فراخوان طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه

مسابقه «ایده‌های نو در شهر هوشمند» در دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند برگزار می‌شود. در این مسابقه صاحبان ایده‌های نو این فرصت را خواهند داشت طرح‌ها و پیشنهادات خود در حوزه شهر هوشمند را در حضور سرمایه‌گذاران و سازمان‌های ارائه کننده خدمات بیان کنند تا ضمن برخورداری از جوایز ویژه این رویداد، ایده‌هایشان در مسیر سرمایه‌گذاری و اجرا قرار گیرد.

به همین مناسبت از کلیه صاحبان ایده، شرکت‌های دانش بنیان و فناوری دعوت می‌شود در قالب شخص یا شرکت  ایده‌های قابل اجرا و سرمایه‌گذاری خود را جهت شرکت در مسابقه «ایده‌های نو در شهر هوشمند» به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

از طرح‌های منتخب برای ارائه طرح خود در دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند دعوت به عمل خواهد آمد. همچنین تعدادی از طرح‌ها نیز فرصت معرفی خود را از طریق پوستر در سالن همایش خواهند داشت.

 

نکات کلیدی:

• هدف طرح‌های ارسالی و آثار آنها ارائه خدمات بهتر و هوشمندانه به شهروندان و فعالان اقتصادی به منظور صرفه جویی در زمان و ارتقای کیفیت زندگی و کسب و کار است.

• در طرح‌های ارسالی لازم و ضروری است به سیاست‌ها و مقررات حاکمیتی و قوانین، تعامل پذیری، استانداردها، امنیت و محرمانگی  و ارزش‌های فرهنگی، در سناریوها و طرح‌های هوشمند سازی شهرها و خدمات مرتبط توجه شود.

• توجیه سرمایه‌گذاری و امکان پذیر بودن طرح ارسالی با توجه به زیر ساخت‌ها و فناوری‌های در دسترس در طرح‌های ارسالی لحاظ شود.

• مخاطب طرح‌های ارسالی می‌تواند شهرداری‌ها، دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی مسئول ارایه خدمات به شهروندان و فعالان اقتصادی و کسب و کارها، سرمایه گذاران و اپراتورهای خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات باشد.

• جزئیات طرح‌های ارسالی به گونه‌ای باشد که از یک سو انتشار و ارائه آن گویای نسبتا دقیق از مشخصات طرح و قابل درک برای مخاطبین باشد و از سوی دیگر، مانع کشف ایده و هسته اصلی فکر و نوآوری در طرح باشد. بدیهی است دبیرخانه همایش هیچ گونه مسئولیتی در قبال سوءاستفاده‌های بعدی از طرح و ایده‌های ارسالی نخواهد داشت و براساس ضوابط داوری و معیارهای انتخاب طرح مجاز به انتشار و ارائه طرح دریافتی خواهد بود.

 • قید صریح صاحب طرح و ایده و یا منبع مورد استفاده یا اقتباس در طرح ارسالی الزامی است. در این مشخصات مسئولیت درستی آن به عهده ارسال کننده طرح است و دبیرخانه پاسخ گوی شکایات یا ادعاهای دیگران نخواهد بود.

• در مواردی که صاحب طرح و ارسال کننده طرح متفاوت باشند، در صورت قابل قبول بودن ارائه طرح در مراحل داوری همایش احراز گردد، اعلام رضایت صاحب طرح نیز الزامی است.

 

مهلت نهایی ارسال ایده: 7 مرداد 1395

برای اطلاعات بیشتر و ارسال ایده‌ها به نشانی www.iransmartcity.ir مراجعه کنید

اتحاد برای آینده

يك منطقه؛ يك رويا

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه