سرویس پیامک‌های انبوه مگفا در تله‌کام

شرکت مگفا با اینکه برای نمایشگاه تله‌کام امسال سرویس جدیدی نداشت، اما به معرفی سرویس‌های متنوع در زمینه پیامک‌هاي انبوه خود پرداخت.
سیدهادی راستگو حقی، سرپرست تحقیق و توسعه واحد سیستم‌های ارتباطی شرکت مگفا گفت: «مجموعه‌ای از سرویس‌های پیام‌دهی تحت وب را در قالب دو سرویس نرم‌افزاری با واسط کاربری ساده در اختیار کاربران قرار دادیم که بر همین اساس پکیج اول پیام‌دهی دارای سرویس‌های ارسال پیامک به یک یا چند نفر، ارسال پیامک به یک یا چند گروه از افراد، بر اساس تاریخ از پیش تعیین‌شده است. پکیج دوم نیز علاوه بر اینکه تمامی سرویس‌های پکیج اول را داراست، از سرویس‌های برگزاری مسابقه یا نظرسنجی با کمک پیامک به صورت گزینه‌ای برخوردار است.»او افزود: «کاربران با استفاده از واسط کاربری ساده پیامک‌های ارسالی خود را مشاهده می‌کنند و می‌توانند وضعیت پیامک‌های ارسالی را از لحاظ رسیدن به پیامک‌ها به مخابرات و همین‌طور رسیدن پیامک‌ها به گوشی کنترل کنند. امکان گزارش‌گیری با خروجی فایل اکسل نیز وجود دارد.»راستگو حقی با بیان اینکه ما بر اساس بانک اطلاعاتی که خود مشتریان دارند کار می‌کنیم، افزود: «یعنی هر نهاد یا سازمانی که قصد داشته باشد از خدمات پیامک انبوه ما استفاده کند، ابتدا محتوای مورد نظرش را ارائه می‌کند. پس از اینکه مورد تایید واقع شد، بستر لازم در اختیار وی قرار می‌گیرد تا پیامک را به شماره تماس‌هایی که مورد نظر خودش است، ارسال کند و ما هیچ دخالتی در زمینه شماره تماس‌ها نداریم.»
او افزود: «اغلب مشتری‌های ما نهادها، شرکت‌ها، سازمان‌های بزرگ و کوچک و صاحبان اصناف و مشاغلی هستند که خود بانک اطلاعاتی از شماره تماس اعضا یا مشتریان‌شان را دارند و بر اساس آن پیامک‌های انبوه می‌فرستند. همین‌طور صداوسیما از جمله مشتریان ماست که از طریق رادیو و تلویزیون مسابقات نظرسنجی برگزار می‌کند و خود افراد به سامانه پیامک ارسال می‌کنند و سرویس‌های ما قادرند پیامک‌های دریافت‌شده را پردازش کنیم و نتیجه را در قالب نمودارهای مختلف و فایل اکسل عرضه کنیم.»

از موبازی تا موفایل

خبر

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه