بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا

برنامه بادصبا، یکی از بهترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های مربوط به دسته بندی تقویم‌های اسلامی است که اکثر ما آن را با قابلیت پخش اذان خودکار میشناسیم و به یاد می‌آوریم. در این مقاله قصد داریم به بررسی برنامه اندروید باد صبا بپردازیم؛ با عصرارتباط همراه باشید.

 

امروزه با فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند، بسیاری از افراد تمایل دارند که از تقویم و مناسبات روزهای مختلف و البته از اعلان‌های اوقات شرعی همانند اذان به وسیله گوشی‌های هوشمند خود آگاه شوند که همیشه دردسترس آنها قرار دارد. اما با توجه به این موضوع که امروزه تعداد زیادی اپلیکیشن‌ با مضمون تقویم اسلامی برای سیستم‌های متفاوت طراحی شده و دردسترس قرار دارند، اکثر قریب به اتفاق کاربران گوشی‌های هوشمند برای این منظور از یک اپلیکیشن خاص استفاده میکنند که بادصبا نام دارد.

 

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا

 

همانطور که اشاره شد اپلیکیشن باد صبا یکی از کامل ترین  و البته پرطرفدارترین تقویم‌های شمسی است که قابلیت پخش اذان را نیز دارد و برای گوشی های اندرویدی عرضه شده است. بادصبا باعث میشود که هیچ وقت کاربر خود از نماز اول وقت غافل نشود و به علاوه از طریق آن به راحتی میتواند به تقویم شمسی، میلادی، قمری، اوقات شرعی شهرهای مختلف، قبله نما و دعای روز دسترسی داشته باشد و حتی موذن پخش اذان برنامه را شخصی سازی کند تا اذان را بوسیله صدای موذن دلخواه خود بشنود.

 

 

رابط کاربری برنامه

رابط کاربری برنامه بادصبا با توجه به نوع برنامه که یک تقویم است، ساده بوده اما قابلیت‌های کوچک و بزرگ بسیاری را در بخش‌های مختلف خود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

در ابتدای ورود به برنامه از کاربر خواسته میشود که شهر، ساعت و تاریخ گوشی خود را به صورت صحیح وارد و یا تصحیح کند تا اوقات شرعی به مختص شهر مورد نظر برای او درنظر گرفته و یا پخش شود. در مرحله بعد کاربران میتوانند اذان‌هایی که مایل به فعال کردن آن‌ها هستند را انتخاب کنند.

 

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا

 

پخش اذان

در این صفحه کاربر قادر خواهد بود تا با استفاده از گزینه تنظیمات که در قسمت پایینی آن قرار دارد به بخش تنظیمات پخش اذان دسترسی پیدا کند. این بخش خود به دو بخش سریع و پیشرفته تقسیم شده است که در قسمت سریع، تنظیمات اولیه نظیر موذن، میزان صدا و مدیریت بخش هشدارهایی نظیر ربنا و سوره‌های متفاوت قرار دارند. از قسمت تنظیمات پیشرفته پخش اذان نیز میتوان هر اذان را به صورت جداگانه تنظیم نمود تا با موذن خاص خود پخش شود. به علاوه میتوان تعیین نوع محاسبات اذان، نوع محاسبه وقت عصر، نیمه شب شرعی و حتی طول جغرافیایی بالاتر را نیز به صورت دستی انتخاب نمود. گزینه‌های دیگری نظیر پخش اذان در حالت بیصدا و یا روشنایی صفحه در پخش اذان نیز در این قسمت قرار دارند.

 

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا

 

پس از انجام تنظیمات اولیه و پخش اذان، کاربر به صفحه اصلی برنامه منتقل خواهد شد که در آن تقویم شمسی، قمری و میلادی به همراه اوقات شرعی، مناسبت‌های روز و رویدادها به نمایش درآمده‌اند. سمت راست صفحه اصلی، منوی برنامه از طریق آیکون سه خط و سمت راست آن بخش دسترسی و درباره برنامه از طریق آیکون سه نقطه آن قرار گرفته‌اند.

 

قابلیت‌های متنوع منوی بادصبا

منوی اصلی برنامه تقویم اذان گو بادصبا به سه بخش‌ کتابخانه،میانبرها و دیگر امکانات تقسیم و دسته بندی شده‌است. قسمت کتابخانه منوی بادصبا به دو بخش اعمال و ادعیه روز و قرآن تقسیم میشود که برای استفاده از آن‌ها باید برنامه‌های قرآن حبل‌المتین و مفاتیح باب‌النعیم را نصب کرده باشید. بخش دوم منوی برنامه مربوط به میانبرها است که گزینه‌هایی مثل ابزارهای اسلامی، گنجینه و تنظیمات را در خود دارد. بخش ابزارهای اسلامی ابزارهایی مثل قبله‌نما، رکعت شمار، نمازقضا و چند بخش متنوع دیگر را در خود جای داده است.

بخش گنجینه یکی از پیچیده ترین و پرمحتواترین بخش‌های بادصبا بود که قابلیت‌هایی نظیر پخش زنده مکان‌های عبادتی و زیارتی، پخش ویدئو با دسته‌بندی‌های بسیار متنوع نظیر نماهنگ و احکام مذهبی، ویدئوهای خبری و ویدئوهایی در زمینه تکنولوژی، پخش زنده رادیو و لیست برنامه‌های تلویزیونی، اطلاعات خدماتی اپراتورها، بانک‌ها و سازمان‌ها‌ و بخشی به نام تابستانه که مربوط به سفر و پیامک است را شامل میشود.

بخش تنظیمات برنامه امکان تنظیم مجدد مکان و زمان‌، تنظیمات پخش اذان، تنظیمات نور صفحه نمایش و یا تنظیمات فونت برنامه را برای کاربر خود فراهم میکند. بخش آخر منوی برنامه نیز مربوط به امکاناتی نظیر تغییر پوسته برنامه، یادآوری و یادداشتها، مناسبت‌ها، شیفت کاری، مبدل تاریخ و جست و جو در تاریخ میشود.

 

 

ویجت اختصاصی بادصبا

اپلیکیشن بادصبا علاوه بر تمام قابلیت‌های ذکر شده ویجت‌های متنوع و جذابی را برای کاربران خود درنظر گرفته است تا در صورت علاقه ویجت‌های اطلاعیه، تاریخ، بادصبا ویژه رمضان و یادآوری را برروی صفحه اصلی گوشی خود داشته باشند.

 

جمع بندی

اپلیکیشن اندروید باد صبا با داشتن امکاناتی چون نمایش تقویم شمسی، قمری و میلادی، قابلیت پخش اذان، امکان انتخاب موذن، قبله نما، نمایش مناسبت‌ها و رویدادها و نمایش اوقات شرعی یکی از بهترین و کامل‌ترین تقویم‌های طراحی شده برای گوشی‌های اندرویدی بوده است که در سال 1393 توانست به عنوان محبوب ترین برنامه اندرویدی انتخاب شود و رتبه نخست برنامه‌های فارسی را از آن خود کند.

badesaba.ir

بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا


../../../دریافت از کافه بازار