نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی بازی In Other Waters

 In Other Waters از جمله بازی‌هایی است که بازیکنان را تشویق به کشف ناشناخته‌ها از دیدگاه خود می‌کند و در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی آن بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

با اینکه بازی In Other Waters ساخته‌ی استودیوی Jump Over The Age است، اما جالب است بدانید که این استودیو توسط یک نفر ساخته شده و بازی از هرلحاظ توسط فردی به نام گرت دیمین مارتین (Gareth Damian Martin) مورد توسعه قرار گرفته است. وی به جز موسیقی‌های بازی، به تنهایی وظیفه‌ی نوشتن داستان، طراحی بازی و گرافیک آن را به دوش کشیده است.

اما داستان بازی در آینده‌ای دور و زمانی که زمین به دلیل تغییرات جوی قابل سکونت نیست اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی بازی که یک زیست‌شناس است، با پیامی از همکارش که در خارج از منظومه‌ی شمسی و در سیاره‌ای به نام Gliese 677Cc قرار دارد، راهی این سیاره می‌شود و در حالی که همکارش در آن جا حضور ندارد، اقیانوسی را مقابل خود می‌بیند که باید در زیر آن اکتشاف انجام دهد. به هر ترتیب، داستان بازی فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد و از همان ابتدا به وسیله‌ی بخش‌های مختلفش بازیکنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نقد و بررسی بازی In Other Waters

اما شما به عنوان بازیکن واقعاً متوجه نخواهید شد که شخصیت بازی چگونه سیاره را می‌بیند، چرا که شما فقط یک نقشه خواهید داشت که اطراف شما را نشان می‌دهد و از طریق مارک کردن و پیمایش این مسیر، می‌توانید به موجودات و عناصر موجود و موثر در داستان بازی دسترسی داشته باشید و در عین حال نیز می‌توانید تا مناطق مختلف را مورد کاوش قرار دهید. از طرفی دیگر، زمانی که نمونه‌های مختلف را جمع می‌کنید، متوجه خواهید شد که هرکدام برای کاری خاص کارآمد هستند، برای مثال برخی از آن‌ها می توانند اکسیژن اضافی برای شخصیت بازی را تامین کنند و برخی دیگر میزان باتری او را افزایش خواهند داد.

درک رابط کاربری بازی برای بازیکنان بسیار ساده خواهد بود و چیز پیچیده‌ای در آن وجود ندارد. طراحی هنری بازی حالتی مینیمالیستی دارد و از رنگ‌های مختلف برای نشان دادن مناطق مختلف و برجسته کردن خطرات برای آن استفاده شده است. موسیقی این بازی نیز که تنها بخش تولید شده توسط عوامل خارج از استودیوی مذکور است نیز کاملاً حس کاوش یک سیاره‌ی نو را به شما القا می‌کند.

نقد و بررسی بازی In Other Waters

همانطور که اشاره شد، هسته‌ی اصلی بازی برپایه‌ی کاوش و جست‌وجو بنا شده و با جست‌وجوی بیشتر است که می‌توانید رمز و رازهای بازی را کشف کنید. در واقع ما در این بازی با یک یک داستان علمی تخیلی کلاسیک در مورد اکتشاف یک سیاره بیگانه روبرو هستیم که در ابتدای امر چیز خاصی را به شما نمی‌آموزد. 

با توجه به اینکه این بازی برروی کنسول سوییچ تجربه شده است، می‌توان گفت که لمسی بودن صفحه‌ی این کنسول به پیمایش بهتر و سریع‌تر در منو را میسر می‌کند. در برخی موارد نیز مشکلات فنی اعم از افت فریم و فریز شدن بازی در مکان‌های خاص مشاهده شده است که چاره‌ی آن تنها شروع مجدد بازی خواهد بود.

نقد و بررسی بازی In Other Waters

در پایان In Other Waters با داشتن یک داستان علمی تخیلی جذاب و سبک مینیمالیستی، بازیکنان را قادر می‌سازد که با اکتشاف یک سیاره‌ی بیگانه، به رازهای آن پی‌ببرند. هرچند که ایرادات فنی بازی و محدود بودن محیط‌های آن در برخی مناطق تا حدودی آزار دهنده هستند، اما این بازی قطعاً ارزش تجربه برای علاقه‌مندان این سبک را دارد.

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی THIEF TOWN

نقد و بررسی Hidden Through Time

نقد و بررسی Hidden Through Time

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه