نقد و بررسی بازی Observer: System Redux

نقد و بررسی بازی Observer: System Redux

بازی Observer: System Redux را می‌توان از آن دست عناوینی نامید که می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای طرفداران ژانر ترسناک روانشناختی باشد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی همراه عصرارتباط باشید.

ژانر ترسناک از دیرباز در بین گیمرهای سراسر دنیا مورد لطف و استقبال قرار می‌گرفته که در کاتالوگ بلند بالای آن نیز میتوانیم عناوینی از جمله Resident Evil, Silent Hill, F.E.A.R, Outlast و... را ببینیم. اما زمانی که در سال 2014 آقای هیدئو کوجیما تصمیم به انتشار دمویی کوتاه از یک بازی مرموز و البته نافرجام گرفت، تاثیر بسیار مهمی برروی این ژانر و زیر سبک ترسناک روانشناختی اعمال شد. در واقع این دموی کوتاه با محتوای عجیب و غریب خود دست برروی زیر سبکی بکر گذاشته بود که از آن به بعد مورد توجه بازی‌سازان بسیاری قرار گرفت و هم‌اکنون نیز عناوینی نظیر Visage یا Observer را میتوان به عنوان دنباله‌های معنوی آن معرفی کرد.

اما بازی Observer: System Redux ساخته‌ی Bloober Team که بازی‌هایی نظیر Blair Witch و Layers of Fear را در کارنامه خود دارد، نسخه‌ی بازسازی شده از عنوان  Observer: System برای کنسول‌های نسل نهم است که به تازگی عرضه شده و قصد داریم به بررسی بخش‌های مختلف آن بپردازیم.

نقد و بررسی بازی Observer: System Redux

داستان بازی Observer در کشور لهستان و در سال ۲۰۸۴ روایت می‌شود و با توجه به محتوای خاص آن زمان می‌توانید حدس‌های از جهان پیرامون خود در بازی داشته باشید. در این زمان مردم برای بهتر شدن و کامل تر شدن سبک زندگی خود سخت افزارها را وارد سیستم‌های عصبی خود کرده اند که شخصیت اصلی بازی نیز قصد دارد تا با شرکت تولید کننده این سخت افزارها Chiron مبارزه کند. در واقع از همان ابتدای بازی با تم این عنوان ارتباط خواهید گرفت اما بخش هایی در زمینه‌ی روایتی بازی و پرداختن جزئی تر به پیشینه‌ی جهان بازی وجود دارند که عملکرد خوبی را از خود به جای نمی‌گذارند.

نقد و بررسی بازی Observer: System Redux

اما بازی در زمینه‌ی گیم پلی با استفاده از ترکیب سکانس‌های عالی و امکاناتی نظیر Brain Hack به خوبی با گیمرها ارتباط برقرار می‌کند. در حقیقت این بازی برخلاف ماهیت خود تلاش میکند تا هر چه بیشتر طعم شیرین تعامل با گیمرها را به آن ها هدیه کند. همچنین با اینکه روایت Observer تنها درون یک آپارتمان است اما سکانس‌های Brain Hack و بخش‌های تعاملی بازی در یک دنیای خیالی روایت می‌شوند تا این گونه جهان بازی نیز وسعت بیشتری پیدا کند.

اما نکته‌ی اصلی بازی یعنی بهبود گرافیکی آن این است که بازی با اینکه تنها سه سال پیش عرضه شده بود، اما هم اکنون از بهبود گرافیکی بالایی بهره میبرد و کیفیت خوبی در خود می‌بیند. در حقیقت بزرگترین نقطه قوت این بازی به موضوع اتمسفرسازی بازمیگردد که طبیعتاً اجرای بهتر آن برروی سخت افزار قوی تر می‌تواند به این مساله کمک بسیاری کند. در مجموع بهبودهای گرافیکی مهم  و مربوط هستند به رهگیری پرتو، نورپردازی بهتر و افزایش کیفیت بافت‌ها به وضوح در این نسخه قابل مشاهده هستند.

نقد و بررسی بازی Observer: System Redux

در پایان باید ذکر شود که Observer: System Redux می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای علاقه‌مندان سبک ترسناک روانشاختی و دارندگان کنسول‌های نسل نهم که فعلاً بازی خاصی را دردسترس ندارند باشد. این بازی در کنار ایرادات و ضعف‌های خود نقاط قوتی نیز در خود می‌بیند که می‌توانند گیمرها را برای چند ساعت در سرگرمی مملو از دلهره و استرس فرو ببرد.

Observer: System Redux could be a great choice for psychicological horror enthusiasts and ninth-generation console owners who do not currently have a specific game available. In addition to its drawbacks and weaknesses, this game also has its strengths that can immerse gamers in a fun-filled by stress for several hours

نقد و بررسی بازی DiRT 5

نقد و بررسی بازی DiRT 5

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

نقد و بررسی بازی Cloudpunk

نقد و بررسی Metamorphosis

نقد و بررسی Metamorphosis

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه