الكامپ برفي عزادار پدر ارتباطات شد

نخستين روز از نوزدهمين الكامپ برفي اگرچه با حضور پرشور بخش‌هاي دولتي و خصوصي و استقبال شيرين مردمي همراه بود، اما درگذشت يكي از تاثيرگذاران اين عرصه را بر سينه خود ثبت كرد.

كاظم معتمدنژاد، پدر علم ارتباطات در روزي كه آسمان زيبا مي‌گريست، به خوابي ابدي فرو رفت تا ديدگان دوستدارانش در غم نبود او باراني شود.

او كه پايه‌گذار علم ارتباطات و موسس دانشكده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبايي بود، ميراث باشكوهي از خود در حوزه ارتباطات و روزنامه نگاري بر جاي گذاشت و ضمن حضور در اجلاس‌هاي جامعه اطلاعاتي سران كشورها، تاكيد ويژه‌اي بر جامعه اطلاعاتي داشت و مي‌‌گفت: «بايد طرح جامع آينده‌نگري اطلاعاتي در كشور داشته باشيم.»

رييس سابق هيئت‌مديره انجمن ايراني جامعه اطلاعاتي، در كنار مفهوم جامعه اطلاعاتي به مفهوم جامعه دانايي نيز توجه داشت و آثار متعددي در زمينه جامعه اطلاعاتي و تكنولوژي‌هاي جديد ارتباطي در كارنامه درخشان خود حك كرد.

معتمدن‍ژاد كه بيش از 50 سال از عمر خود را در حوزه‌های مختلف ارتباطات، روزنامه‌نگاری، حقوق و اخلاق حرفه‌ای و جامعه اطلاعاتی سپري كرد، توانست براي علم ارتباطات پدري كند و درحالي‌كه از مدت‌ها پيش با بيماري دست و پنجه نرم مي‌كرد، در سن 80 سالگي دار فاني را وداع گفت.

او با ايجاد كهكشاني ارتباطي، يادآور همان عارفي بود كه در دنيايي تاريك وظيفه خود را روشن مي‌دانست. مراسم تشییع پیکر این استاد برجسته ارتباطات و روزنامه‌نگاری، روز شنبه (16 آذر) ساعت 9 صبح از مقابل دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی واقع در سه‌راه ضرابخانه، خیابان شهید گل‌نبی، برگزار می‌شود. مراسم ختم این استاد علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری در ساعت 15:30 روز دوشنبه 18 آذر در محل مسجد نور برگزار می‌شود.