(بله) نخستين پيام‌رسان با قابليت درخواست و پرداخت كارت به كارت

 

فکر کنید که پیام‌‌‌رسانی موبایلی با قابلیت‌‌‌های تلگرام و با عملکردی سریع‌‌‌تر در اختیار داشته باشید که توانایی پرداخت سرويس‌هاي بانكي را هم داشته باشد. اپلیکیشن "بله" شرکت داده‌ورزی سداد دقیقا همین کار را انجام می‌‌‌دهد. با این اپلیکیشن شما قادر خواهید بود ضمن تعامل با دوستانتان در فضای مجازی و ارسال عکس و مطلب، در صورت نیاز برای آنها پول فرستاده و یا به کمک این پیام‌رسان از آنها پول دریافت کنید. این اپلیکیشن که اولین پیام‌‌‌رسانی است که قابلیت پرداخت الکترونیکی را دارد، می‌‌‌تواند با ایجاد امکان تبادل نظر و پرداخت شهریه برای دانشگاه‌‌‌های کشور و نیز با تشکیل کانال‌‌‌های خیریه و ارسال کمک‌‌‌های نقدی قالبی مطمئن و با کارایی بالا برای انتقال وجه و تبادل نظر باشد. برای اطلاع بیشتر از کارکردهای اپلیکیشن "بله" با فرامرز خالقی، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد مصاحبه‌‌‌ای را انجام داده‌‌‌ایم که در پی می‌‌‌آید.

*در خصوص اپلیکیشن پيام‌رسان "بله" توضيح دهيد كه چگونه شد كه بانك مركزي با ارايه سرويس‌هاي بانكي روي آن موافقت كرد؟

پس از اينكه خيالمان در خصوص زيرساخت‌هاي فني بله راحت شد از بهمن ماه گذشته وارد رايزني با مديران بانك مركزي شديم. آنها پس از اينكه با قابليت‌هاي مطلوب اپليكيشن بله آشنا شدند قول مساعد دادند كه در اولين فرصت دستورالعمل‌هاي لازم در اين زمينه را صادر كنند. اين موضوع تا امسال ادامه يافت كه نهايتا با هماهنگي بانك ملي اپليكيشن بله به عنوان اولين اپليكيشن موبايلي سرويس كارت به كارت بانك ملي را ارايه كرد كه پس از ارايه شدن توسط يك شركت پرداخت الكترونيك در يك مقطع كوتاه مشكلي پيش آمد كه با همراهي مديران بانك مركزي اين سرويس دوباره ارايه شد.

نكته‌اي كه در ارايه سرويس كارت به كارت وجود دارد اين است كه تلاش‌هاي شبانه‌روزي ما منجر به اين شد كه يك سرويس كارآمد و سريع براي كاربران بر روي موبايل قابل استفاده باشد و عملا موبایل هر فرد با اين سرويس تبديل به يك دستگاه خودپرداز شده است.

اينكه اكنون تمامي شركت‌هاي پرداخت خود را براي ارايه اين سرويس آماده مي‌كنند و در راه‌اندازي آن مسابقه‌اي در گرفته براي بنده جاي بسي خوشحالي دارد كه توانستيم مسيري را در صنعت پرداخت باز كنيم كه همگان منافع آن را اكنون به صورت ملموس حس مي‌كنند.

 

*اگر اشتباه نكنم يكي از مشكلات تفسير اين موضوع بود كه از نظر شوراي‌عالي فضاي مجازي ارايه سرويس‌هاي پرداخت به اپليكيشن‌هاي پيام‌رسان ممنوع است.

