برگزاري الکامپ و تاثير بر بازاريابي

از زمان رايانه‌هاي اوليه که در سال 1941 ميلادي ساخته شده بودند تا کنون، فناوري‌هاي ديجيتالي رشد چشمگيري داشته است و هر روز شاهد تغيير و تحولي شگرف در اين عرصه هستيم. در گذشته‌هاي دورتر دستگاه‌هاي مختلف مکانيکي ساده‌اي مثل خط‌کش محاسبه و چرتکه را نيز رايانه مي‌خواندند. اما با نگاهي گذرا به زندگي حال حاضر شاهد هستيم که اين وسيله تاثيرگذار در زندگي بشر چه سير تحولي را طي کرده و در طول مدت کوتاهي چگونه زندگي روزمره‌مان را با انواع محصولات و نرم‌افزارها‌ي گوناگون تحت سيطره خود قرار داده به نحوي که بسياري از کارهاي روزانه‌مان بدون حضور و نقش‌آفريني آن مختل خواهد شد.

تغييرات در دنياي رايانه به نحوي رخ داده که اکثريت مردم جهان اين پديده را به عنوان عضوي از خانواده خود پذيرفته‌اند. گوشي‌هاي هوشمند تلفن همراه و يا انواع تبلت‌ها که نوعي رايانه در اندازه کوچک به حساب مي‌آيند مصداق بارز اين نکته هستند و ما آنها را حتي در زمان خواب نيز از خود جدا نمي‌كنيم.

دنياي اکنون دنياي ديجيتال است و تحولات رايانه‌اي جهان را به دهکده کوچک مبدل ساخته که هر روز ما را به خود وابسته‌تر مي‌كند. بيشتر ارتباطات در جهان در فضاي رايانه‌اي در حال شکل‌گيري است.

 نمايشگاه‌هاي صنعت رايانه نيز که در سراسر دنيا برگزار مي‌شود بسياري از همين دگرگوني‌ها و تغييرات تامل برانگيز را معرفي مي‌كند. هر ساله بسياري از شرکت‌ها و افراد متخصص اين حوزه محصولات جديد، تکنولوژي‌ها و راهکارهاي جديدي در اين زمينه را توليد و با شرکت در نمايشگاه‌هاي مختلف صنعت رايانه به ارايه آنها مي‌پردازند.

کشور ما نيز به عنوان عضوي از اين دهکده رايانه‌اي شاهد ورود و به‌روزرساني اين دستاوردهاي شگفت‌انگيز بوده است و از سير تحولات ديجيتالي در ساليان اخير دور نبوده است.

از مهم‌ترين رويدادهايي که همه ساله توجه مخاطبان را به خود معطوف مي‌كند برگزاري نمايشگاه‌هاي الکامپ و تلکام در تهران و شهرهاي بزرگ ايران است که تاثير مشهودي بر بازار‌اي تي کشور خواهد داشت.حضور شرکت‌هاي مختلف خارجي به‌ويژه در دوران پساتحريم نيز از نکات قابل توجه در برگزاري نمايشگاه الکامپ خواهد بود.

ورود برند‌هاي جهاني متنوع، محصولات به‌روز، راهکارهاي جديد نرم‌افزاري و سخت‌افزاري، معرفي تکنولوژي‌هاي پيشرفته و ارايه قيمت‌هاي رقابتي همگي بازارهاي رايانه را تحت‌تاثير خود قرار خواهد داد.

نکته حايز اهميت ديگر گسترش ارتباطات تجاري شرکت‌ها و سازمان‌هاي مختلف و نيز ساير افراد متخصص اين صنعت با يکديگر است که به‌طور حتم در روند تجارت آنها مثمر ثمر خواهد بود.

برگزاري الکامپ فرصتي را براي مخاطبان و مشتريان بازار‌اي تي ايجاد مي‌کند تا علاوه بر آشنايي با تازه‌ وارد‌هاي اين عرصه، امکانات جديد، کيفيت، قيمت و تنوع محصولات را از نزديک مشاهده و آن را با ساير بازار‌هاي موجود مقايسه كنند.

بي‌شک رقابت برند‌ها در ارايه محصولات با امکانات بيشتر و تازه‌تر و قيمت‌هاي مطلوب، بازار رايانه را نيز تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

 

الکامپ در مسیر درست

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه