یارا، یار جدید بازیکنان
یارا از جمله شرکت‌هایی به ‌حساب می‌آید که در زمینه ساخت بازی و به‌خصوص بازی‌های Casual فعالیت می‌کند. بازی‌های این شرکت بیشتر تحت‌ پلتفرم‌های اندروید و iOS عرضه می‌‌شوند و شركت در زمینه بازی‌های آنلاین‌ نیز فعالیت‌هایی انجام می‌دهد. بازی‌های این شرکت توسط موتور Unity ساخته می‌شوند و در فروشگاه‌های مختلف به‌فروش می‌رسند. به‌زودی نیز بازی‌های آنها با عرضه روی CD‌ نیز در بازار پخش می‌شوند و می‌توان به‌صورت آنلاین و با مراجعه به فروشگا‌ه‌هایی مانند بازار نیز بازی‌های این شرکت را خریداری کرد.شرکت رایا به‌تازگی همکاری با رایتل آغاز کرده است. رایتل قصد راه‌اندازی یک‌Game Center‌ را دارد و این شرکت در این بخش‌ با آنها همکاری داشته است. این Game Center‌ باعث شده امتیاز تمام بازیکنانی که وارد آن می‌شوند در سیستم ذخیره شود و این موضوع حالت رقابتی هیجان‌انگیزي را در بین بازیکنان به‌وجود می‌آورد. بازیکنان می‌توانند در هر لحظه به اطلاعات دیگر کاربران حاضر در Game Center‌ دسترسی داشته باشند. همچنین می‌توان بازی‌ها را به‌راحتی از این مرکز دانلود کرد و پهنای باند خوب رایتل نیز این امکان را فراهم کرده كه بتوان به‌راحتی بازی کرد. استقبال کاربران از سرویس‌های این شرکت قابل ملاحظه بوده، اما پیشرفت این سیستم به همکاری با شرکت‌های دیگری نیز نیاز دارد که بتوان از بازی‌های آنها روی این شبکه استفاده کرد. بیشتر بازی‌های طراحی شده برای Game Center این قابلیت را دارند که بازیکنان بتوانند آنها را به‌صورت چندنفره بازی کنند. در آینده قرار است بازی‌های مختلفی برای این سیستم راه‌اندازی شود.

پیامک‌های انبوه روی سکوی قانون
بانک اطلاعاتی شرکت‌های ارايه‌دهنده خدمات پیامک انبوه در سال گذشته با حاشیه‌های بسیاری روبه‌رو بود. سعیده رضایی، سرپرست فروش شرکت رهیاب رایانه‌گستر که یکی از شرکت‌های ارايه‌دهنده پیامک‌های انبوه در کشور است، در خصوص بانک اطلاعاتی که پیامک‌های انبوه بر اساس آنها ارسال می‌شود، گفت: «طبق قوانین ما مجاز نیستیم تا شماره‌هایی را که از طریق مخابرات در اختیارمان قرار می‌گیرد، به مشتریان‌مان ارايه کنیم. آنها فقط سفارش پیامک انبوه می‌کنند و ما هم طبق مقررات وضع شده برایمان محتوای مورد نظرشان را به صورت پیامک در تعداد زیاد برایشان ارسال می‌کنیم.»
او با بیان اینکه شرکت‌های پیامکی تنها اطلاعات تماس را بر اساس کد پستی از اپراتورها دریافت می‌کنند، گفت: «این ذهنیت که برخی از افراد دارند که ما بانک اطلاعاتی از شماره تماس‌ها با جزئیاتی مانند سن و جنسیت و شغل افراد داریم نادرست است. طبق قانون ما اجازه داشتم چنین اطلاعاتی را نداریم.»

از موبازی تا موفایل

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه