نقد و بررسی بازی Cloudpunk

بازی Cloudpunk یک بازی  ماجراجویی و RPG است که با الهام از بازی Cyberpunk 2077 ساخته شده و دست برقضا در ابعاد خود می‌تواند سرگرم کننده و مخاطب پسند نیز ظاهر شود. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بازی Cloudpunk بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

Cloudpunk نام یک شرکت حمل و نقل است که در شهری خیالی به نام Nivalis قرار دارد. این شرکت که شما به عنوان بازیکن در جایگاه یکی از کارمندانش ایفای نقش خواهید کرد، قوانین عجیبی نظیر عدم کسب اطلاع از محموله‌ی پستی خود دارد و همین موارد باعث خواهد شد که شخصیت اصلی بازی یعنی Rania در اولین روزهای کاری خود در این شرکت با اتفاقات خاصی روبرو شده و در نتیجه داستان بازی شکل بگیرد. علاوه براین، وی در این بازی با افراد مختلف بسیاری روبرو خواهد شد که با گوش دادن به حرف‌هایشان متوجه وضعیت خاص هرکدام خواهید شد.

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

اما گرافیک بصری این بازی یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت آن تلقی می‌شود. طراحی شهر در این بازی به سادگی ما را به یاد بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 می‌اندازد. در واقع علی‌رغم کوچک و ساده بودن این بازی، شاهد طراحی بصری بسیار خوبی از آن هستیم. همانطور که اشاره شد، وقایع بازی در یک شهر شلوغ و مدرن به نام Nivalis رخ می‌دهد که جزییات بسیار خوبی دارد. همچنین تمامی شخصیت‌های موجود در بازی از نظر طراحی وضعیت خوبی دارند و نمی‌توان ایراد خاصی از این بخش بازی گرفت.

علاوه براین، گیم‌پلی این بازی نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. بازیکنان در این بازی که بیشتر وظیفه‌ی حمل کردن کالاهای مختلف را برعهده دارد، به خوبی با سیستم رهبری شخصیت بازی روبرو می‌شود و می‌تواند از مدیریت کارهای او لذت ببرد. همچنین، با توجه به این که با یک بازی جهان باز روبرو هستیم، نقشه‌ای از محیط بازی در اختیار شما قرار دارد تا بیش از پیش بتوانید کنترل بازی را به دست بگیرید.

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

نام کاراکتر اصلی این بازی Rania می باشد. داستان این بازی از آنجایی اتفاق می افتد که شما که در نقش Rania هستید ، به دنبال کار می گردید. شما در شرکت حمل بار Cloudpunk استخدام می شوید. حالا شما مسئول انتقال بسته ها خواهید بود. در این بین شما با مشکلاتی روبرو خواهید شد. گرفتاری هایی که مسئول حل کردن آن ها خودتان خواهید بود. شما باید هر طور که شده کارتان را با موفقیت پیش ببرید. نحوه روایت کردن داستان این بازی ، بسیار خلاقانه می باشد. شما به هیچ عنوان با یک داستان تکراری و خسته کننده در صنعت گیم روبرو نخواهید بود. همچنین داستان این بازی در دسته داستان های چند خطی قرار می گیرد. بدین معنی که داستان این بازی روایت کننده همزمان چندین اتفاق با هم می باشد.

دنیای ساخته شده در این بازی البته فضایی فانتزی به خودش گرفته است. هرچند که این بازی به عنوان یک شبیه ساز آینده به حساب می آید اما برخی از اتفاقات آن کاملا جنبه ای فانتزی دارد. مثلا شما راننده یک وسیله نقلیه هوایی هستید که تا به امروز ما در واقعیت هیچگاه شاهد آن نبوده ایم. همه چیز در این بازی با هم به خوبی ترکیب شده و فضای مهیج به خوبی به کاربر منتقل شده است. این ترکیب ها باعث شده تا ما با یک بازی روبرو باشیم که فضای آن تازه و نو به نظر می رسد.

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

علاوه بر موارد بالا، سیستم پویای شهر به همراه موسیقی متن بسیار خوب بازی در کنار یک دیگر باعث خواهند شد تا تجربه‌ای خاص از این بازی را داشته باشید. اما گرافیک فنی بازی همچنان مشکلاتی نظیر افت فریم را در خود می‌بیند که امیدواریم به‌وسیله‌ی به‌روزرسانی‌ها این مشکلات نیز برطرف شوند.

در پایان، Cloudpunk یک بازی مهیج و ماجراجویی است که با بخش‌های مختلف خود می‌تواند به راحتی ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی بازی DiRT 5

نقد و بررسی بازی DiRT 5

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

نقد و بررسی The Suicide of Rachel Foster

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه