نقد و بررسی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition

نقد و بررسی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition

بازی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition یک بازی در سبک استراتژی نوبتی است که توسط استودیوی Snowhound Games ساخته و توسط 1C Entertainment منتشر شد. با نقد و بررسی این بازی با عصرارتباط همراه باشید.

داستان این بازی در آینده‌ای بسیار دور و در جهانی که نژاد انسان‌ها با گونه‌های بیگانه ترکیب شده است روایت می‌شود و بازیکنان باید با زندگی در ایستگاه‌ها و سفینه‌های فضایی، رویای شخصیت بازی که تبدیل شدن به یک شهروند عادی است را به تحقق برسانید. همچنین، بازیکنان می‌توانند تا با کنترل 3 شخصیت، به انجام مبارزات به صورت نوبتی بپردازد و با ارتقاء آن‌ها، ماموریت‌های مختلف را به سرانجام برساند.

نقد و بررسی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition

همانطور که اشاره شد، گیم‌پلی بازی به گونه‌ای است که با کنترل حداکثر 3 شخصیت، می‌توان با NPCها و دیگر شخصیت‌های بازی ارتباط برقرار کرد، به جمع‌آوری غنایم پرداخت و با آن‌ها جنگید. همچنین، موارد متنوعی در بازی نظیر جمع‌آوری اجساد و جان بخشیدن به آن‌ها نیز در بازی گنجانده شده‌اند تا به روند گیم‌پلی بازی کمک کنند. اما هسته‌ی اصلی گیم‌پلی بازی از زمانی شروع به خودنمایی می‌کند که شایعاتی از یک گنجینه‌ی باستانی در مکانی دور به گوش شما می‌رسد و بازیکنان باید از این فرصت برای بهره بردن از حق شهروندی نهایت استفاده را ببرند. لازم به ذکر است که حتی پس از انتشار به‌روزرسانی‌های متعدد برای بازی، همچنان کمی و کاستی‌ها و ایراداتی در آن خودنمایی می‌کنند. همچنین، بازی از نظر چالش‌برانگیز بودن نیز نیاز به بهبودی دارد و تجربه‌ی آن برای کسانی که از صبر و حوصله‌ی کافی برخوردار نیستند، توصیه نمی‌شود.

نقد و بررسی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition

علاوه بر موارد ذکر شده، این بازی ناخوداگاه مکانیزم‌های مختلفی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد تا حس تکراری شدن آن نیز چندان به چشم نیاید. همچنین، المان‌هایی نیز در بازی وجود دارد تا حس بقا و وحشت در محیط آن را تقویت کرده و شجاعت بازی‌بازان را مورد آزمایش قرار دهد. همچنین، هرکدام از شخصیت‌های بازی کارت‌هایی در اختیار دارند که هرکدام از آن‌ها در بخش‌های مختلف مبارزات کارایی خواهند داشت. علاوه براین، با توجه به سیستم شانسی نوع کارت‌ها و با درنظر گرفتن این موضوع که برای پیروزی در نبردها حداقل به چهار یا سه کارت نیاز خواهید داشت، باید این موارد را در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین عوام چالش‌برانگیز بودن بازی نیز به سیستم کارت‌های آن وابسته است و انتخاب آن‌ها نقش مهمی در پیروزی در نبردها خواهد داشت.

نقد و بررسی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition

گرافیک بازی نیز تا حدود زیادی یادآوری داستان‌های مصور و یا کمیک‌های دهه‌های پیشین است و با بهره گیری از ترکیب دو رنگ بنفش و خاکستری، فضای خاص ابرقهرمانی در بازی را ایجاد می‌کند. ناگفته نماند که بخش موسیقی بازی را می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت آن نامید که متناسب با شرایط مختلف، احساسات خاصی را به شما القاء می‌کند و در نتیجه این بخش عالی ارزیابی می‌شود.

در نهایت، بازی Deep Sky Derelicts: Definitive Edition یک عنوان استراتژی نوبتی است که با الهام از داستان‌های مصور دهه‌های 70 و 80 میلادی، قصد دارد تا تجربه‌ای متفاوت و صدالبته چالش‌برانگیز را در اختیار بازی‌بازان قرار دهد. این بازی هم‌اکنون برروی تمامی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

نقد و بررسی بازی Mortal Shell

نقد و بررسی بازی Mortal Shell

نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی بازی In Other Waters

نقد و بررسی Dread Nautical

نقد و بررسی Dread Nautical

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه