نقد و بررسی اپل واچ سری ۴ / اپل واچ 4 باکیفیت اما گران قیمت

نقد و بررسی اپل واچ سری ۴ / اپل واچ 4 باکیفیت اما گران قیمت

در اپل واچ سری 4 تمام تجهیزات و سخت افزارهای نصب شده روی مدل قبلی ارتقا یافته و به نظر می رسد این مدل جدید بتواند ناکارآمدی های سری های قبلی را به کلی جبران کند.

در اپل واچ سری 4 همچنین میزان حاشیه های نمایشگر ساعت تا حد ممکن کم شده اند و در نتیجه با صفحه نمایش بزرگتری رو به رو هستیم. به این ترتیب اگرچه در مدل جدید اندازه ساعت بزرگتر نشده اما در عمل به علت حذف لبه های زائد با صفحه نمایش بزرگتری رو به رو هستیم.

این ساعت هوشمند در دو جنس آلومینیومی و نیز با جنس فولاد ضد زنگ ساخته و عرضه شده است. نسخه‌ی آلومینیومی در سه رنگ نقره‌ای و صورتی و خاکستری و نسخه‌ی فولاد ضدزنگ در رنگ‌های سفید و طلایی و مشکی تولید و ارایه شده است.

قسمت پشتی ساعت نیز با ورقه ای سرامیکی پوشیده شده است که امکان برقراری ارتباط مناسبتر LTE را فراهم می کند.

یکی از قابلیت های این سری از ساعت های هوشمند اپل امکان استفاده از بندهای ساعت های سری های قدیمی است. همچنین بلوتوث اپل واچ سری 4 نیز ارتقا یافته و از بلوتوث نسل5 بهره می برد.

به لحاظ توان باتری سری4 نسبت به سری های قبلی توان باتری و ظرفیت نگه داشت آن بهبود یافته است.

در صورتی که از این ساعت صرفا برای تشخیص ساعت استفاده شود باتری آن حدود دو و نیم روز دوام می آورد و در صورت استفاده زیاد برای ورزش و بررسی نوتیفیکیشن  در طول 24 ساعت، حدود 70 درصد شارژ ساعت مصرف می شود.

در خصوص استفاده از این واچ در زیر نور مستقیم خورشید نیز باید گفت که مشکل خاصی وجود ندارد اگرچه که خواندن نوشته های ریز در زیر نور آفتاب می تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد.

این ساعت هوشمند ضد آب بوده و امکان زیر آب رفتن تا عمق 50 متری با آن وجود دارد که نشان از توان بالای آن در مقابله با فشار آب است.

از سوی دیگر جابه جا شدن اسپیکر اپل واچ باعث شده تا حدودی از اکو شدن صدا در هنگام پخش موسیقی کاسته شود اگرچه هنوز نمی توان انتظار حداکثری از اسپیکیر این ساعت هوشمند گران قیمت داشت.

بررسی ویژگی های بدنی فرد در هنگام ورزش از جمله قابلیت های ویژه اپل واچ است ؛ این ساعت هوشمند می تواند ضربان نامناسب قلب در هنگام ورزش را تشخیص داده و در صورت لزوم به کاربر تذکر بدهد تا دست از ادامه ورزش بکشد.

در مجموع باید گفت اپل واچ4 نسبت به مدل های قبل پیشرفت خوبی داشته و این مدل می تواند تا حدود زیادی پاسخگوی نیاز علاقه مندان به ساعت هوشمند باشد. با این وجود همچنان قیمت بالای این گجت چالش بزرگی برای خریداران آن خواهد بود.

 

نقد و بررسی اپل واچ سری ۴ / اپل واچ 4 باکیفیت اما گران قیمت


نقد و بررسی گلکسی تب اس 3

نقد و بررسی گلکسی تب اس 3

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه