سرویس ابر همراه اول در تله‌کام چهاردهم معرفی شد

سرویس ابر همراه اول در تله‌کام چهاردهم معرفی شد

در ايران تله‌كام ۲۰۱۳، همراه اول علاوه بر سرویس‌های فعلی، با ۱۵ سرويس جديد به استقبال بازديدكنندگان رفته است. همچنين ارائه بيش از ۱۰۰۰ سرويس پيامكي، ۱۰سرويس جديد بر بستر ‌MMS، معرفي سرويس پنجره و ابر همراه اول، معرفي شش نرم‌افزار كاربردي جديد و ارائه بيش از 12 هزار آواي انتظار جديد، از ديگر برنامه‌هاي اپراتور اول برای نمايشگاه امسال است.
محمدرضا سوهانیان، مدیرکل خدمات ارزش افزوده شرکت ارتباطات سیار ایران‌، از عرضه دو اپلیکیشن مبتنی بر GPRS همراه اول در نمایشگاه تله‌کام چهاردهم خبر داد و گفت: «برنامه کاربردی «راهت» را عرضه کردیم که یک برنامه مکان‌یاب بسیار کامل است و مشترکان می‌توانند در نمایشگاه به صورت بلوتوث و رایگان دریافت کنند. اول آبان‌ماه این برنامه را به طور رسمی و تجاری عرضه خواهیم کرد. اپلیکیشن «قاصدک» را هم داریم که مجموعه اطلاعات هویتی افراد را یکجا جمع می‌کند و این هم بر اساس GPRS است و در حال حاضر برای گوشی‌های اندرویدی به طور رایگان عرضه شده است.»
سوهانیان با بیان اینکه برای نمایشگاه سعی کردیم در کنار عرضه خدمات جدید، خدمات قدیمی را به طور طبیعی توسعه دهيم، گفت: «برای مثال خدمات پیامکی سال گذشته حدود 300 سرویس داشتیم که امسال به 1200 سرویس رسیده است. همچنين سه هزار آوای انتظار داشتیم که به 13 هزار رسید. حدود 10 سرویس جدید MMS عرضه کردیم و سرویس‌های USSD طراحی شد، اما ترجیح دادیم در نمایشگاه به این دلیل که آمادگی لازم را نداشتیم، لانچ نکنیم.»باشگاه طرفداران استقلال و پرسپولیس نیز از دیگر خدماتی است که همراه اول امسال به هواداران این دو باشگاه عرضه کرده است و خدماتی مانند جمع‌آوری کمک به باشگاه، خدمات پیامکی و یکسری خدمات هواداری که به‌ازای هر برد باشگاه در مسابقات مختلف، هواداران برخی تخفیف‌ها از همراه اول دریافت می‌کنند.به گفته سوهانیان، از آنجایی‌که خدمات ما طی سال‌ها بسیار متنوع است توانستیم امسال آنها را در دسته‌های مختلفی قرار دهیم. برای مثال 120 سرویس در حوزه سلامت داریم که حدود 70 تای آنها به طور مشخص به وزارت بهداشت و درمان است. مدیرکل خدمات ارزش افزوده همراه‌اول با بیان اینکه تعریف سرویس‌های جدید بر اساس نیاز مخاطب صورت می‌گیرد، افزود: «‌برای کاربر شفاف شده است که برای پاسخ دادن به نیازهایش روی تلفن همراه سرویس‌هایی وجود دارد. از سوی دیگر برخی از مراکز و سازمان‌ها هستند که قدرت ابزار موبایل را می‌‌شناسند و برای اطلاع‌رسانی یا آموزش مردم از این بستر استفاده می‌کنند. ما تلاش می‌کنیم بازار را متوجه چنین بستری کنیم تا با بهره‌گیری از آن گروهی نیازهایشان را برطرف کنند و گروهی هم به تعریف سرویس جدید بیندیشند.»ایران تله‌کام 2013 همراه اول علاوه بر سرویس‌های فعلی، سرویس موسوم به پنجره را در نمایشگاه عرضه کرده است که تا دو ماه آینده به طور رسمی در بازار لانچ خواهد شد. سوهانیان با بیان این مطلب، گفت: «پنجره خدمات مبتنی بر سیم‌کارت است و در واقع پورتال سیم به حساب می‌آید. علاوه بر اینکه می‌توانیم سرویس‌های دیگری را روی آن لانچ کنیم و در حال حاضر فعال‌سازی سرویس‌های مختلف را روی آن انجام می‌دهیم. از آنجایی‌ که باید روی سیم‌کارت‌های مشترکان نصب شود، تا دو ماه عرضه عمومی آن را خواهیم داشت.»سوهانیان همچنین با اشاره به اینکه برنامه‌‌ای در زمینه CLOUD داریم که پس از نمایشگاه عرضه خواهیم کرد، گفت: «اکنون امکان پشتیبا‌ن‌گیری برخی از اطلاعات گوشی را فراهم کردیم که البته استفاده کامل‌تر که امکان به اشتراک‌گذاری مطالب و گرفتن فایل پشتیبانی از تمام فایل‌هاست تا دو تا سه ماه آینده فراهم خواهد شد. ما سرویس را فراهم می‌کنیم، اما تا زمانی‌ که پهنای باند مناسب عرضه نشود، امکان ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری فایل‌های حجیم فراهم نمی‌شود. اکنون دیتاهای روی تلفن همراه مانند شماره‌تماس‌ها و پیامک‌ها امکان‌پذیر است.»