واگذاري تلفن ثابت اعتباري در استان البرز

محمدرضا بيدخام، معاون بازاريابي و فروش شركت مخابرات استان تهران، در دومين روز از برگزاري نمايشگاه بين‌‍‌المللي تله‌كام، از واگذاري تلفن ثابت اعتباري از اواخر ماه جاري در استان البرز خبر داد.
وي گفت: «واگذاري تلفن ثابت اعتباري تا اواخر مهرماه در شهر كرج آغاز مي‌شود و متقاضيان با مراجعه به سايت شركت مخابرات مي‌توانند براي دريافت اين خدمت ثبت‌نام كنند. بحث فني اين امر به‌طور كامل انجام شده و شيوه درگاه پرداخت آن هم تا هفته آينده مشخص خواهد شد.»
معاون بازاريابي و فروش شركت مخابرات استان تهران با اشاره به اينكه حدود هفت ميليون مشترك تلفن ثابت و450 هزار مشترك اينترنت در شهر تهران وجود دارد، افزود: «در حال حاضر، اينترنت در شهر تهران به صورت نامحدود واگذار مي‌‌شود، اما با توجه به برنامه‌هاي آتي شركت قرار است كه از اواخر مهرماه اينترنت به صورت حجمي واگذار شود. در اين راستا واگذاري اينترنت به صورت حجمي در استان البرز از دهم مهرماه انجام مي‌شود.» وي درخصوص سامانه مديريت ارتباط با مشتري شركت مخابرات استان تهران گفت: «شماره 2020 سامانه مديريت ارتباط با مشتري اين شركت است كه مشتركان از اين طريق مي‌توانند به طور 24 ساعته از خدمات ارايه شده استفاده كنند. تاكنون پرداخت‌هاي غيرحضوري و به‌ويژه قبوض تلفن ثابت از طريق سامانه 1818 انجام مي‌شد، اما شركت مخابرات استان تهران اخيرا سامانه 2000 را راه‌اندازي كرده كه ارتباط با اين شماره رايگان است و مشترك براي آن هزينه‌اي پرداخت نمي‌كند. مشتركان از طريق اين سامانه مي‌توانند پرداخت تلفن ثابت را بدون نياز به شناسه قبض انجام دهند و همچنين قبوض آب، برق و گاز خود را با توجه به تعاملي كه با شبكه بانكي صورت گرفته، از طريق شبكه بانكي پرداخت كنند.» بيدخام در ادامه گفت: «به‌تازگي شارژ اعتباري همراه اول نيز راه‌اندازي شده كه مشترك مي‌تواند به صورت Top Up براي شارژ تلفن همراه اول خود اقدام كند.» او به ايجاد سامانه پرداخت جرايم راهنمايي و رانندگي و عوارض شهرداري نيز اشاره كرد و گفت: «با سازمان‌هاي ذي‌ربط در حال مذاكره هستيم تا اين خدمت هم به مردم شهر تهران ارايه شود. در بحث خدمات الكترونيك هم مشتركان با مراجعه به سايت شركت www.tci.ir  مي‌توانند از 15 خدمت ارايه شده از جمله ثبت‌نام تلفن ثابت، صدور قبض المثني، پرداخت اينترنتي قبوض، تغيير مكان و ... استفاده كنند. درخصوص شبكه هوشمند هم مشتركان به‌سادگي مي‌توانند با گوشي تلفن همراه خود از هفت سرويس شركت مخابرات استفاده كنند.»
وي با تاكيد بر جمع‌آوري خطوط PCM گفت: «در صورت جمع‌آوري این خطوط، كيفيت خدمات شركت مخابرات نیز افزايش خواهد يافت، اما شرايط اجتماعي و اقتصادي حاكم بر جامعه از جمله تحريم محدوديت‌هايي ايجاد كرد كه سبب شده تا اين لحظه اين طرح محقق نشود؛ چراكه هم شركت و هم مشتركان ذي‌نفع خواهند بود.» بيدخام افزود: «در حال حاضر واگذاري تلفن ثابت در ظرف يك يا دو هفته به‌عنوان واگذاري به‌روز در نظر گرفته مي‌شود و مي‌توان گفت علت اصلي تاخير در واگذاري به خود مشتركان بازمي‌گردد؛ چراكه 50 درصد صف انتظاري كه در حال حاضر وجود دارد، به دليل آدرس اشتباه مشتركان و مشكلاتي از اين دست بوده است.»