وزارت ارتباطات تمام‌قد پای الکامپ ایستاد

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با میانجی‌گری میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و وزارت صنعت، معدن و تجارت توانست بزرگ‌ترین نمایشگاه فاوای کشور را از حالت رکود و سکون سال‌های قبل در آرود، حالا تمام‌قد پای برگزاری آن ایستاده است و همه شرکت‌های زیرمجموعه خود را راهی این نمایشگاه کرده است.
مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان تاثیرگذارترین نهاد در حوزه فناوری اطلاعات به همراه تمامی سازمان‌ها و شركت‌های تابعه در نوزدهمین نمایشگاه الكامپ حضور خواهد یافت.
اپراتورهای دارای مجوز از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مانند اپراتور اول، همراه اول، اپراتور دوم تلفن همراه و اپراتور سوم تلفن همراه از دیگر حاضران در این نمایشگاه خواهند بود.
همچنین ‌با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران به نمایندگی وزارت ارتباطات، نمایندگان دستگاه‌های دولتی ارايه‌كننده خدمات الكترونیكی در تمامی بخش‌ها نیز در نوزدهمین نمایشگاه الكترونیك، ‌كامپیوتر و تجارت الكترونیكی حضور خواهند یافت.
شركت‌ها و سازمان‌های حاضر در این نمایشگاه، خدمات خود را در حوزه دولت الكترونیكی به مردم عرضه می‌كنند تا مردم با آخرین تلاش‌ها و دستاوردهای به دست آمده در این بخش آشنا شوند.
عرضه تلاش‌های انجام‌شده در حوزه شبكه ملی اطلاعات،‌ نرم‌افزارهای متن باز و سیستم عامل تولید شده در این بخش و معرفی خدمات مركز ماهر و نما در مجموعه سازمان فناوری اطلاعات ایران، از جمله برنامه‌های غرفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
همچنین در این نمایشگاه،‌ فعالیت‌های انجام‌شده در خصوص استاندارد بین‌المللی كدگذاری جهت تمایز اشیا در فضای مجازی نیز به مخاطبان عرضه خواهد شد.
خدمات الكترونیكی پست‌بانك، ‌پست و چگونگی رسیدگی به شكایات در حوزه فناوری اطلاعات، از دیگر برنامه‌های وزارت ارتباطات در طول برگزاری نوزدهمین نمایشگاه الكامپ است.
بر اساس این گزارش،‌ وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات به‌منظور ایجاد فضای تعامل و آموزش در روزهای نمایشگاه اقدام به برگزاری 17 کارگاه آموزشی با عناوین متنوع نظیر «نحوه نظارت هوشمند بر سرویس‌های فناوری اطلاعات»، «آشنایی با موتورهای جست‌وجو»، «زیرساخت حقوقی دولت الكترونیكی»، «رایانش ابری و مهاجرت به آن»، «معرفی جنبه‌های فنی و اقتصادی شبكه‌های توزیع محتوی» و «نرم‌افزارهای آزاد/متن باز در آیینه دولت» كرده است.
نوزدهمین نمایشگاه الكترونیك،‌ كامپیوتر و تجارت الكترونیكی، امسال از 14 تا 17 آذرماه در فضایی نزدیک به 25 هزار مترمربع با حضور 593 شرکت در محل دايمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.