نقد و بررسی اپلیکیشن علی بابا، خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما

نقد و بررسی اپلیکیشن علی بابا، خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما

اپلیکیشن علی‌بابا یکی از بهترین و مناسب‌ترین راه‌های خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار را دردسترس عموم قرار داده است. در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

امروزه تاثیر فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند و توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی حتی بازار خرید بلیط‌های هواپیما و قطار و رزرو هتل‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده است و دیگر خبری از دغدغه‌ها و دردسرهای گذشته برای خرید بلیط نیست. اپلیکیشن علی‌بابا یکی از این اپلیکیشن‌های کاربردی و پرطرفدار در زمینه خرید بلیط هواپیما، قطار و حتی رزرو هتل‌های داخلی است که انجام این امور را به آسانی میسر می‌کند. این اپلیکیشن در هر مکان و زمانی لیست پروازهای سیستمی و چارتری، لیست قطارها و قیمت‌ بلیط‌های آن‌ها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

 

محیط برنامه و رابط کاربری

بی‌اغراق سازندگان اپلیکیشن علی بابا یکی از زیباترین محیط‌هایی را که در بین اپلیکیشن‌های ایرانی می‌توان جست را برای آن طراحی کرده‌اند. این اپلیکیشن با محیطی غالباً دو رنگ (نارنجی و سفید) و لوگوی زیبای خود، چهره‌ای جذاب را به خود گرفته‌است که کارکردن با آن را بسیار لذت بخش می‌کند. 

به طور کلی اپلیکیشن علی بابا در چهار بخش کلی بلیط‌هواپیما، بلیط قطار، رزرواسیون هتل‌های داخلی و منوی کناری خلاصه می‌شود که در ادامه به بررسی هرکدام به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

 

 

خرید بلیط هواپیما 

پرطرفدارترین و پرکاربردترین بخش اپلیکیشن علی‌بابا مربوط به بخش خرید بلیط هواپیما می‌شود و کاربران پس از ورود به برنامه با این قسمت روبرو می‌شوند. کاربر برنامه به منظور خرید بلیط هواپیما ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شده، یک‌طرفه و یا دوطرفه بودن بلیط خود را انتخاب نموده و سپس با انتخاب شهر مبدا، شهر مقصد و تاریخ پروازهای خود می‌تواند لیست پروازهای موجود و منطبق با درخواست خود را مشاهده کند.

کاربر پس از مشاهده لیست پروازهای منطبق با شرایط خود می‌تواند با انتخاب هرکدام از آن‌ها نسبت به خرید خود اقدام کند و پس از موفقیت در انجام عملیات، بلیط آن‌ها صادر گردیده و به بخش بلیط‌های من در منوی کناری برنامه انتقال خواهند یافت. لازم به ذکر است که خرید بلیط از علی‌بابا سهولت در ورود به هواپیما را برای مسافران به ارمغان خواهد آورد، به طوری که در صورت خرید بلیط از علی‌بابا تنها لازم است تا کارت شناسایی ملی خود را به مامور کنترل کننده بلیط در گیت ورودی فرودگاه نشان داده تا کارت پرواز شما صادر گردد.

 

نقد و بررسی اپلیکیشن علی بابا، خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما


خرید بلیط قطار و رزرو هتل

لازم به ذکر است که خرید بلیط قطار نیز به همین روش صورت می‌گیرد و پس از انتخاب شهرمبدا، مقصد، تاریخ حرکت، نوع و تعداد مسافر و یا دربستی بودن و یا نبودن کوپه می‌توان نسبت به خرید بلیط اقدام کرد.

قابلیت رزرو هتل‌های داخلی، یکی از قابلیت‌های خوب این برنامه است که به تازگی به آن افزوده شده است. کاربران برای انجام این امر ابتدا باید هتل و یا شهر مقصد خود را انتخاب نمونه و سپس با تعیین تاریخ ورود و خروج خود، نسبت به رزرواسیون اقدام کند.

 

نقد و بررسی اپلیکیشن علی بابا، خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما

 

منوی کناری

به منظور سهولت در دسترسی به بلیط‌های خریداری شده، لیست مسافران ذخیره شده، مدیریت مالی و... بخشی به نام منوی کناری که از طریق آیکون سه خط در قسمت بالایی صفحه اصلی برنامه دردسترس است، برای برنامه درنظر گرفته شده است که هرکدام از بخش‌های آن متناسب با نام‌های خود مسئول انجام وظیفه‌ی خود هستند.

جمع‌بندی

اپیکیشن علی‌بابا یکی از بهترین اپلیکیشن‌های خرید بلیط اینترنتی است که با خدماتی که ارائه می‌کند، توانسته است تا طرفداران بی‌شماری را به سمت خود جذب کند. با اینحال این اپلیکیشن بی‌نقص نبوده و گهگاه شاهد قطع و وصل شدن ارتباط اینترنتی با آن بوده‌ایم که امید است این اندک نواقص با بروزرسانی‌هایی در آینده برطرف شوند.

نقد و بررسی اپلیکیشن علی بابا، خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما


../../../دریافت از کافه بازار