نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

بازی The Suicide of Rachel Foster، عنوانی ماجراجویی، با زاویه دید اول شخص و ساخته‌ی جدید استودیوی ONE-O-ONE GAMES است که به‌تازگی عرضه شده و در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی آن بپردازیم.

داستان این بازی، داستانی را در سال 1993 روایت می‌کند که ده سال پیش از آن ماجراهایی بین یک مادر، یک دختر و پدر خانواده رخ داده بود. در این تاریخ، مادر و دختر خانواده به دلیل خیانت پدرشان تصمیم به فرار از هتل خود که در آن نیز اقامت داشتند میگیرند و همین زمان دختر بچه‌ی دیگری به نام رَچِل اقدام به خودکشی می‌کند. اکنون و بعد از گذشت ۱۰ سال، پدر و مادر نیکول (دختر خانواده) از دنیا رفته‌اند و این دختر نوجوان تصمیم می‌گیرد تا به وصیت مادرش که فروختن هتل و بخشیدن پول آن به خانواده رچل است، عمل کند. اما درست زمانی که او به هتل بازمیگردد، هوای طوفانی او را مجبور به استقرار چند روزه در هتل می‌کند و در همین زمان حوادثی رخ می‌دهد که او را از وقایع گذشته آگاه می‌کند. به‌هرترتیب، این بازی علی‌رغم کوتاه بودن داستان خود، می‌تواند با داستان چند لایه‌ و فضای ترسناک روانشناختی خود، بازی‌بازان را برای چند ساعت سرگرم کند.

همانطور که اشاره شد، در این بازی با یک عنوان ترسناک روانشناختی روبرو هستیم که طبیعتاً نیازمند مکانیزم‌های زیادی نیست. در واقع این سبک از بازی تنها تنها می‌کند تا با اتمسفر خود و ایجاد حالت خفقان، مخاطبانش را تحت تاثیر قرار داده و غرق در بازی کند. برای مثال، عنوانی نافرجام نظیر Silent Hills P.T که تنها به یک نسخه‌ی دمو ختم شد، تنها با داشتن دو دکمه‌ی زوم‌کردن و حرکت کردن، آنچنان سر و صدایی ایجاد کرده بود که هنوز هم بسیاری از بازیکنان حسرت عرضه نشدنش را می‌خورند.

به‌هرترتیب، در The Suicide of Rachel Foster نیز تقریباً با عنوانی مشابه روبرو هستیم. در واقع بازی‌بازان در این بازی تنها باید حرکت کرده، به اتفاقات پیرامونشان دقت کرده و پازل‌های مختلف را خلق کنند. در واقع گیم‌پلی بازی به شدت آمیخته شده با بخش داستانی آن است و نمی‌توان آنچنان موشکافانه آن را مورد تحلیل قرار داد. اما از نظر فنی و سطح دشواری، بازی ثبات و تعادل کافی در برآمدن از پس این سبک را کاملاً دارا است.

موسیقی، گرافیک بصری و فنی بازی، هر سه در سطح بسیار خوبی قرار دارند و به جرات می‌توانم بگویم که از این بازی توقع چنین کیفیتی نداشتم. مشخص است که استودیوی سازنده‌ی این بازی به خوبی برای این بخش‌ها وقت گذاشته‌اند و در کنار افکت‌های صوتی و موسیقی‌های بازی، شاهد صحنه‌های هماهنگ، زیبا و دلهره‌آور از نظر بصری نیز هستیم. 

در پایان، اگر از طرفداران بازی‌های معمایی و ترسناک روانشناختی هستید، The Suicide of Rachel Foster می‌تواند تا با داستان تراژیک، گرافیک بصری خوب و موسیقی‌های جذابش شما را برای مدتی هرچند نسبتاً کوتاه سرگرم کند.

نقد و بررسی Dread Nautical

نقد و بررسی Dread Nautical

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی بازی Mortal Shell

نقد و بررسی بازی Mortal Shell

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه