نقد و بررسی اپلیکیشن بی‌واسطه، کسب درآمد و ثبت تقاضای خدمات و کالای آنلاین

نقد و بررسی اپلیکیشن بی‌واسطه، کسب درآمد و ثبت تقاضای خدمات و کالای آنلاین

امروزه تکنولوژی بسیاری از فعالیت‌های روزمره که پیش‌تر مردم برای انجام آن‌ها دردسرهای بسیاری را بر سرراه خود می‌دیدند را به فعالیت‌های آسان و بی‌دردسر تبدیل کرده‌است. این امور که غالباً توسط اپلیکیشن‌ها صورت می‌گیرند موضوع داغ روز هستند، برای مثال اپلیکیشن‌هایی نظیر اسنپ در حوزه تاکسی‌رانی و حمل ونقل، اپلیکیشن و سرویس دیجیکالا در حوزه خرید محصولات و اپلیکیشنی نظیر دیوار که در زمینه داد و ستد اجناس دست دوم فعالیت دارد از جمله این اپلیشکین‌ها هستند.

اما در ادامه روند رو به رشد چنین سرویس‌ها و اپلیکیشن‌هایی حال اپلیکیشنی به نام بی‌واسطه قصد دارد تا محصولات و خدمات مورد نیاز و قابل عرضه کاربرانش را بدون واسطه به متقاضیان و عرضه‌کنندگان مدنظر خود معرفی کند. با بررسی اپلیکیشن بی‌واسطه با عصرارتباط همراه باشید.

همانطور که اشاره شد اپلیکیشن بی‌واسطه، اپلیکیشنی در زمینه معرفی خدمات و کالای عرضه شده توسط کاربران خود به خریداران و متقاضیانشان است. در واقع سرویس بی‌واسطه انجام این فرآیند را به راحتی فراهم نموده‌است، به‌طوریکه کاربران با استفاده از اپلیکیشن بی‌واسطه می‌توانند بدون وجود هیچ فرد سومی به انجام معاملات خود بپردازند. از جمله مزایای استفاده از این سرویس یافتن و عرضه خدمات و کالا، با مقرون به صرفه‌ترین قیمت و البته صرفه جویی در وقت برای هرکدام یک از طرفین است. از جمله خدماتی که اپلیکیشن بی‌واسطه در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، کاریابی با توجه به حرفه افراد است که از طریق بخش ثبت آگهی جدید در برنامه در دسترس است.

ظاهر برنامه و رابط کاربری

از جمله نکات جذابی که کاربران بی‌واسطه پس از ورود به برنامه با آن روبرو می‌شوند، طراحی گرافیکی و قالب کلی ظاهری جذاب برنامه است. خلاقیت در چینش، استفاده از فونت‌ها و آیکون‌های مناسب و رنگ بندی برنامه از جمله نقاط قوت کلی برنامه هستند.

نکته دوم در این زمینه وجود بخش‌های بسیار متنوع در برنامه است که می‌توانست بی‌واسطه را مستعد پیچیده شدن و درنتیجه سردرگم کننده کند که با توجه به بکارگیری استانداردهای طراحی اپلیکیشن از طرف سازندگان آن، کمتر بخشی در برنامه می‌یابیم که استفاده از آن بتواند کاربرانش را سردرگم کند. 

ثبت‌نام، ثبت آگهی و ساخت پروفایل شخصی

کاربران بی‌واسطه پس از ورود به برنامه باید با استفاده از شماره تلفن همراه در آن ثبت نام کنند. این روند طبق روال عادی خود صورت خواهد گرفت اما این امر تنها ثبت‌نام اولیه در برنامه است و برای بهره‌مندی از امکانات بیشتر باید اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، سن، حرفه، تصویر، بیوگرافی، سوابق کاری، آیدی اینستاگرام یا تلگرام و... در برنامه ذخیره شود. فرآیند ثبت آگهی توسط کاربران بی‌واسطه پس از انتخاب موضوع از بین گزینه‌های بیلبورد در بی واسطه، خدمات درخواستی و کالای درخواستی صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که کاربران با ثبت نام اولیه در برنامه 150 امتیاز دریافت خواهد کرد که در ادامه به نقش امتیاز در برنامه به صورت جامع خواهیم پرداخت.

امتیاز

امتیازات برنامه بی‌واسطه همانند اعتبارهایی هستند که کاربران این اپلیکیشن برای انجام برخی از فعالیت‌ها نظیر ارتباط با مشتری و یا ثبت آگهی جدید باید خرج کنند. برای مثال پس از اقدام به ثبت آگهی جدید در برنامه می‌بینیم که مقدار موجودی امتیاز در قسمت پایینی صفحه به نمایش درخواهد آمد و با توجه به نوع آگهی و خدمات ارائه شده توسط بی‌واسطه میزان خاصی از آن کسر خواهد شد. به علاوه در همین بخش و در قسمت بالایی صفحه، کلید دریافت امتیاز نیز به چشم‌ می‌خورد که برنامه پس از انجام فعالیت‌هایی نظیر تماشای ویدئو تبلیغاتی، معرفی برنامه به دیگران و یا خرید بسته‌های امتیازی، به امتیاز کاربران خود خواهد افزود. به علاوه بخش خرید امتیازات از طریق منوی کناری برنامه نیز قابل دسترس است.

بخش‌های متعدد بی‌واسطه

اپلیکیشن بی‌واسطه با توجه به خدمات متنوعی که ارائه می‌کند، دارای بخش‌های متنوعی است. کاربران برنام پس از ورود به آن به صفحه اصلی برنامه هدایت خواهند شد که در آن نمایی از آخرین آگهی‌ها و اسلاید برنامه وجود دارد. جز بخش صفحه اصلی بخش‌هایی نظیر منو، اطراف‌من، دسته‌بندی و مشتریان من از طریق نوار زیرین و جستجو و ایجاد آگهی از طریق قسمت بالایی برنامه مستقیماً قابل دسترسی هستند. 

بخش منو در برنامه بخشی است که اطلاعات مختلف کاربر نظیر اعتبار شغلی، تصویر کاربر، نام و نام خوانوادگی، موجودی امتیاز را به نمایش می‌گذارد. به علاوه بخش‌های نظیر تنظیمات، کسب و کار آنلاین، دریافت امتیاز، ویرایش پروفایل، سوابق درخواست‌ها و قیمت‌های ارائه شده و میزان اعتبار کاربر در برنامه که از طریق نوار درصدی بالای صفحه قابل مشاهده است، در بخش منوی برنامه وجود دارد. بخش تنظیمات در بی‌واسطه نیز قابلیت‌هایی نظیر نمایش آخرین بازدیدها، نمایش آیتم‌های مورد علاقه، قوانین بی‌واسطه و... را در خود می‌بیند.

اطراف من، دسته‌بندی، مشتریان

اما بخش جذاب این اپلیکیشن، اطراف من نام دارد که کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از ثبت موقعیت مکانی خود در نقشه، بتوانند آگهی‌ها و البته فرصت‌های درآمد زایی و تقاضاهایی که در اطراف محل خود به ثبت رسیده‌اند را مشاهده کنند.

بخش دسته‌بندی در برنامه به دو قسمت خدمات درخواستی و کالای درخواستی تقسیم می‌شود که کاربران پس از انتخاب هرکدام به صفحه مربوطه هدایت خواهند شد. برای مثال پس از انتخاب خدمات درخواستی صفحه‌ای مشاهده می‌شود که در آن گزینه‌هایی نظیر درخواست نیروی کاری و درخواست شغل در زمینه‌های ساختمانی، تبلیغ، IT ، بیمه، خدمات منازل و... مشاهده می‌شود. کاربران پس از انتخاب هرکدام به دسته‌بندی‌های جزئی‌تری دست خواهد یافت که انتخاب هرکدام از آن‌ها، آگهی‌های مربوطه را به نمایش در خواهند آورد.

بخش آخر اپلیکیشن بی‌واسطه مشتریان من نام دارد که از طریق این بخش می‌توان محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی نمود تا پس از ثبت مشخصات لازم، بدون هیچ دردسری مشتریان و متقاضیان خود را یافت.

جمع‌بندی

در مجموع اپلیکیشن بی‌واسطه با دارا بودن امکانات متعدد و البته رابط کاربری خوب و جذاب، می‌تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که به دنبال ارائه و یا متقاضی و مشتری کالاها و یا خدمات خود هستند. 

نقد و بررسی اپلیکیشن بی‌واسطه، کسب درآمد و ثبت تقاضای خدمات و کالای آنلاین


../../../دریافت از کافه بازار