نقد و بررسی بازی Bounty Battle

نقد و بررسی بازی Bounty Battle

بازی Bounty Battle را می‌توان نسخه‌ای نافرجام و بسیار پیش پا افتاده از بازی Super Smash Bros نامید که نمی‌تواند رسالت خود را به‌خوبی پیش بگیرد؛ در ادامه با نقد و بررسی این بازی با عصر ارتباط همراه باشید.

شاید نتوانیم هیچ شرکتی را همانند Nintendo بیابیم که با رجوع به بازی‌های کوچک و یا حتی ژانرهای جدید، بتواند آن‌ها را به سرگرم کننده‌ترین شکل ممکن به‌روز یا خلق کرده و موفقیتی عظیم را برای خود به ثبت برساند. در واقع، این نینتندو و آقای Masahiro Sakurai بودند که در دهه‌ی 90 میلادی با خلق بازی‌های مبارزه‌ای یک ژانر جدید در صنعت بازی‌های ویدیویی خلق کردند که رقیبان آن در بهترین حالت فقط سرگرم کننده بودند. از طرفی دیگر، امروزه نیز بازی‌های بسیاری نظیر Brawlhalla، Rivals of Aether، Brawlout و ... بر پایه‌ی این ژانر ساخته شده که علیرغم فرسنگ‌ها اختلاف با Super Smash Bros همچنان تبدیل به بازی‌های محبوب و پرطرفدار شدند. حال شاهد بازی دیگری با نام Bounty Battle هستیم که قصد دارد جا پای این بازی بگذارد.

نقد و بررسی بازی Bounty Battle

این بازی بنا به سبک خود طبعاً فاقد داستان بوده و بازی حول محور 30 شخصیت با چند پوسته‌ی مختلف می‌چرخد که غالب آن‌ها از شخصیت‌های معروف فیلم‌ها و بازی‌های دیگر الهام گرفته شده‌اند. اما از طرفی دیگر سازندگان آن نیز تلاشی برای ارایه‌ی یک روایت هرچند سطحی و ساده نیز در آن نکردند و در این بخش از بازی می‌توان یک خلا خالی از محتوا را یافت. همچنین، بخش گیم‌پلی بازی نیز به واسطه‌ی غنی نبودن مسابقات و مبارزات مختلف باعث شده تا وجود همان خلا نیز در این بخش بازی حس شود. در حقیقت محتویات گیم‌پلی بازی تنها به سه بخش تورنمنت، چالش‌ها و بخش تمرینی خلاصه می‌شود که به صورت محلی تا تعداد 4 بازیکن می‌توانند آن‌ها را تجربه کنند.

نقد و بررسی بازی Bounty Battle

همانطور که اشاره شد، این بازی 30 شخصیت مختلف را در خود می‌بیند که تنها 5 شخصیت از بین آن‌ها کاملاً برای بازیکنان جدید هستند. علاوه براین، تمامی حرکات آن‌ها نیز با فشردن یک دکمه صورت می‌گیرد که این موضوع به‌شدت به تجربه‌ی بازی ضربه خواهد زد. علاوه براین، سیستم کنترل شخصیت‌های بازی و حرکات آن‌ها نیز عملکرد غیرقابل قبولی داشته و انبوهی از مشکلات فنی گریبان بازی را گرفته است. همچنین، افت فریم‌های گاه و بیگاه که اصلا و ابدا جایی در بازی‌های مبارزه‌ای ندارند نیز در این بازی به‌چشم می‌خورند. 

نقد و بررسی بازی Bounty Battle

از نظر بصری اما می‌توان این بازی را قابل قبول و شاید خوب خطاب کرد. این در حالی است که در زمینه‌ی موسیقی همچنان شاهد عملکرد ضعیف بازی هستیم و تنها یک قطعه موسیقی برای آن درنظر گرفته شده است.

اما در پایان باید اشاره کرد که بازی Bounty Battle با وجود تمامی مشکلات و محدودیت‌های فنی، محتوایی و گیم‌پلی خود نمی‌تواند گزینه‌ی خوبی برای سرگرم کردن طرفداران سبک مبارزه‌ای باشد و احتمالاً تنها برای دقایقی کوتاه میزبان بازی‌بازان خود خواهد بود.

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

نقد و بررسی Dread Nautical

نقد و بررسی Dread Nautical

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه