داتک: مسئولان رانژه مخابرات از ورود شرکت‌ها جلوگیری می‌کنند

یکی دیگر از معدود شرکت‌های PAP‌ حاضر در تله‌کام چهاردهم، شرکت داتک بود که با سرویس‌های ارزش‌ افزوده جدید در نمایشگاه حضور داشت. گفت‌‌وگو با الهام قانعی، سرپرست بخش بازاریابی شرکت داتک پس از مسائل مربوط به کیفیت برگزاری تله‌کام، به سرویس‌های جدید داتک برای کاربران ADSL این برند منتهی شد.
 به‌عنوان سوال نخست، نحوه برگزاری نمایشگاه امسال را با توجه به حضور کم‌رنگ شرکت‌های PAP چگونه ارزیابی می‌کنید؟
از دیدگاه ما نمایشگاه امسال به نحو مطلوبی برگزار شد، اما با توجه به شرایط اقتصادی جاری در کشور، حضور شرکت‌های PAP شاید اندکی کم‌رنگ‌تر از سال‌های پیش است. از نگاهی دیگر نیز با توجه به اینکه بار اصلی این نمایشگاه به حوزه‌های مخابراتی مرتبط است، ممکن است بسیاری از شرکت‌‌ها، انرژی اصلی خود را برای حضور پربارتر در الکامپ ذخیره کرده باشند.
 ظاهرا حوزه‌های مخابراتی به زمینه کاری شما بیشتر نزدیک است.
حضور شرکت‌‌هایی نظیر داتک در نمایشگاه الکامپ کاملا لازم و اجباری است و با اینکه از نظر ما حضور در هر دو نمایشگاه مهم تلقی می‌شود، اما ممکن است برخی از شرکت‌ها ترجیح دهند که بیشتر بر الکامپ تمرکز کنند.
 با این همه با توجه به تمرکز الکامپ بر قطعات سخت‌افزاری و رویکرد مخابراتی تله‌کام، باز هم زمینه برای فعالیت بیشتر PAPها در تله‌کام ظاهرا فراهم‌تر از الکامپ است.
با درنظر گرفتن چارچوب ارائه سرویس برای شرکتی نظیر داتک که هم در حوزه خدمات ارزش افزوده (Value- added) و هم در بستر انتقال پهنای باند و موارد دیگری از این دست فعالیت می‌کند. این حضور منطقی است، اما برای برخی دیگر از شرکت‌ها که تنها به‌عنوان یک ISP شناخته می‌شوند یا تنها روی یکی از سرویس‌های مرتبط نظیر ADSL، وای‌مکس یا پهنای باند در سطح محدود تمرکز کرده‌‌اند، حضور یافتن در تله‌کام با توجیه چندانی ظاهرا همراه نبوده است.
 چه سرویس‌های جدیدی به‌جز مبحث اینترنت پرسرعت ADSL توسط شرکت داتک در دسترس کاربران قرار گرفته است؟
پهنای باند اختصاصی از طریق تجهیزات Point-to-Point و اسکای‌فایبر یکی از سرویس‌های با کیفیت داتک است که برای ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی بسیار مناسب به نظر می‌رسد. سرویس دیگری که به‌تازگی در مجموعه داتک استارت خورده است، سرویس اسکای‌نت نام دارد که از طریق آن امکان ارتباط بین تمام ارگان‌ها و سازمان‌های دارای شاخه‌های مختلف و زیرمجموعه‌های متعدد در سطح شهر که هر کدام دارای شبکه لوکال داخلی هستند از طریق بستر ارتباطی داتک‌‌تله‌کام فراهم می‌شود. امنیت و سرعت بالا از جمله مزایای اصلی این شیوه اتصالی جدید است که در حقیقت نوعی از اینترانت داخلی بین شبکه‌های لوکال سازمانی برقرار می‌کند. پس برقراری این شبکه برخی از سرویس‌های ارزش افزوده همچون VoIP بر این بستر قابل ارائه خواهد بود.
 سرویس اسکای‌فایبر شرکت داتک واجد چه ویژگی‌ها و امکاناتی است؟
پایه اصلی سرویس Sky Fiber را پهنای باند اختصاصی تشکیل می‌دهد، اما تجهیزات حاضر در آن اندکی با فناوری Point-to-Point متفاوت است؛ جایی‌که با بهره‌‌گیری از بستر فرکانسی ایزوله از تداخل فرکانسی پرهیز می‌شود. بنابراین مشکلاتی که باعث قطع و وصلی در پهنای باند اختصاصی سایر شرکت‌های می‌شود در این فناوری وجود ندارد.
 با توجه به نمایش بازی کانتر در غرفه داتک، آیا این شرکت اقدام به ارايه سرور Game برای کاربران کرده است؟
البته شرکت، اقدام به ارايه سرور گیم نکرده و بازی مذکور را به‌صورت یک سرویس VASP برای مشترکات داتک ارائه می‌دهد؛ جایی‌که پس از وصل شدن کاربران به این سرویس از طریق سرور داتک بدون استفاده از بستر اینترنت، امکان بازی آنلاین برای کاربران بدون از دست رفتن اطلاعات (Packet loss) و تاخیر در انتقال اطلاعات وجود خواهد داشت.
 سرعت اینترنت کاربران تاثیری در کیفیت بازی از این طریق ندارد؟
به‌دلیل انجام بازی از طریق گیت‌وی شرکت داتک،‌ پایین بودن سرعت اینترنت کاربران تاثیر ملموسی از خود بر جای نمی‌گذارد و همه کاربران بدون توجه به سرعت پایه اینترنت امکان بازی از این طریق را خواهند داشت.
 سرور مذکور برای همه بازی‌های بهینه‌سازی شده است یا اینکه تنها از برخی بازی‌های پیش‌فرض پشتیبانی می‌کند؟
این سرویس به‌صورت پایلوت در حال حاضر روی بازی کانتر استرایک اجرا شده، اما در صورت دریافت بازخورد مناسب از سوی کاربران امکان افزودن بازی‌های دیگر به این سرویس نیز وجود دارد.
 یکی از مشکلات و گله‌های همیشگی کاربران ADSL از سرویس شرکت‌های بزرگی همچون داتک، تاخیرهای فراوان در دسترسی به خدمات این شرکت‌ها است. شما به‌عنوان یکی از این شرکت‌ها علت اصلی، تاخیر ایجاد شده را در چه مواردی می‌بینید؟
نبود تعامل کافی بین مراکز مخابراتی و شرکت‌های PAP با توجه به حضور مستقیم مخابرات در تامین سرویس ADSL علت اصلی این‌گونه تاخیرها به حساب می‌آید. از سوی دیگر، وابستگی شرکت‌های PAP برای ارائه سرویس به مراکز مخابراتی، نبود پورت کافی و حضور بستر فیبر و PCM از دیگر مشکلاتی است که در این زمینه وجود دارد. در زمینه رانژه کردن نیز همکاری لازم بین شرکت‌های مخابراتی و شرکت‌های PAP وجود نداشته و در برخی موارد مسئولان رانژه مخابرات حتی از ورود کارکنان شرکت‌ها به بخش مربوطه جلوگیری کرده و پس از ایجاد مشکل در خطوط نیز دسترسی کافی برای شرکت‌ها موجود نیست.