سیستم رای‌گیری مکانیزه وزارت کشور در نمایشگاه الکامپ

ارايه عملی سیستم‌های رای‌گیری الکترونیک، از جمله برنامه‌های اصلی وزارت کشور برای حضور در نوزدهمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک است.
امیر شجاعان، ريیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور با اعلام این خبر، از همه علاقه‌مندان به آشنایی با سیستم اخذ رای الکترونیک در کشور خواست تا ضمن بازدید از غرفه وزارت کشور در نمایشگاه الکامپ 19، در عمل با این سیستم و چگونگی استفاده از آن آشنا شوند.
شجاعان، ارايه انواع خدمات الکترونیکی در حوزه ماموریت‌های وزارت کشور از جمله خدمات استانداری‌ها، شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، ثبت احوال، مدیریت بحران و واحدهای ستادی وزارت کشور را از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه در نمایشگاه نوزدهم الکامپ برشمرد.
او در زمینه توسعه دولت الکترونیک، با اشاره به هماهنگی به‌عمل آمده بین وزارت کشور و مجموعه‌های برگزارکننده نمایشگاه، از برگزاری نظرسنجی مردمی نمایشگاه و دریافت نقطه نظرات مردم نسبت به نحوه حضور نزدیک به 400 شرکت حاضر در نمایشگاه و انتخاب 10 شرکت برتر، با استفاده از سیستم رای‌گیری الکترونیک از سوی وزارت کشور خبر داد.
بر اساس اعلام شجاعان، شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، علاوه بر اعلام نظر راجع به نمایشگاه و محتوای آن، عملا با سیستم رای‌گیری الکترونیک آشنا می‌شوند.
نوزدهمین نمایشگاه الکامپ، طی روزهای 14 تا 17 آذرماه جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و غرفه وزارت کشور در سالن شماره 6 این نمایشگاه دایر خواهد بود.
همچنین شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مکانیزه این نمایشگاه که از سوی وزارت کشور اجرا می‌شود، روزانه بر اساس قرعه کشی، به‌رسم یادبود از جوایزی بهره مند می‌شوند.