نقد و بررسی اپلیکیشن جعبه ابزار، یک اپلیکیشن همه کاره

نقد و بررسی اپلیکیشن جعبه ابزار، یک اپلیکیشن همه کاره

امروزه افزایش دغدغه‌های روزمره، مواجه شدن با امورات و مسائل هرچند کوچک و ساده اما فراوان را به امری اجتناب ناپذیر مبدل کرده‌اند. با اینکه حل و رفع و رجوع بسیاری از این مسائل ساده و پیش پا افتاده قلمداد می‌شود، اما هرکدام از آن‌ها ابزار خاص خود را نیز طلب می‌کنند؛ برای مثال اموری نظیر محاسبات پیچیده بانکی و یا اموری نظیر اندازه‌گیری متراژ مکان‌های مختلف، همه و همه ابزار خاصی را نیازمند هستند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر حل این مسائل پیچیدگی گذشته خود را نخواهند داشت و گوشی‌های هوشمند به واسطه اپلیکیشن‌هایی که برای آن‌ها تهیه و طراحی می‌شود، به کمک افراد مختلف رسیده‌اند. اپلیکیشن‌هایی که انجام و حل این مسائل را به سادگی میسر می‌کنند و به نوعی تمامی این ابزار را یکجا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هایی که در این زمینه طراحی شده است بپردازیم. با نقد و بررسی اپلیکیشن جعبه ابزار با عصر ارتباط همراه باشید.

همانطور که اشاره شد، کاربران می‌توانند تنها با نصب اپلیکیشن جعبه ابزار بسیاری از امور فوق‌الذکر را به سادگی حل کنند و به نوعی دیگر این اپلیکیشن بیش از 40 ابزار کاربردی متفاوت را در خود گنجانده است تا کاربران را از نصب چندین و چند برنامه بی‌نیاز کند.

محیط برنامه و رابط کاربری

محیط برنامه جعبه ابزار محیطی نسبتاً ساده و با دو رنگ سفید و سبز تیره است که به‌نظر می‌رسد که برای اپلیکیشنی در این زمینه مناسب باشد. رابط کاربری برنامه نیز روان بوده و چینش و دسته‌بندی خوب و مشخصی را در آن شاهد هستیم. این دسته بندی‌ها شامل همه ابزار، مورد علاقه، مهندسی، مالتی‌مدیا، مبدل‌ها، اندازه‌گیری و دیگر هستند که هرکدام چندین ابزار مختلف را در زمینه خود در اختیار کاربران جعبه ابزار قرار می‌دهند.

کاربران پس از ورود به برنامه مستقیماً به بخش همه ابزار هدایت خواهند شد که در آن برنامه‌های پیشنهادی جعبه ابزار قرار دارند. دسته‌بندی‌های دیگر برنامه از طریق نوار بالایی موجود در صفحه اصلی برنامه قابل انتخاب هستند. برای مثال در دسته‌بندی مهندسی ابزاری شامل نقاله، تراز، قطب نما و... و در دسته بندی مبدل‌ها نیز ابزاری نظیر مبدل عدد، مبدل متن به صدا، مبدل تاریخ و ... قرار گرفته‌اند که کاربر برنامه پس از انتخاب هرکدام می‌تواند تا به ابزار مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

نکته قابل ذکر در مورد این بخش نبود بخشی به نام جستجو است که یک ضعف برای برنامه محسوب می‌شود، زیرا که بخش جستجو می‌تواند تا یافتن ابزار مورد نظر کاربران را در میان این تعداد ابزار مختلف بسیار ساده کند.

ابزارها و قابلیت‌های جعبه ابزار

قطعاً مهم‌ترین حُسن جعبه ابزار که این برنامه را به یک برنامه پرطرفدار تبدیل نموده است، فراوانی تعداد ابزارهایی است که در آن گنجاده شده. ابزارهایی نظیر اندازه گیری مساحت و حجم، ماشین حساب، متراژ، سرعت سنج، قطب نما، خط‌کش، صدا سنج، نور سنج، رادار GPS، لرزه نگار و فلزیاب(درصورت وجود سنسور مغناطیسی در گوشی) در دسته بندی مهندسی، ابزارها و چالش‌هایی نظیر بوم‌شناسی، رنگ شناس، ویدئو گردی، تنظیمات صدا، فتوافکت، برش موسیقی، دایره شانس، چالش بینایی و اتصال بی‌سیم در دسته‌بندی مالتی‌مدیا، ابزارهایی نظیر مبدل واحد، فاصله زمانی، رویداد نگار، متن به صدا، مبدل عدد، مبدل تاریخ و ساعت جهانی در دسته‌بندی مبدل‌ها، ابزارهایی نظیر دستیار مالی، دستیار سلامت، نقاله، زمان سنج، فاصله شهرها، فاصله زمانی و کرنومتر در دسته بندی اندازه‌گیری و ابزارهایی نظیر پیشخوان، تورگردی، دیجی شارژ، چراغ، ناظر سیستم، اطراف من، ذره بین، خبرخوان، برنامه زمانی، کدملی، جهان نما، ترافیک، نقشه BRT و مترو، پلاک یاب، بارکدخوان، ارسال برنامه، آیینه، میانبر تماس و در نهایت بارکد ساز در دسته‌بندی دیگر اپلیکیشن جعبه ابزار وجود دارند.

از دیگر قابلیت‌های جعبه ابزار می‌توان به قابلیت پین نمودن هرکدام از این ابزار روی صفحه اصلی گوشی اشاره کرد تا در دفعات بعدی استفاده از ابزار مدنظر ساده تر صورت گیرد.

جمع‌بندی پایانی

در پایان جعبه ابزار را می‌توان یکی از مفیدترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های ایرانی نامید که به صورت رایگان برای سیستم عامل اندروید در دسترس است.

 

نقد و بررسی اپلیکیشن جعبه ابزار، یک اپلیکیشن همه کاره


../../../دریافت از کافه بازار