آبونمان ماهیانه IP Media 15 هزار تومان شد

آبونمان ماهیانه IP Media 15 هزار تومان شد

تعرفه شبکه تلویزیونی تعاملی مهر (IP Media) تعیین شد.

به گزارش عصر ارتباط، قیمت ستاپ‌باکس این شبکه تلویزیونی 380 هزار تومان تعیین شده و آبونمان ماهیانه آن نیز 15 هزار تومان است.

کاربران برای استفاده از این سرویس باید یک خط ADSL داشته باشند و فارغ از میزان پهنای باند این سرویس به آنها عرضه می‌شود و کاربران تنها باید از خط تلفنی استفاده کنند که ADSL روی آن فعال شده باشد.

تلویزیون‌های کابلی پدیده‌ای جدید در دنیا به حساب نمی‌آیند، اما به‌دلیل کیفیت بسیار خوب و دادن حق انتخاب به کاربران با سرعت بسیار زیادی محبوب شدند.

روند کار این شبکه‌ها به‌گونه‌ای است که مخاطب با پرداخت هزینه‌ای اندک می‌تواند برنامه‌های تلویزیونی دلخواه خود را تماشا کند. تلویزیون‌های کابلی باعث می‌شوند که بتوانید سرگرمی بیشتری برای خود و خانواده خلق کنید و از خدماتی مانند رادیو، کانال‌های تلویزیونی و حتی دیدن فیلم‌هایی روی CD و DVD بهره‌‌مند شوید.

به‌تازگی رسانه مهر این سرویس را به شکلی جالب به مخاطبان عرضه می‌کند و قابلیت‌های متعددی را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهد.

از امکاناتی که رسانه مهر با عنوان IP Media در اختیار کاربران قرار می‌دهد، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران می‌توانند در زمانی که برنامه مورد علاقه خود را مشاهده می‌کنند، آن را متوقف و پس از مدتی دوباره پخش کنند. همچنین به‌وسیله IP Media می‌توان برنامه‌های تلویزیون که تا 30 روز گذشته به نمایش در آمده را نیز مشاهده کنید.

 این سیستم با توجه به نیاز کاربران و مخاطبان با سن‌های مختلف، شبکه‌های تلویزیونی مختلفی را دربر دارد. به‌طور مثال، چهار شبکه تلویزیونی با موضوع کودک و نوجوان، شادی، خانواده روی این سرویس قرار گرفته است. برای استفاده از سرویس‌های رسانه مهر می‌توانید اشتراک‌های مختلفی را تهیه کنید که هرکدام آنها در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند. به‌طور مثال، بسته سبز برای خانواده‌ها، بسته بنقش برای بانوان، بسته نارنجی برای جوانان و بسته قرمز برای کودکان خواهد بود.

علاوه بر تمام شبکه‌های اصلی، تمام شبکه‌های استانی را نیز می‌توانید با این سیستم مشاهده کنید و به آرشیو برنامه‌های آنها دسترسی داشته باشید. در کنار کانال‌های تلویزیونی به شبکه‌های رادیویی نیز می‌توانید دسترسی پیدا کنید. بیش از 14 شبکه رادیویی برای این سرویس راه‌اندازی شده که مخاطبان می‌توانند به برنامه‌هایی که در 12 ساعت گذشته در این رادیوها پخش شده نیز دسترسی داشته باشند. همچنین بخشی به‌عنوان صدای ماندگار نیز در این قسمت در‌نظر گرفته شده که گلچینی زیبا و ماندگار از موسیقی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اما سرویس اصلی IP Media را می‌توان پخش فیلم‌های مختلف دانست. بانک فیلم بزرگی برای این موضوع درنظر گرفته شده که بیش از 4 هزار ساعت فیلم را شامل می‌شود. این فیلم‌ها از سریال‌های ایرانی و خارجی، تله فیلم‌ها، برنامه‌های آموزشی و مستند و ... تشکیل‌ شده‌اند. همچنین این امکان نیز به کاربران داده شده که بتوانند صدای فیلم‌ها را تغییر دهند و یا آنها را با زیرنویس مشاهده کنند. حتی کاربران می‌توانند به سایر اطلاعات جانبی مانند ژانر فیلم، خلاصه داستان، حضور در جشنواره‌های سینمایی و حتی عوامل سازنده فیلم از جمله کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران نیز دستری داشته باشند.

در کنار پخش فیلم، رسانه فیلم آرشیو بزرگی از قطعه‌های صوتی را نیز در IP Media به کاربران ارايه می‌کند. این قطعه‌ها عبارتند از موسیقی، کتاب صوتی، دکلمه، قرآن، مناجات و مرثیه که کاربران می‌توانند با انتخاب هرکدام آنها به اطلاعات مختلفی مانند خواننده، نوازنده، آهنگساز، شاعر و ... دسترسی داشته باشند. گفتني است که بیش از 4 هزار قطعه صوتی روی این سرویس قرار گرفته است.

از دیگر قابلیت‌هایی که می‌توان با IP Media انجام داد، بازی کردن است. امکان انجام بازی‌های مختلف در سبک‌های گوناگون از دیگر قابلیت‌های این سرویس به حساب می‌آید و نکته جالب اینجاست که می‌توان به‌صورت چندنفره نیز بازی کرد!

امین جعفری، مدیر ارشد بازاریابی و فروش IP Media در باره این سرویس جدید تلویزیونی به خبرنگار ما گفت: «رسانه مهر در گام نخست قصد دارد این سرویس را برای سراسر تهران و برخی کشور‌های اروپایی و شاید آمریکا عرضه کند تا ایرانی‌های خارج از کشور نیز بتوانند از برنامه‌های مختلف این سرویس استفاده کنند.»

او افزود: «در گام بعدی نیز این سرویس قرار است در شهرهای بزرگ کشور راه‌اندازی شود. البته یکی از المان‌های مهم عرضه این شبکه در شهرهای مختلف، میزان استقبال کاربران خواهد بود.»

جعفری با اشاره به اینکه در آینده برنامه‌های National Geographic و BBC World نیز به این سرویس اضافه خواهد شد، گفت: «همچنین در بهار سال 93 تمام برنامه‌های ip Media به‌صورت کاملا HD پخش خواهند شد.»

IP Media می‌تواند بیش از 300 کانال مختلف را به نمایش در بیاورد و از این رو این فرصت را به ارمغان آورده تا شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف بتوانند یک کانال مخصوص خود را داشته باشند، اما از آنجایی که رسانه مهر اجازه پخش مستقیم ندارد، فایل‌های ارسال شده برای پخش در این شبکه‌ها یک‌بار چک می‌شوند و سپس به فرمتی که در Setup Boxها قابل نمایش باشند، تغییر می‌کنند و با تاخیری چهارساعته از زمانی که برنامه به دست رسانه مهر می‌رسد، به نمایش در می‌آیند.