بانك پارسيان در ميان بانك‌هاي خصوصي اول شد

در نوزدهمين همايش شركت‌هاي برتر ايران‌‌‌‌‌؛ بانك پارسيان مقام اول بانك‌هاي خصوصي و رتبه ششم صد شركت برتر را ازآن خود كرد.

در نوزدهمين رتبه‌بندي 100 شركت برتر، موسوم بهIMI100، بانك پارسيان براي ششمين سال پياپي در شاخص فروش مقام اول ميان بانك‌هاي خصوصي، مقام سوم در ميان تمامي بانك‌ها و مقام ششم در ميان 100 شركت برتر را از آن خود كرد. همچنين در ميان 100 شركت برتر كشور، بانك پارسيان از نظر شاخص دارايي در جايگاه پنجم قرار گرفت.

در همايشي كه با حضور مسوولان كشوري، مديران شركت‌هاي برتر و بزرگ كشور، اصحاب رسانه و مديران كارآفرين در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار شد، از شركت‌هاي پيشرو و برتر كشور تقدير به‌عمل آمد. در اين همايش، براساس ارزيابي‌هاي به‌عمل آمده براي رتبه‌بندي 500 شركت بزرگ كشور، بانك پارسيان به پشتوانه اعتماد مشتريان و تلاش كاركنان سختكوش خود علاوه بر كسب رتبه برتر از IMI 100 توانست همچون چند سال گذشته در ميان 10 شركت برتر كشور قرار گيرد.

سازمان مديريت صنعتي هدف از رتبه‌بندي شركت‌هاي برتر ايران را «شفاف‌سازي فضاي كسب‌وكار و جايگاه اقتصادي شركت‌هاي ايراني و رتبه‌بندي آنها از نظر ميزان تاثيرگذاري در اقتصاد ملي با هدف گسترش رقابت در فضاي كسب‌وكار بنگاه‌هاي اقتصادي» عنوان كرده است.

اين رتبه‌بندي بر اساس اطلاعات موجود در صورت‌هاي مالي حسابرسي شده شركت‌ها و با هدف شناسايي جايگاه بنگاه‌هاي اقتصادي و گسترش رقابت ميان آنها و كمك به سياست‌گذاران اقتصادي كشور انجام مي‌شود. شاخص فروش سال 94 و صورت‌هاي مالي حسابرسي شده در اين سال معيار اصلي اين رتبه‌بندي است.

گفتني است، شركت‌هاي برتر ايران از سال 1377 با معرفي 100 شركت برتر و با رتبه‌بندي شركت‌ها براساس شاخص «ميزان فروش» آغاز و طي سال‌هاي بعد به تعداد شركت‌هاي مورد ارزيابي افزوده شد و در حال حاضر نيز سالانه 500 شركت به عنوان شركت‌هاي برتر معرفي مي‌شوند. 500 شركت، ابتدا بر اساس شاخص ميزان فروش (درآمد) مشخص مي‌شوند، پس از آن، بر اساس 32 شاخص ديگر با هم مقايسه و رتبه‌بندي مي‌شوند.