نقد و بررسی Dread Nautical

بازی Dread Nautical عنوانی در سبک نوبتی، نقش آفرینی و رقابتی می باشد که اخیراً در فروشگاه اپیک گیمز، مصادف با تاریخ 30 آپریل 2020 قابل دسترس قرار گرفت. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی اجمالی آن بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

این بازی که محصول سال 2020 است، نشر آن توسط استودیوی مطرح Zen Studios برای پلتفرم رایانه‌های شخصی صورت گرفته است. همچنین در این بازی شما توسط یک کشتی کروز به مسافرت خواهید رفت که آرامش بخش بودن آن توسط ظاهر شدن هیولایی که قصد قتل عام همگان را دارد، به کلی از ذهنتان خواهد پرید. شما در کنار جنگیدن با این هیولا باید منابع خود را به درستی مدیریت کنید و بازماندگان پراکنده در سرتاسر محیط بازی را جمع کرده و با تشکیل یک اتحاد قدرتمند، به انجام ماموریت‌های خود بپردازید. در واقع Dread Nautical یک بازی نقش آفرینی جذاب مبتنی بر سیستم نوبتی است که در نقطه‌ی مقابل بازیکنان موجود فرازمینی به نام Hope را با قدرت‌های هیولاهایی مرموز و بی‌رحمانه‌ای مجهز کرده است که در مقابل بازیکنان قرار بگیرد.

به علاوه بازیکنان در این بازی می‌توانند تا با یکی از چهار قهرمان داستان به انجام بازی و مبارزات بپردازند. همچمنین آن‌ها باید با دقت تمام به مدیریت منابع کمیاب خود رسیدگی کرده و آن‌ها را به طور موثر مدیریت کنند. همانطور که اشاره شد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های گیم‌پلی بازی به بازیابی افراد بازمانده در محیط بازی بازمی‌گردد که بازیکنان باید با جمع‌آوری و اتحاد با آن‌ها به‌نوعی نیروی جنگی برای خود استخدام کنند که در واقع این بخش، بخشی حیاتی از بازی را تشکیل می‌دهد؛ چرا که امید برای فرار کردن از این بحران تنها با اتحاد با دیگر افراد میسر خواهد بود.

علاوه بر موارد بالا، 20 قابلیت مختلف برای گیم‌پلی بازی درنظر گرفته شده است و بازیکنان می‌توانند تا با بازکردن هرکدام از آن‌ها به فوت و فن شکست دادن Hope دست پیدا کنند.

بخشی که در زمینه‌ی مبارزات بازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، پیش‌بینی کردن حرکت بعدی دشمن است و در واقع بازیکنان باید در طی نبردها، همیشه به حرکت بعدی فکر کنند. همچنین، استفاده از عملکردهای جانبی تمامی شخصیت‌ها، امری حیاتی بوده و بازیکنان باید به خوبی از آن بهره ببرند و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای آن‌ها داشته باشند. لازم به ذکر است که در طول بازی آیتم‌هایی نظیر اسلحه‌ها، بانداژ و سایر موارد رفته رفته رو به اتمام خواهند بود و با توجه به محدود بودن منابع، باید آن‌ها را به خوبی مدیریت نمود. در نقطه‌ی مقابل نیز بازیکنان باید از استراحت کافی همراهانشان اطمینان حاصل کنند؛ چرا که عدم تحقق این موضوع باعث می‌شود تا هراس و استرس بر آن‌ها وارد شود و عملکرد خوبی در مبارزات نداشته باشند.

نقد و بررسی بازی Mortal Shell

نقد و بررسی بازی Mortal Shell

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی Metamorphosis

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه