همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار، خالق عکس نوشته‌های شما

ابوالفضل مناف زاده

نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار  خالق عکس نوشته‌های شما نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار، خالق عکس نوشته‌های شما

امروزه یکی از بهترین و سریعترین راه‌های انتقال احساس و عواطف خود به دیگران، به اشتراک گذاری تصاویر گوناگون است. اما گاهاً برخی از این احساسات در قاب دوربین نمیگنجند و نیاز به جادوی کلمات نیز در آن‌ها حس می‌شود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا به بررسی آخرین نسخه از اپلیکیشن متن‌نگار، که یکی از بهترینها برای خلق عکس نوشته‌ها است بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

 

 

همانطور که اشاره شد، اپلیکیشن متن نگار یکی از پرامکانات‌ترین این برنامه‌ها است که حاوی صدها ابزار برای ساخت یک عکس‌نوشته جذاب است. این ابزار متنوع در قالب یک برنامه با کاربری بسیار آسان قرار گرفته است که کاربر در طول استفاده از آن، به هیچ وجه احساس سردرگمی نخواهد کرد.

به علاوه در بخش تنظیمات متن‌نگار، دو زبان فارسی و عربی گنجانده شده است که میتوان بر حسب دلخواه یکی را برای محیط آن انتخاب کرد.

 

 

ظاهر و محیط اصلی برنامه

کاربر این برنامه هنگام ورود به آن به صفحه اصلی هدایت خواهد شد که در این قسمت گزینه‌های متنوعی به چشم میخورند. در قسمت بالایی صفحه اصلی، اسلایدر برنامه قرار گرفته است و کاربر از طریق آن میتواند تا از جدیدترین چالش‌ها و اخبارهای متنوع در مورد برنامه مطلع شود. میانه صفحه اصلی نیز محل قرارگیری بخشی است که کاربر را به سمت ساخت عکس جدید هدایت می‌کند و در قسمت زیرین آن گزینه‌های برترین‌ها، پروژه‌ها و تصاویر قرار دارند.

 

 

در قسمت پایینی صفحه اصلی نیز گزینه‌هایی مانند تنظیمات، چالش‌ها و آموزش قرار گرفته‌اند که نه تنها تعدد آن‌ها ظاهر صفحه اصلی را شلوغ نکرده است، بلکه استاندارد و مدرن بودن آن باعث شده تا کاربر برنامه به همه قسمت‌های آن دسترسی سریع داشته باشد. وجود حالت شب و روز برای تغییر قالب گرافیکی این اپلیکیشن نیز در دسترس بوده که برای ظاهر ساده و زیبای آن یک امتیاز مثبت محسوب میشود.

هرچند که استفاده و گشت و گذار در محیط برنامه به آسانی صورت خواهد گرفت، اما بخشی به نام آموزش نیز در برنامه وجود دارد که به‌وسیله آن می‌توان به برنامه و امکانات آن مسلط شد.

 

چالش‌ها

قبل از پرداختن به قابلیت‌های اصلی این برنامه باید به این نکته اشاره کرد که در متن نگار، طبق ایام مناسبت‌های خاص، شاهد چالش‌های جالبی هستیم که برای کاربران آن در نظر گرفته میشود و به برترین طرح‌ها جوایزی اهدا خواهد شد.

 

ساخت عکس‌نوشته جدید

کاربر برای آشنایی با بخش ساخت عکس نوشته جدید، تنها کافی است که وارد آن شده و یک بار گزینه‌های آن را با دقت ببیند. در این بخش سه زبانه اصلی یعنی برچسب، زمینه و متن قرار دارند. کاربر برای شروع ساخت یک عکس ابتدا باید متن یا عکس مورد نظر خود را وارد کرده و با استفاده از علامت + و متن جدید، برای وارد کردن متن اقدام کند. کافی است از زبانه متن، را انتخاب کرده و آن‌را تایپ نماید. سپس به‌وسیله ابزارهایی نظیر چکامه، فونت‌ها، سایز متن، رنگ متن و ده‌ها ابزار دیگر میتوان به ویرایش متن مدنظر پرداخت.

 

 

فونت‌ها

بخش فونت متن‌نگار خود شامل چندین و چند بخش جذاب میشود. در این بخش فونت‌های فارسی، انگلیسی‌، سمبل‌ها و فونت‌های شخصی قرار دارند و بخشی به نام مورد علاقه‌ها مسئولیت جمع‌آوری فونت‌های گلچین شده شما را خواهد داشت. به وسیله قابلیت فونت‌های شخصی قادر خواهید بود تا فونت‌های مورد علاقه خود را از اینترنت دانلود کرده و به این برنامه اضافه کنید.

 

 

 سپس از زبانه پس زمینه باید عکس مورد نظر خود را از گالری شخصی و یا آنلاین که شامل چندین و چند عکس پیش‌فرض هستند، انتخاب کنید. در گام بعدی باید به ویرایش عکس مورد نظر خود بپردازید.

 

برچسب‌ها

زبانه‌ی برچسب که یکی از کارآمد ترین بخش‌های اپلیکیشن متن نگار است، شامل برچسب‌‌های بسیار متنوعی نظیر لوگوهای شبکه‌های اجتماعی و صدها استیکر مختلف پر کاربرد در آن‌ها میشود که میتوان از آن‌ها در عکس نوشته مورد نظر استفاده کرد. در پایان و بعد از ساخت عکس میتوان آن را به صورت مستقیم و با فرمت دلخواه؛ ذخیره در پروژه، ذخیره در گالری و یا ارسال کنید. پس از ذخیره نیز میتوانید عکس خود را به صورت مستقیم در شبکه‎های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

 

در زمینه ابزارهای موجود برای ویرایش عکس، با توجه به امکاناتی که این برنامه در اختیار کاربر خود قرار میدهد، متن‌نگار یکی از قوی‌ترین و پرکاربرد ترین برنامه‌های ویرایش عکس خواهد بود و نقطه قوت اصلی این برنامه نیز به همین بخش مربوط میشود.

از دیگر بخش‌های این برنامه می‌توان به برترین‌ها، پروژه‌ها و تصاویر اشاره کرد. بخش برترین‌ها شامل عکس‌‌های ارسالی کاربران برنامه است که پس از منتصب شدن به این عنوان در این قسمت قرار داده میشوند تا در دسترس عموم کاربران قرار بگیرند. بخش پروژه‌ها مربوط به تصاویری است که به مانند فایل‌های PSD‌ ذخیره شده‌اند تا در صورت نیاز پس از مدتی هم بتوان به ویرایش آن‌ها پرداخت. آخرین بخش که تصاویر نام دارد، تمامی تصاویر ذخیره شده هر کاربر را در خود جای داده تا به سهولت در دسترسشان باشد.

 

جمع بندی

در مجموع برنامه متن‌نگار با فراوانی امکاناتی که در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد، به شایستگی به یکی از برترین برنامه‌های مربوط به ساخت و طراحی عکس تبدیل شده و همواره طراح آن در حال ارتقاء کیفیت آن است. امید است که اندک ضعف‌های این برنامه نظیر نبود دکمه‌های بازگشت به عقب و یا اصطلاحاً Undo ، Redo در نسخه‌های بعدی آن برطرف شود.

دریافت از کافه بازار

نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار، خالق عکس نوشته‌های شما

نقد و بررسی اپلیکیشن متن نگار، خالق عکس نوشته‌های شمادریافت از کافه بازار

محصولات محبوب خود را از طریق ایمیل reviews@asreertebat.com و یا از طریق تلگرام به ما معرفی کنید.

4.5عالی

درج دیدگاه

بررسی بازی