دقيقا به اصل موضوع اشاره كرديد متاسفانه چون اين موضوع شفاف نبود تفسير بانك مركزي اين بود كه امكان ارايه اين سرويس وجود ندارد بر همين اساس دستورالعمل صادر نمي‌كردند، پس از رايزني‌هاي بسيار و جلسه حضوری با وزير ارتباطات ایشان تاکید کردند از دید ما این موضوع خیلی صریح گفته شده که مشکلی برای ارایه سرویس به اپلیکیشن‌های داخلی وجود ندارد و این تفسیر اشتباهی از سوی بانک مرکزی بوده که اصلاح آن را پیگیری می‌کنیم و نهايتا با روشن شدن موضوع توانستيم دوباره به ارايه سرويس بپردازيم.

*در خصوص آمار دانلود و عملكرد اپلیکیشن‌‌‌ بله بيشتر توضيح دهيد.

طبق آخرین آمار حدود 215 هزار کاربر اپليكيشن بله را دانلود كرده‌اند و تاكنون بيش از١٢ هزار كانال و ١١ هزار گروه توسط كاربران ايجاد شده است.

يكي از نكات مهمي كه ما به واسطه تجربه پيام‌رسان‌هاي وطني كسب كرديم اين بود كه اگر قبل از شروع تبليغات تمامي جوانب فني را مدنظر قرار ندهيم و بي‌برنامه عمل می‌کردیم، احتمالا كاربران تجربه خوبي از كار كردن با اپليكيشن را به دست نمی‌آوردند و قطعا با شكست روبه‌رو مي‌شديم، لذا رویکرد ما این بوده که اپلیکیشن‌مان را به صورت دهان به دهان تبليغ كرديم و جذب اين تعداد كاربر در اين مدت كم آن هم بدون هيچ تبليغي نشان از اعتماد كاربران به نرم‌افزارهاي بومي دارد.

 

*البته همين كه يك بانك و مجموعه سداد پشت اين اپليكيشن هستند خودش به افزايش اعتماد مخاطبان كمك مي‌كند.

دقيقا به نكته درستي اشاره كرديد. شركت سداد شركتي معتبر است و همگان با آن در شبكه بانكي آشنا هستند و زماني كه يك كاربر با نصب يك اپليكيشن متوجه مي‌شود كه پنج بانك معتبر همچون بانک‌‌‌های ملي، انصار، آینده، بانک شهر و پست بانک امکان استفاده انتقال وجه از کارت‌های خودشان را در اختيار اين اپليكيشن گذاشته‌اند قطعا به آن اعتماد مي‌كند. البته در همين‌جا نيز اشاره كنم به زودي بانک‌‌‌های پاسارگاد، صادرات و کشاورزی نيز به جمع بانك‌هاي فعلي مي‌پيوندند كه عملا با اين حساب اپليكيشن بله امكان ارايه سرويس به بيش از 65 درصد كارت‌هاي بانكي كشور را دارد.

 

*با توجه به اینکه سرویس انتقال وجه هم روی اپلیکیشن‌‌‌تان فعال کرده‌‌‌اید و این امکان روی اپلیکیشن "بله" وجود دارد چه تعداد تراکنش در این زمینه انجام شده است؟

تا روز گذشته روزانه حدود 100 هزار پیغام با موضوعيت‌هاي مالي و غير مالي انجام ‌شده است. ما در این زمینه تفکیک انجام نداده‌‌‌ایم چون هدف اول‌‌‌مان جذب اعضا است و جذب عضو یعنی افزایش تعداد مبادلات و تعاملاتی که روی اپلیکیشن صورت می‌‌‌گیرد. از سوی دیگر هنوز تعداد اعضاي ما آنقدر بالا نیست که نیاز به تفکیک داشته باشد و به همین دلیل هم این کار انجام نگرفته است.

*برای مبارزه با پولشویی و مباحث دیگر قطعا بايد اين تفكيك‌ها وجود داشته باشد براي اين موضوع كه برنامه داريد.

بله ما این نظارت‌‌‌ها را خواهیم داشت. تراکنش‌‌‌هایی که در این اپلیکیشن صورت می‌‌‌گیرد درست مانند این است که پشت خودپرداز ایستاده‌‌‌اید و اینکه چه تعداد شارژ خریداری شده یا قبض پرداخت شده یا پول جا‌به‌جا شده همه قابل پيگيري است و پیش‌‌‌بینی‌‌‌های نرم‌‌‌افزاری لازم انجام گرفته است.

علاوه بر این چون پلتفرم متعلق به خودمان است دغدغه‌‌‌ای در مورد اینکه هر گزارشی را که بخواهیم بگیریم هم وجود ندارد، کما اینکه قصد داریم به زودی عوارض خروج از كشور را روی اپلیکیشن "بله" بیاوریم.

*يكي ديگر از سرويس‌هاي اپليكيشن بله امكان درخواست پول است كه هيچ كس تاكنون آن را ارايه نكرده است در اين مورد توضيح بيشتري مي‌دهيد.

درخواست پول از جمله مواردی است که فقط در اپلیکیشن ما وجود دارد. یعنی اگر شما پول نداشته باشید می‌‌‌توانید از دوست‌‌‌تان تقاضای پول کنید و در اینجا سندی صادر و برای دوست‌‌‌تان ارسال می‌‌‌شود. دوست شما می‌‌‌تواند توضیح را خوانده و اگر درخواست را تایید کرد، تنها با وارد كردن رمز دوم، وجه درخواست شده منتقل مي‌شود.

شعار ما در اپلیکیشن "بله"، بله به راحتی است که همین موضوع انتقال وجه نقد این موضوع را به خوبی ثابت می‌‌‌کند.

به علاوه سرعت ارسال عکس‌‌‌ها در "بله" نیز بسیار بالاست و سرعت آن حتی از تلگرام که به سرعت بالا مشهور است بسیار بالاتر است. علت این موضوع هم سوار شدن "بله" روی ساختار شبکه ملی اطلاعات است. در آخر فراموش نکنید که ما یک پیام‌‌‌رسان موبایلی هستیم و نباید با نمونه‌‌‌های دیگر که فقط اپلیکیشن‌‌‌های پرداختی هستند مقایسه شویم ما در زمینه پیام‌‌‌رسان بودنمان بدون شک اولین هستیم.

*آيا برنامه‌هاي ديگري براي بله داريد؟

بسیاری از کسانی که به خارج از کشور سفر مي كنند، امكان استفاده از سامانه بام را ندارند زيرا كد تاييد ورود و انتقال وجه را به صورت پيامك دريافت نمي‌كنند، چرا که وقتی به کشورهای دیگر می‌‌‌روند سیم‌کارت دیگری استفاده می‌‌‌کنند و امکان دریافت پیامک و تایید رمز ارسال شده توسط نرم‌افزارهاي بانكي به سيم‌كارت كاربر وجود ندارد. ما به کمک اپلیکیشن "بله" این مشکل بانک را هم حل کردیم. یعنی دو پیامک ارسال می‌‌‌شود یکی برای گوشی موبایل و دیگری روی اپلیکیشن "بله"، لذا به همین واسطه وقتی از ایران خارج شوید کافی است که فقط به اينترنت دسترسی داشته باشید و نیازی به داشتن سیم‌‌‌کارت ایران وجود ندارد.

*البته موضوع هزینه پیامک‌‌‌های خرید، برداشت و واریز كه براي بانک‌‌‌ها مساله هزينه‌ساز شده است نيز احتمالا با همين نرم‌افزار قابل حل است.

سامانه "بام" بانك ملي مي‌تواند از طريق بستر "بله" پیامک‌‌‌هایی را که می‌‌‌خواهد برای مشتریانش ارسال کند. ما نگاه‌‌‌مان این است که ببینیم دغدغه‌‌‌های مشتریانمان چيست و براي آنها راهكار ارايه دهيم.

