نقد و بررسی بازی Alpaca Ball: Allstars

نقد و بررسی بازی Alpaca Ball: Allstars

همه‌ی ما کم و بیش به الگوبرداری بازی‌ها از عناوین موفق سابق در صنعت بازی عادت کرده‌ایم و با توجه به گذشت بیش از چند دهه از تولد این صنعت عظیم، این موضوع اجتناب ناپذیر به‌نظر می‌رسد. در همین راستا، امروز قصد داریم تا به نقد و بررسی یکی از عناوینی که سعی دارد تا شبیه به بازی موفق ژانر خود تبدیل شود و یا حداقل کیفیتی مطلوب را ارائه کند بپردازیم. با نقد و بررسی بازی Alpaca Ball: Allstars با عصر ارتباط همراه باشید.

در واقع این بازی در عین شبیه بودن به عنوان راکت لیگ، تغییراتی نیز در خود می‌بیند و به خوبی می‌توان تلاش سازندگان آن برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی شوخ‌طبعانه و سرگرم کننده را مشاهده کرد. البته، مواردی نظیر جزییات گیم‌پلی که بازیکنان باید آن‌ها را برای موفقیت انجام دهند نیز در بازی اعمال شده تا در تعیین سبک و هدف بازی اندکی سردرگم شویم. به طور خلاصه، در این بازی آلپاکاها که نژادی از لاماها هستند در این بازی به جای خودروهای راکت لیگ مورد استفاده قرار گرفته‌اند و لحظات نفس‌گیر و حساس بازی راکت لیگ نیز جای خود را به لحظات احمقانه‌ای مانند شوت‌های عجیب و غریب و غیر منطقی داده است. اما در عین شوخ طبعانه بودن بازی، موفقیت در آن لازمه‌ی داشتن برنامه‌ریزی است و همین موضوع شاید بازی‌کنان را گنگ و سردرگم کند. 

نقد و بررسی بازی Alpaca Ball: Allstars

بازیکنان در این بازی باید در قالب دو تیم چهار نفره و یا کمتر در مقابل یکدیگر قرار گرفته و در زمان معین نتیجه را به نفع خود بازگردانند. البته، این بازی از وجود سیستم‌های مختلفی از جمله زدن ضربات قدرتی یا کوچک کردن حریفان و قابلیت‌های مشابه دیگری در بازی بهره می‌برد که بازیکنان را مجبور به درگیری بیشتر در بازی می‌کند. همچنین برای رسیدن به هدف یعنی گلزنی در این بازی باید مواردی نظیر زاویه‌ی ضربه زدن، ویژگیهای توپ و زمین‌های مختلف بازی و نوع ضربات را محاسبه نمود. برای مثال، برخی از زمین‌های بازی ابعاد مختلفی دارند و حتی هرکدام از توپ‌ها نظیر بمب نیز حالتی متفاوت به خود می‌بینند و بازیکنان باید شرایط تک تک موارد را برای رسیدن به پیروزی درنظر بگیرد.

نقد و بررسی بازی Alpaca Ball: Allstars

همچنین، هوش مصنوعی خوب بازی باعث می‌شود که دست شما برای انتخاب حالت‌هایی نظیر کو-آپ، آنلاین و تک نفره باز باشد و به راحتی بتوانید هرطور که مایلید به تجربه‌ی این بازی بپردازید. از طرفی دیگر، گرافیک بصری، فنی و موسیقی بازی نیز در عین داشتن نقاط قوت خود، ضعف‌هایی نیز دارد که در مجموع می‌توان به حل و فصل شدن آن‌ها در آینده امیدوار بود. نبود جلوه‌های گرافیکی چشم نواز، موسیقی نه چندان هیجان انگیز، انیمیشن‌های تکراری، دیر لود شدن بافت‌های بازی و عدم بالانس ویژگی‌های لاما که عمدتاً یکسان هستند از جمله نکات منفی بازی هستند که بعید است بتوانند به تجربه‌ی کلی بازی لطمه بزنند.

این بازی هم اکنون در دسترس پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول نینتندو سوییچ قرار دارد. 

نقد و بررسی بازی Pumpkin Jack

نقد و بررسی بازی Pumpkin Jack

نقد و بررسی بازی DiRT 5

نقد و بررسی بازی DiRT 5

نقد و بررسی بازی Summer Catchers

نقد و بررسی بازی Summer Catchers

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه