اینفوتک سرویس پرداخت 770 را معرفی کرد

شرکت اینفوتک، سرویس پرداخت جدیدی را بر بستر USSD با کد *770# در نمایشگاه الکامپ معرفی کرد.
به گزارش عصر ارتباط، این شرکت بعد از سال‌ها غیبت، امسال با حضور در این نمایشگاه، محصول جدید بانکی خود را رونمایی کرد.
هدف اصلی این شرکت برای حضور در نمایشگاه الکامپ، رونمایی محصول جدیدی با نام و نشان تجاری پرداخت 770 و ایجاد تحول در حوزه پرداخت است.
سرویس پرداخت 770 متکی به پیامک و اینترنت نیست و خدمات را با استفاده از تکنولوژی USSD ارايه می‌دهد و بستری را با همکاری اپراتورها ایجاد می‌کند تا کاربر بتواند خدمات مورد نیاز خود را با استفاده از ارتباطی که با شرکت‌های PSP برقرار خواهد شد، دریافت کند.
همچنین این پرداخت نوعی سرویس بر بستر تلفن ‌همراه ایجاد کرده است که در کشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار گرفته و به‌تازگی وارد صنعت بانکداری ایران شده است.
پیش از این 10 بانک مختلف سرویس‌های مبتنی بر USSD را عرضه کرده بودند. اینفوتک نیز سرویس جدیدی را در اختیار کاربران قرار داده است که موضوعات امنیت و فنی جزو مزیت‌های‌ جدید و اصلی این سرویس خواهد بود تا کاربران تجربه بهتری از این سرویس داشته باشند.
در سال‌های گذشته، مشتریان اینفوتک بانک‌ها،‌ موسسات مالی و اعتباری و موسسات بزرگ بودند، اما با توجه به سرویس‌های جدید و فعالیت با شرکت مبناکارت، سعی در ارايه خدمات نوین برای رفاه حال کاربران در حوزه خدمات پرداخت دارد.
USSD نوعی زیرساخت است که به تمام کاربران و استفاده‌کنندگان اجازه خواهد داد تا با استفاده از تلفن‌همراه خود در هر نقطه‌ای که قرار دارند بتوانند بدون نیاز به بسترهای اینترنت و سایر پورت‌های توسعه‌یافته‌ای که وجود دارد، خدماتی را از جمله پرداخت قبض، استعلام موجودی کارت، خرید شارژ، خدمات و سرویس‌های جدیدی که ارائه خواهد شد انجام دهند.
مازیار مواج، مدیر ارشد پروژه‌های شرکت اینفوتک و مدیر PSP شرکت مبناکارت آریا در رابطه با بخش‌های مختلفی که باید در ارايه یک سرویس وجود داشته باشد، گفت: «اولین جنبه این است که هر شرکت باید با استفاده از ابزاری که در اختیار دارد بتواند علاوه بر سرویس‌های موجودی، شارژ و غیره در ارايه سرویس خود با ایجاد سرویس‌های پذیرندگی تفاوت ایجاد کند و جنبه دیگر روش ارايه سرویس به کاربران است. با توجه به دریافت سرویس مشابه کاربران نهایی، ارايه‌دهنده سرویس می‌تواند امنیت سرویس‌ها را به‌گونه‌ای افزایش دهد که سرویس‌های دیگر دارای این امنیت بالا نیستند.»
یکی از مهم‌ترین مسایل درخصوص امنیت این سامانه، استفاده از HSM است. این دستگاه در اصل برای مدیریت رمزنگاری و رمزگشایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزو دستگاه‌های جداناپذیر تمام شبکه‌های پرداخت در دنیا است. بدون درنظر‌گرفتن HSM در یک شبکه پرداخت نمی‌توان برای شبکه مورد نظر امنیتی را درنظر گرفت، به این دلیل که در هر صورت امکان از دست‌رفتن امنیت اطلاعات محرمانه از جمله رمز و شماره کارت وجود خواهد داشت.
کیوان بشاش، مدیر محصول شرکت اینفوتک نیز درخصوص ویژگی‌های این محصول گفت: «این سامانه دارای ویژگی ذخیره‌سازی اطلاعات کارت‌های مشتریان است و کاربران با برقراری اولین ارتباط و وارد کردن شماره کارت، اطلاعات‌شان به‌صورت خودکار در سامانه ذخیره می‌شود و سپس با استفاده از تکنولوژی توکن،‌ شماره کارت رمزنگاری شده در سیستم ذخیره خواهد شد.»
او افزود: «پس از انجام تمام این مراحل، دیگر هیچ شماره کارتی به‌صورت خوانا و رمزنگاری شده در سیستم جا‌به‌جا نمی‌شود و توکن کارت که همان نقش شناسه را در انتقال خدمات ایفا می‌کند، در سیستم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به همین دلیل در هر شرایطی اگر کاربری به‌جز کاربر حقیقی توانایی دسترسی به اطلاعات را داشته باشد، اطلاعات مهم و محرمانه همچنان محفوظ خواهند ماند.»
بشاش گفت: «مواردی که از نظر کاربران جزو گزینه‌های امنیتی محسوب می‌شود، حفظ امنیت رمز و شماره کارت در ارسال از طریق تلفن همراه و ایجاد امنیت با رعایت استانداردهای بین‌المللی است که در تمام شبکه‌های پرداختی دنیا و شرکت‌های بزرگ به‌صورت اجباری مورد استفاده قرار گرفته است.»
او افزود: «در این سامانه هیچ‌گاه شماره و رمز مرتبط با کارت در یک ارتباط ارسال نخواهد شد، به این صورت که کاربر با یک بار وارد کردن شماره کارت، اطلاعات خود را وارد سامانه کرده و بعد از رمزنگاری و ذخیره، عملیات توکن‌ صورت گرفته و با ارتباطی دیگر انتخاب توکن کارت برای کاربر ارسال خواهد شد.»
پرداخت 770 سرویس‌دهی مشابه سرویس‌های پرداختی دیگر دارد، با این تفاوت که سرویس پذیرندگی نیز در این نوع سرویس‌دهی ارايه خدمات خواهد داد. در شرایطی که کاربران با این سرویس آشنایی قبلی داشته باشند، می‌توانند با استفاده از میانبرهای تعریف‌شده دسترسی ساده‌تری به سرویس‌ها پیدا کنند. ویژگی دیگر استفاده از این سرویس، وجود اپلیکیشن است که کاربران می‌توانند در آینده با نصب آن روی تلفن‌ همراه خود دسترسی آسان‌تر به خدمات داشته باشند و کاربران با داشتن این نرم‌افزار دیگر با مشکلات وارد کردن کدهای کاربری و مشکلاتی که در سرویس USSD به‌علت محدودیت در بعضی تلفن‌های همراه وجود دارد، روبه‌رو نخواهند شد. سرویس USSD هیچ هزینه‌ای برای مصرف‌کننده دربر نخواهد داشت و استفاده از تمام خدمات این سرویس به‌صورت رایگان ارايه خواهد شد و نفعی که از این خدمات به شرکت اینفوتک تعلق خواهد گرفت، مشابه ارايه خدمات از طریق دستگاه‌های POS است و کارمزدی که از سوی تراکنش‌ها جابه‌جا می‌شود، به شرکت اینفوتک تعلق خواهد گرفت.
کاربران می‌توانند با مراجعه به پورتال اینترنتی شرکت اینفوتک که برای تمام کاربران در‌نظر گرفته شده است، با دریافت رمز از طریق سامانه USSD به گزارش و وضعیت تمام عملیات انجام‌شده دسترسی پیدا کنند. البته کاربران با استفاده از سیستم پذیرندگی در تلفن همراه خود می‌‌توانند اطلاعات و گزارش‌هایی را که براساس نیاز خود در بازه‌های زمانی مشخص و طبق شماره تلفن و کارت خاص، تعداد تراکنش، وضعیت پرداخت و فاکتورهایی که در یک گزارش می‌‌تواند موثر باشد، انتخاب کرده و از آن استفاده کنند. کاربران با شماره‌گیری کد #770* می‌توانند با دسترسی به منوی اصلی سامانه شرکت اینفوتک دسترسی پیدا کرده و سرویس مورد نظر را انتخاب کنند.

این پرداخت نوعی سرویس بر بستر تلفن ‌همراه ایجاد کرده است که در کشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار گرفته و به‌تازگی وارد صنعت بانکداری ایران شده است.