تجربه‌ای متفاوت با یک اپ پرداخت موبایلی

به‌جرات می‌توان گفت شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین غرفه در تمام سالن‌های الکامپ 2016 غرفه‌ ایوا واقع در سالن 38 نمایشگاه است.

مراجعه‌کنندگان به غرفه ایوا برای ورود باید از مدخل‌های این غرفه که شبیه به درهای یک قلعه است و دو بادیگارد کت‌وشلوارپوش و درشت‌اندام که در کناره‌های هر در ایستاده‌اند عبور کرده تا وارد قلعه یا همان غرفه ایوا شوند.

در محیط غرفه این اپ پرداخت موبایلی، تعداد زیادی گل و درختچه‌های بلند در گلدان‌های خاصی قرار داده شده که به‌نوعی محیط قلعه‌مانند و يك جنگل کوچک تداعی‌کننده محیط اپلیکیشن موبایلی ایوا نیز هست.

مراجعه‌کنندگان به غرفه در هنگام ورود به غرفه، اپلیکیشن ایوا را دریافت کرده و به طبقه بالایی غرفه راهنمایی می‌شوند. در این طبقه نیز فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است و آنها می‌توانند با قرار دادن عینک واقعیت مجازی روی چشمانشان و ایستادن روی سکوی بازی، در یک بازی واقعیت مجازی شرکت کرده و جوایز نقدی را دریافت کنند.

جالب آنکه در مدت کوتاهی که خبرنگار ما در این غرفه حاضر بود، یکی از بازی‌کنندگان توانست مبلغ صد هزار تومان در مسابقه واقعیت مجازی ایوا برنده شود. برگزارکنندگان این مسابقه و گردانندگان غرفه ایوا توانسته‌اند ضمن جذب مشتری و ایجاد شور و نشاط، شئونات ایرانی و اسلامی را نیز به‌خوبی رعایت کنند.

درباره این اپ متفاوت موبایلی!

ایوا یک اپلیکیشن موبایلی برای خرید شارژ و پرداخت قبوض است که فقط در طول دو ماه طراحی و در نمایشگاه الکامپ امسال برای اولین بار از آن رونمایی شده است. این اپلیکیشن موبایلی بر خلاف بسیاری از اپ‌های پرداختی، محیط خشک و پیچیده‌ای نداشته و کاربران در قالب تصاویری جذاب و کارتونی می‌توانند از آن استفاده کنند.

سازندگان این اپلیکیشن آن را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند که محیط آن همچون محیط یک بازی موبایلی است. در این اپ موبایلی کاربران می‌توانند با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز دوم به‌راحتی قبوض خود را پرداخت کرده یا شارژ موبایلی تهیه کنند.

اما نکته جالب و متفاوت این اپ، قرار گرفتن یک بازی آنلاین در محیط آن است. استفاده‌کنندگان از اپلیکیشن ایوا می‌توانند با یکدیگر در محیط این اپ بازی کرده و طلاهای مجازی دریافت کنند و سپس از این طلاها به جای پول استفاده کرده و درون این اپلیکیشن شارژ خریده یا بخشی از قبوض خود را با آنها پرداخت کنند.

بازی این اپلیکیشن نیز در نوع خود جالب است. بازی مسابقه هفته در اپلیکیشن ایوا ما را به سفری در زمان برده و روی صندلی مسابقه هفته مرحوم نوذری می‌نشاند.

همچنین محیط گرافیکی این بازی به‌گونه‌ای طراحی شده که کاربر به شکلی مجازی در مسابقه هفته شرکت می‌کنند، البته به جای مرحوم نوزری و شرکت‌کنندگان مسابقه هفته، در این بازی از تصاویر کارتونی استفاده شده است.

از دیگر امکانات اپلیکیشن ایوا می‌توان به امکان ساخت گروه مجازی برای گپ و گفت اشاره کرد.

طبیعی است، طراحی کارتونی این اپ در کنار استفاده از تلفیقی از بازی و چت در آن و البته با توجه به پس‌زمینه‌ای از آیتم‌های شاد و متفاوت که در آن استفاده شده می‌تواند به‌راحتی آن را به اپلیکیشنی دوست‌داشتنی برای جوانان و نوجوانان دهه هفتادی و دهه هشتادی تبدیل کند.

اميدواريم تا پايان اين هفته به 10 هزار دانلود برسيم

به گفته محمدمهدی صادق، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد که سازنده اپ موبایلی ایوا است، این شرکت یکی از شرکت‌های باسابقه در حوزه پرداخت الکترونیک است.  

صادق می‌گوید: تا پیش از این بیشتر تمرکز شرکت آنها در بحث پرداخت بوده است، اما با آغاز نمایشگاه الکامپ، این شرکت از اپلیکیشن ایوا رونمایی کرد.

وی در خصوص اینکه چگونه شد که ایده ساخت اپلیکیشنی متفاوت و جدید که تعاملی و سرگرمی‌ محور باشد و مخاطب آن جوانان و نوجوانان باشند به ذهن‌شان خطور کرد، می‌گوید: همان‌گونه که شما اشاره کردید، مخاطبان ما جوانان دهه هفتاد و هشتادی هستند که به نظر ما آینده صنعت پرداخت هم در دست این عزیزان است و ما با توجه به تجربه‌ای که سایر اپ‌های این حوزه داشتند، متوجه شدیم يك جای خالی در صنعت پرداخت وجود دارد. لذا قابلیت بازی‌گونه و سرگرم‌کننده بودن را در اپ خود مورد توجه قرار دادیم.

وی اضافه می‌کند: اگر ما اپلیکیشنی مانند سایر اپلیکیشن‌ها طراحی می‌کردیم، چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که با بازی‌گونه کردن اپلیکیشن، اضافه کردن تعاملات اجتماعی و قابلیت‌های ارتباطی و بازی به آن می‌توانیم برای مخاطبان جذابیت ایجاد کنیم تا ما را با سایر اپلیکیشن‌ها متفاوت کند و بتوانیم مخاطبان سایر اپ‌ها را هم به سمت خود جلب کنیم.

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد در خصوص برنامه‌های این شرکت برای چندزبانه شدن این اپ و به‌روزرسانی آن در آینده نیز گفت: قطعا برای به‌روزرسانی آن در آینده برنامه‌هايی جدي داریم و از نظر ما از فردای روز نمایشگاه کار اصلی ما آغاز می‌شود و می‌بایست هم قابلیت‌های پرداخت این اپلیکیشن و هم قابلیت‌های سرگرمی آن را تکمیل کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: در خصوص ایجاد زبان‌ها و گویش‌های داخلی کشورمان در این اپ نیز برنامه‌هایی داریم و قصد داریم کاری کنیم که هموطنان ما در اقصانقاط کشور با این اپلیکیشن ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند و این جزو برنامه ما خواهد بود.

وی همچنین از استقبال پرشور مردم از غرفه ایوا در نمایشگاه الکامپ نیز ابراز خشنودی کرد و گفت: امیدواریم تا آخر این هفته حداقل به ۱۰ هزار استفاده‌کننده از اپ ایوا دسترسی پیدا کنیم.