از دیگر خدمات ویژه اپليكيشن ما این است که در زمینه خیریه هم می‌‌‌تواند مفید واقع شود؛ به این شکل که یک کانال ایجاد شود و مثلا در آن اعلام شود که قصد دارند براي كسي كمك‌هاي مالي با عدد مشخص و مقصود خاص جمع آوري كنند، كه مي‌توان مبلغ مشخص و ثابت و حتي بدون ذكر مبلغ و به صورت همت عالي از اعضاي كانال درخواست واريز وجه به كارت متصل به كانال را منتشر کرد.

*آيا سهم مشخصي از بازار اپلیکیشن‌‌‌هایی براي خود متصور هستيد؟

به هر حال ورود به عرصه‌‌‌ای که در آن وایبر، واتس‌اپ، و تلگرام وجود دارد کار آسانی نیست و شاهد آن بوده‌‌‌ایم که برخی پیام‌رسان‌های بومی هم تا جایی پیشرفت کردند، اما در نهایت تسلیم شدند. حالا ما داریم کار بانکی را هم روی همین اپلیکیشن پیام‌‌‌رسان انجام می‌‌‌دهیم که مسوولیت بسیار سنگین‌‌‌تری دارد. از طریق اپلیکیشن "بله" این امکان وجود دارد که به هر بانکی پول واریز شود، البته بانک مرکزی به ما این اجازه انتقال سه وجهي را نداده است، اما اجازه انعقاد تفاهم‌‌‌های دو طرفه صادر شده است. لذا ما می‌‌‌توانیم با بانک‌‌‌های مختلف وارد مذاکره شویم و با آنها به تفاهم برسیم. قصد ما این است که با 10 تا 15 بانک در این زمینه به تفاهم برسیم و بعد از آن پيش‌بيني مي‌كنيم كه بانك مركزي خودش با توجه به اعتماد بانك‌ها به ما مجوز انتقال سه وجهي را هم خواهد داد.

*به نظر مي‌رسد با توجه به نيازهايي كه دانشگاه‌ها از ارتباط با دانشجويان گرفته تا جمع كردن شهريه دارند، اپليكيشن بله مي‌تواند براي آنها كاربردي باشد آيا تاكنون در اين زمينه وارد مذاكره با دانشگاه‌ها شده‌ايد؟

شما به نكته درستي اشاره كرديد و جالب است بدانيد هفته گذشته میزبان معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رییس دانشگاه پیام‌نور بوديم. این مقام مسوول از این طرح استقبال کردند و گفتند طرح خوبی است و می‌‌‌توانیم در پیام‌نورهای کشور از آن استفاده كنيم. در حال حاضر هم اساتیدی هستند که از دانشجویان خود می‌‌‌خواهند که تکالیفشان را از طریق "بله" ارسال کنند و نکته شما اشاره کاملا بجایی بود. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌‌‌ها این است که فروشگاه‌‌‌های اینترنتی نیز می‌‌‌توانند محصولات خود را از طريق بله نمایش دهند و همزمان با نمایش محصول در اپلیکیشن بله درخواست واریز وجه هم ارسال کنند. لذا کانال‌‌‌های فروشگاه‌‌‌های مجازی که مثلا به فروش اقلام همانند دیجی کالا اشتغال دارند، می‌‌‌توانند در اپلیکیشن "بله" بازار خود را قوام ببخشند و البته بايد نظارتی بر کانال‌‌‌هایی که عملیات خرید و فروش را انجام می‌‌‌دهند وجود داشته باشد تا اقلام غیر مجاز مبادله نشود.

*روز گذشته وزیر ارتباطات، دیداری کوتاه از غرفه شما داشت در آن دیدار چه گذشت؟

ایشان با حضور موثر و اختصاص وقت كافي و وافي از تك تك غرفه‌ها ( كومه‌هاي برفي) شركت‌هاي هلدينگ سداد و متعاقبا حضور در VIP طبقه دوم غرفه و پيگيري شخصي و سوالات متعدد و هوشمندانه از روند تكامل اپليكيشن " بله " مطلع شدند و با ابراز رضايت و اعلام حمايت صريح از اين پيام‌رسان بانكي ما را در ادامه مسیر دلگرم کردند.