنامه اسنپ نیز بسیار ساده بوده و کافیست تا کاربر ابتدا مبدا و مقصد خود را مشخص کند و پس از انتخاب سرویس دلخواه، هزینه سفر مورد نظر را مشاهده کرده و بر روی آیکون درخواست سفر کلیک کند تا نزدیک‌ترین خودروی اسنپ به او معرفی شود. به عبارت دیگر در هنگام ورود به برنامه ابتدا نقشه منطقه به نمایش درخواهد آمد  و پس از اینکه کاربر مبدا خود را انتخاب کند نوبت به انتخاب مقصد میرسد. پس از انتخاب مقصد از جانب کاربر اسنپ، هزینه سفر و گزینه‌های نظیر انتخاب مقصد دوم به او نمایش داده خواهند شد. حال تنها کافی است تا کاربر سرویس مورد نظر و یکی از خودروهای دردسترس را از نقشه انتخاب کند تا اطلاعات راننده به نمایش دربیاید و بدین ترتیب فرآیند درخواست اسنپ را تکمیل کند. به علاوه برنامه اسنپ برای بخش پرداخت هزینه سفر قابلیت کد تخفیف و پرداخت اعتباری را برای کاربران خود درنظر گرفته است تا بتوانند هزینه سفر خود را الکترونیکی پرداخت کنند و یا از کدهای تخفیفی که در اختیار دارند برای تخفیف گرفتن در هزینه سفر خود استفاده کنند.

 

 

سرویس‌های متنوع

به علاوه به غیر از سرویس اسنپ باکس که مختص حمل و نقل مرسولات است، کاربران این برنامه میتوانند از سه سرویس اسنپ اکو ، اسنپ پلاس و اسنپ رُز برای حمل و نقل و جابه‌جایی خود استفاده کنند. مشخصه‌ی سرویس اسنپ اکو که پرطرفدارترین سرویس موجود در برنامه اسنپ است، قیمت‌های اقتصادی این سرویس است. سرویس اسنپ پلاس برای سفرهای ویژه و خاص مسافران درنظر گرفته شده که از خودروهای منحصر به فرد موجود در اسنپ در جابه‌جایی مسافران خود استفاده میکند و سرویس اسنپ رُز نیز برای حمل و نقل بانوان و کودکان درنظر گرفته شده است.

 

 

انتخاب مبدا از نقشه اسنپ بسیار ساده بوده و در صورت روشن بودن GPS، تنها کافیست برروی آیکون آن که در بخش پایینی نقشه قرار گرفته است کلیک شود. اما بعضاً کاربران در انتخاب مقصد خود از طریق نوار جست و جوی نقشه دچار سردرگمی میشوند و آنگونه که باید همیشه از طریق جست و جو نمیتوان به آدرس دقیق مقصد دست یافت و کاربر ناچار به انتخاب مقصد  از طریق جست و جو دستی در نقشه میشود.

 

رابط کاربری

برای استفاده از اپلیکیشن اسنپ نیاز به حساب کاربری خواهید داشت که در ابتدای ورود به برنامه از شما درخواست ورود به حساب و یا ساخت حساب جدید میشود. ساخت حساب کاربری در اسنپ بسیار ساده بوده و به علاوه برای سهولت بیشتر در ساخت آن میتوان از قابلیت ساخت حساب توسط اکانت گوگل نیز استفاده کرد.

با توجه به طراحی ساده برنامه برای سهولت بیشتر در زمان استفاده، رابط کاربری اسنپ پیچیدگی خاصی ندارد اما بخش منوی آن قابلیت‌های متنوعی دارد که کاربر میتواند از آن‌ها استفاده کند. منوی اسنپ که آیکون سه خط آن که در قسمت بالایی صفحه اصلی برنامه وجود دارد، به دو بخش اصلی تقسیم شده است که در بخش اول آن گزینه‌های متنوعی نظیر گردش حساب، سفرها، تغییر اطلاعات و آدرس‌های منتخب به چشم میخورند. از بخش گردش حساب میتوان اعتبار اسنپ خود را افزایش داد تا در هنگام پرداخت‌های الکترونیکی از اعتبار این قسمت استفاده شود و بخش سفرها نیز مربوط به اطلاعات سفرهای انجام شده کاربر است که در این قسمت اصطلاحاً بایگانی میشوند.

از بخش تغییر اطلاعات کاربر میتواند اطلاعات شخصی خود را تغییر داده و بخش آدرس‌های منتخب نیز مربوط به آدرس‌هایی نظیر محل کار و یا تحصیل است که کاربر آن‌ها را برای سهولت بیشتر در زمان انتخاب مقصد نشان دار کرده و در این قسمت به نمایش درخواهند آمد.

 

 

در بخش دوم منوی برنامه گزینه‌هایی نظیر سفر رایگان، پیام‌ها، پشتیبانی و تنظیمات وجود دارند. یکی از قابلیت‌های خوب اپلیکیشن اسنپ بخش پشتیبانی آن است که در مواقع اضطراری بسیار کارآمد است. کاربر اسنپ از این بخش میتواند پیام‌های متنوعی از جاگذاشتن بسته در خودرو تا نارضایتی از راننده و یا حتی نارضایتی از اپلیکیشن را به تیم پشتیبانی اسنپ گزارش کند. از بخش تنظیمات اپلیکیشن اسنپ نیز میتوان اعلانهای برنامه را فعال و یا غیر فعال کرد و زبان برنامه نیز از قسمت قابل تغییر است.

 

 

جمع‌بندی

در مجموع اپلیکیشن اسنپ به سرعت به یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن‌های ایرانی مبدل شده است و همانطور که اشاره شد درحال حاظر این اپلیکیشن در تعدادی از شهرهای بزرگ کشور نظیر تهران، البرز، شیراز، اصفهان و مشهد و برای سیستم عامل‌های آی‌او‌اس و اندروید دردسترس بوده و طبق اخبار منتشر شده از جانب اسنپ، به زودی این سرویس در شهرهای دیگر نیز شروع به فعالیت خواهد کرد.

نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ |Snapp سامانه هوشمند حمل و نقل


../../../دریافت از کافه بازار