رویکرد مخابرات نسبت به شبکه ملی اطلاعات

رویکرد مخابرات نسبت به شبکه ملی اطلاعات

معاون تجاری مخابرات ایران اقدامات طراحی‌شده و صورت‌گرفته از سوی مخابرات را گامی موثر در راستای اغنای شبکه ملی اطلاعات دانست.

سمیع‌الله صادقی با حضور در غرفه شرکت مخابرات در نمایشگاه الکامپ 2016 اظهار کرد: افزایش ترافیک دیتا از سوی مشترکان شرکت مخابرات از مهم‌ترین اهداف شرکت به شمار می‌رود و برای دسترسی به این مهم، ایجاد سامانه‌های جانبی از جمله رویکردهای شرکت مخابرات محسوب می‌شود.

صادقی با اشاره به رونمایی از فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: برای دسترسی مناسب به خدمات محتوایی، تلاش می‌شود سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات در شرایط بهتری قرار گیرد. بر همین اساس تجهیزات لازم فراهم شده تا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد افزایش کیفیت اینترنت مخابرات بوده و خدمات محتوایی غنی و متعددی را به مشترکان خود ارایه کنیم.

وی همچنین از اجرای آزمایشی طرح وای‌فای شهری خبر داد و گفت: این طرح در حال حاضر در استان‌های مختلف دنبال می‌شود تا با این شیوه امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت و ارزان در اماکن عمومی شهرهای مختلف میسر شود.

وی با اشاره به رقابتی که به‌دنبال روی کار آمدن شرکت‌های FCP ایجاد شده، گفت: برای حفظ بازار در شرایط رقابتی رویکرد مناسب آن است که با حفظ و ارتقای کیفیت، مشتریان خود را حفظ کرده و با ارایه سرویس‌های باکیفیت، درآمدزایی شرکت را افزایش دهیم.

معاون تجاری شرکت مخابرات در عین حال از نیاز این شرکت به ایجاد شبکه‌های جدید یاد کرد و گفت: در این زمینه تاکنون مناقصات متعددی نیز برگزار شده و امید می‌رود با بهره‌برداری از طرح‌های جدید سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات، شرایطی به مراتب بهتر از قبل داشته باشد. علاوه بر این، با فراهم آوردن شرایط مناسب برای همکاری شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات محتوایی تلاش می شود سرویس‌ها و خدمات متنوع‌تری نیز در اختیار مشترکان قرار گیرد.